Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Учени: Спасението от рака е в мравуняка, пчелите ни превръщат в полови атлети

Човекът на бъдещето ще се тъпче с противни ястия от мравки, хлебарки, бръмбара и дори гадни мухи.
Ключови думи:
Човекът на бъдещето ще се храни с насекоми. Супата от бръмбари и хлебарки, рагу от скакалци, ястие от пчели в тесто и десерт от захаросани скорпиони ще е любимото меню на децата ни, твърди диетологът Морган Ган, цитиран от електронното издание planeta.moy.su.
Според холандецът, който е член на Международното общество по експериментална храна, са налице няколко фактора, които принуждават учените да се замислят как да променят кулинарните традиции, за да оцелее човечеството в близките години. Цените на хранителните продукти растат пропорционално с увеличаването на населението на планетата. В недалечното бъдеще месото ще се превърне в много скъп деликатес. Необходима е евтина и изобилна храна, уточнява холандския учен.
Според данните на ООН, от 7 милиарда земляни гладуват два милиарда. Очаква се през 2030 г. населението да се увеличи до девет милиарда души. Ако не си променят хранителните навици, тогава близо половината от човешките същества ще гладуват, уверяват учените.
“Пчелите са много полезни за потентността. Мравките са като бекон, гъсеници - сирене, щурците - фъстъчено масло”, твърдят диетолози.
“Насекомите са много, а са вкусни и питателни. Те са богат източник на протеини и минерали”, твърди Ева Урсула Мюлер. Според нея много насекоми са богати на мастни киселини, калций, желязо и цинк. Бръмбарите и хлебарките пък не съдържат холестерол. Полезни били и скакалците, тъй като в тях имало много протеини, а само 6 % мазнини, докато в говеждо месо процентът е 18.
Според биолозите рецептата срещу рака се крие в мравуняците. Мравките били много богати на желязо и можели да ни избавят от болестта на столетието. Отговор обаче на въпросът как съвременният човек да се превърне в “мравояд”, учените не дават.
Днес “храната на бъдещето” “каца” често на софрата на една трета от земното население. В 88 страни ястията от насекоми се приемат за нещо нормално. Те попадат често в чинията на селяните от Азиатско-тихоокеанския регион. В Южна Африка пък гозбите от гъсеници се смятат за изключителен, но скъп деликатес.
Според учените общата маса на всички летящи, плуващи и пълзящи насекоми е 30-40 пъти повече от теглото на всички хора на нашата планета. На всеки земен жител сега се падат около 200 кг биомаса от насекоми.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Затварят улица за ремонт на ВиК мрежата в ж.к."Зорница" Въвежда се нова организация Пребиха мъж в магазин и го замеряха със стока Екшънът се разиграл в Павликени
Много важна информация от АПИ за пътуващите по АМ "Тракия"! До 30 май движението от 157 км до 162 км ще е двупосочно в платното за София, ограничението е 50 км/ч! Най-вкусните пилешки бутчета стават с тази тайна рецепта Те се приготвят бързо, но знайте, че се изяждат още по-бързo
Русия връща корекомите Във валутните магазини ще може да пазаруват само дипломати и чужди граждани Признание за Созопол от голямо международно туристическо изложение Форумът за поредна година събира в град Русе представители на бизнеса, сдружения, занаятчийски камари, музеи и дестинации
Ужас! Майка държала 2-годишното си дете в клетка Детето е било затворено от 24-годишната си майка си в клетка на ужасите в апартамента, в който живеели Лекар: Не пробивайте ушите на бебетата! Опасно е! Оказа се, че има точна възраст в която е най-добре да направим това
Университет "Проф. д-р Асен Златаров" и Черноморският институт със съвместна инициатива Висшето училище предостави една от новооткритите си зали за стартиране на първия панел от честването – „Морето – образование – наука“ България е с едни от най-високите нива на енергийна бедност в ЕС Икономическият растеж през 2023 г. се забавя до 1.8%, се казва в Годишния доклад на учените от ИИИ
Смъртен случай от парвовирус в Гърция: Какви са симптомите на болестта и как да се предпазим Инфекцията с парвовирус В19 е неразличима от други леки заболявания Вкусна закуска на бърза ръка: Направете тези памук-охлювчета - меки като душичка Няма как да сбъркате с тестото, винаги се получава перфектно