Нефтохимик вдигна шампионската купа след равенство със Спартак /Плевен/

Нефтохимик се върна шампионски в елитната дивизия. След равенството със Спртак /Плевен/ "шейховете" вдигнаха купата за първо място
Ключови думи: Нефтохимик, Спартак Плевен

Нефтохимик завърши 2:2 със Спартак/Плевен/ в мач от последния кръг на "Б" група. Равенството бе достатъчно за "шейховете", за да се бетонират на първо място и вдигнат шампионската купа пред утрасите си на стадион "Лазур". Скъпоценната точка обаче не дойде никак леко - с гол в последните минути на срещата на Васко Калоянов.

Старши треньорът Антон Спасов бе заложил на схемата 4-2-3-1. На вратата бе Цветан Димитров, пред него в карето от защитници играха Диян Лефтеров, Диян Молдованов, Георги Хашев и Христо Лемперов. Дефанзивни халфове бяха Станимир Митев и Милен Гамаков, като офанзивни оперираха Емануил Манев, Галин Димов и Стамен Ангелов, а напред бе забит Живко Петков.

През първото полувреме домакините определено бяха по-активният отбор на терена. Контролираха играта, притиската съперника си, но гостите от Плевен умело се затваряха и не оставяха много шансове на атакуващите футболисти на шейховете. Все пак при един от редките случаи – в 18-ата минута Диян Лефтеров проби солово в половината на Спартак, навърза цялата защита и от малък ъгъл стреля, но ударът му срещна страничния стълб на вратаря Васил Тодоров. В 23-ата минута силен изстрел на Станимир Митев разтресе горната греда на гостите. В 45-ата минута Емануил Манев майсторски се освободи от двама футболисти на плевенчани и с мощна тупалка от 30-ина метра едва не опъна мрежата на гостите.

Шампионите на втория ешалон за сезон 2012/2013 - Нефтохимик Бургас
Още в началото на второто полувреме видимо по-мотивираните футболисти на нафтата натиснаха съперника си и бързо стигнаха до гол. В 51-ата минута главният съдия Павлин Тютюнджиян посочи бялата точка заради игра с ръка в наказателното поле на играч на гостите. От 11-метровия наказателен удар Живко Петков откри резултата. В 55-ата минута отново младежкият национал от няколко метра изпусна удобна възможност за втори гол. Буквално при първата си по-сериозна атака Спартак /Плевен/ изненадващо стигна до попадение. В 63-ата минута Любомир Иванов се възползва от груба грешка в отбраната на домакините и изравни – 1:1. В 76-ата минута отново той направи обрата пълен и отдалечили нафтата от възможността да вдигне купата пред собствените си фенове. В 88-ата минута Васко Калоянов все пак успя да изравни след страхотна контра на шейховете. За повече зелените футболисти нямаха сили, а и не бе нужно - отборът е шампион на втория ешалон и отново е в "А" група.

Нефтохимик: Цветан Димитров, Диян Лефтеров, Христо Лемперов/81 Юри Иванов/, Диян Молдованов, Георги Хашев, Станимир Митев, Милен Гамаков, Стамен Ангелов, Емануил Манев, Галин Димов/60 Васко Калоянов/, Живко Петков

Спартак /Плевен/: Васил Тодоров, Станислав Иванов, Михаил Милчев, Тони Паликрушев, Петър Ванков, Янислав Иванов, Любомир Иванов/90 Тихомир Тодоров/, Иво Иванов, Ивайло Раденцов, Васил Шопов, Александър Киров

НАПУСКА ЛИ БЛАГО МИТРЕВ ПФК "НЕФТОХИМИК" И ЩЕ ВЗЕМЕ ЛИ ОТБОРЪТ ЛИЦЕНЗ ЗА "А" ГРУПА - ВИЖ ТУК !