Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Протестът в Бургас рехав, но категоричен срещу кабинета на Орешарски: Не сме платени, просто не ви харесваме

Протестиращите в Бургас днес бяха над 50, но са категорични и постоянни, всеки ден има и нови лица, те искат оставка на правителството и нови избори, минувачите подкрепят хората, които идват всеки ден пред Общината
Ключови думи: Бургас, Пламен Орешарски, протест, правителство, протестиращи,

Протестът срещу правителството на Пламен Орешарски в Бургас преминава рехаво, но хората, които продължават пети ден да излизат през сградата на Общината са категорични: „Не сме платени, просто не ви харесваме”, сочейки управляващите от БСП и ДПС. Млади бургазлии, семейства с деца участват в митинга и открито заявяват, че искат оставката на управляващите. В морския град минувачите по централната улица „Александровска”, където е и мястото на протеста, изразяват подкрепата си към недоволните от кабинета, но трудно се организират, тъй като отново на импровизираната трибуна застават уморени от дългите улични прояви фигури като ветерана в протестите - Петър Бодуров. Хората, които в момента протестират вече имат нови лица и всеки ден имат нови и нови идеи за израз на недоволство срещу сегашното управление.

Музикантът от Бургаска опера Любен Младенов беше сред протестиращите млади и интелигентни хора, които излязоха по площадите в искане за оставка на Оорешарски

Днес бургазлията Александър Маринов спонтанно решил да разпечата в офиса си надписи, с които заявява, че не харесва правителството без да има за това каквато и да е партийна подбуда. „Тук ме доведе моята гражданска съвест. Дразня се, че чувам коментари, че протестиращите са платени. Тук съм, защото съм против ключовите позиции на ДПС във властта, още повече като се чу, че е имало дилема и бургаският областен управител да е от тях”, каза Маринов. Класическият музикант Любен Младенов също беше категоричен, че кабинетът на Орешарски трябва да подаде оставка. „Трябва да има нови избори, против съм резултата от 12 май, защото в предния ден просто не беше ден за размисъл”, каза 36-годишният мъж.


Това е импровизираната трибуна на протеста в Бургас, днес обаче отново тя беше завзета от станалите  вече постоянни лица на протестиращите, което отблъсква хората, излязли спонтанно срещу сегашното правителство

Малки деца и много млади хора подкрепиха протестиращите. Повечето от тях си обясняват слабото присъствие с факта, че в морския град хората са по-спокойни и имат самочувствието, че са част от най-добрия град за живеене. Други пък просто го отдават на началото на летния сезон.

Тук охраната от страна на полицията почти не се усеща, тъй като до сблъсъци не се стига и хората са в миролюбиви отношения с униформените.

6
Коментара по темата
6.
Vegas
19.06.2013 02:23:41
какво значи предпочиташ ГЕРБ бе?
ти нормален ли си какъв си?
Изборите минаха. Сега ще видим това правителство какво ще направи и въобще не се месете с тъпите си протести.
5.
айдее да ва няма
19.06.2013 02:21:37
Вие ако не сте, занчи сте се минали, понеже останалите са.
Имаше демократични избори, където ГЕРБ бяха хванати с палети бюлетини и други които бяха разпространени.

Като не ви харесва демокрацията отидете в Китай.
4.
слънчоглед
18.06.2013 22:50:13
Гатанка - Как се нарича това растение, което винаги е ориентирано към слънцето.... :)
3.
Ivanoff
18.06.2013 22:45:02
Еми това се опитвам да обясня от много време, но ограничените червени другари не искат да го разберат ...
2.
абе 1, идиот ли си
18.06.2013 22:04:51
абе що за идиот трябва да си, че не разбираш за какво става дума. Тук никой не говори за Бойко, тук хората са ПРОТИВ БСП в компанията на ДПС. Хората са против етнически турци по етнически принцип с реваншистки интереси да оглавяват страната. Хората са против мафията, никой не говори за ГЕРБ. Ако това не ви увре в главите - нямате шанс, а вие вече го нямате. Хората да просто хора и българи. А и като погледна реално - да, от по-голямото зло - ДПС, предпочитам ГЕРБ. За жалост тук избираме по-малкото зло. НО не и ДПС. Разбра ли?
1.
:)
18.06.2013 22:00:17
Тези хора тук не са добре! Да протестират, за да върнат Боко Тиквата! Идиоти!
  Добави Коментар
Арестуваха китайски шпионин в София ДАНС подала сигнала, а Софийската градска прокуратура привлече мъжа като обвиняем Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща Това е 17-ото поредно издание на ветроходното събитие
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace Районът е отцепен, разследващите събират доказателства Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия.
Добрата екипировка не спасила туристката в Пирин, кучето ѝ насочило спасителите Жената имала опит в планината и тръгнала подготвена, но паднала в труден участък край „Кончето“ Прочистване или брутален шантаж? Адв. Екимджиев взриви ефира с истината за СРС-тата в съдебната система От изнесения от съдия Владислава Цариградска анализ става ясно, че срещу български магистрати са били издадени стряскащите 251 разрешения за прилагане на такива средства
Екшън край Поморие: Сливналия с 1,53 промила алкохол в кръвта се заби в мантинелата Пострадала е съпругата на шофьора Спипаха рецидивист от Свети Влас за грабеж в Слънчев бряг Той ограбил пиян софиянец до хотелския комплекс „Съни Дей Клуб“
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Дневен хороскоп за 22 юни 2026: Късмет за Рибите и Рака Новата седмица започва с важни решения, силна интуиция и възможности за развитие, но някои знаци трябва да бъдат по-внимателни със здравето, парите и емоциите си
Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш