Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Радан Кънев е новият лидер на ДСБ, ще създава реформаторски десен блок

Радан Кънев настоява за създаването на десен реформаторски фронт
Ключови думи: Радан Кънев, Иван Костов, Атанас Атанасов, Петър Москов, Иван Иванов, Сергей Добрев, Димитър Бъчваров, Пепа Джевджиева, Димитър Сяров, Албена Папурина, Борис Станимиров, конференция на ДСБ
Досегашният зам.-председател Радан Кънев пое председателският пост в ДСБ. С 459 гласа "за", 12 гласа "против" и 6 "въздържал се" Националното събрание на партията взе решението.

Освен него, делегатите предложиха още и Петър Москов и Иван Костов, но те си направиха отвод. Радан Кънев предложи за свои заместници Атанас Атанасов, Петър Москов и Светослав Малинов. Те също бяха избрани с голямо мнозинство.

Новите членове на ръководството са Росица Рачева (от досегашното ръководство), Иван Иванов (бивш депутат), Сергей Добрев (общински съветник в Лясковец и зам.-председател на предизборния щаб), Албена Папурина, Борис Станимиров (водач на листата в Габрово), Димитър Бъчваров (от досегашното ръководство), Димитър Сяров (също от бившото ръководство) и Пепа Деведжиева (оглавява пловдивската организация).

Кънев се обяви за общ реформаторски десен блок, но ДСБ културно ще отхвърли предложението от седмицата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, а офертата на "Синьо единство" той описа като тясна дреха на старата десница.

"Като ме избираха за председател на младежкия Български червен кръст водещият каза: "Вие на името ли му ръкопляскате, чакайте да чуете какво говори", започна кратката си реч малко преди да бъде избран, защото залата беше огласена от аплодисменти.

"Има моменти, които са трудни. Утехата е, че стават по-трудни. Има криза в ДСБ, в обществото, криза на политическото лидерство. В България вече няма лидери от преди месец", каза още той и добави, че няма лидери, защото мафиотите са направили това възможно. По думите му там, където властва мафията, има мизерия. "Те имаха пред себе си силното дясно реформаторско лидерство, направиха и невъзможното да премахнат лидерството тук. И сякаш успяха. Повярваха си, че са успели да направят пълен контрол", посочи още новият лидер на ДСБ и според него тяхната голяма цел се сбъдна - десницата да е извън парламента и ДСБ е малка партия.

"След Иван Костов щях да чувствам по същия начин като вас, заради огромната ми разлика с Иван Костов - анализ, реакция и какво ли още не", сравни себе си с предишния лидер на партията и добави, че едни от членовете го гледат със симпатия се чудят на акъла му, а други се питат не го ли е срам.

Според него ДСБ ще трябва да разчита на изключително силно екипно лидерство. "Ние вече не сме хлапетата от 1997 г., ние сме родители, работодатели", добави Кънев.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Сол в канала: защо е полезно Евтин домашен метод Омлет с лапад и сирене: лесна пролетна рецепта за 10 минути Свежа комбинация
Отиде си Красимир Лаков Той бе дългогодишен журналист Мони Николов преподаде и в Русия! България с атака там, където Ганев, Николов-старши и дори Казийски не успяха Предстои Волейболна лига на нациите и "лъвоете" ще атакуват исторически първи медал в нея
Двойна драма с пътната обстановка Обходният маршрут на пътя Смолян - Пампорово също е предизвикателство Пълнени чушки с кайма и ориз: тайната им Класическо ястие с богат вкус, което винаги събира семейството около масата
Проф. Огнян Герджиков: Аз съм убеден, че това управление на Румен Радев ще бъде успешно и ще настъпи стабилност "Радев има нужните качества", каза бившият председател на НС  Време за "Бангаранга": Дара тръгна за Виена Певицата ще представи родината ни на "Евровизия"
Учени преобърнаха представите за гибелта на цивилизацията на маите Досега се смяташе, че продължителни засушавания между VIII и IX век са довели до изоставянето на големи градове Сериозен успех за отбора на "Бургас" В борбата
"Олд Трафорд" на тръни: сър Алекс Фъргюсън откаран в болница Легендата се почувства зле преди мега дербито между Манчестър Юнайтед и Ливърпул Внимание : Лаймска болест и ку треска разнасят кърлежите в цялата страна Избягвайте неокосени тревни площи, съветват експертите