Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Почетоха жертвите на трудови злополуки с минута мълчание

Ключови думи:

В Бургас жертвите на трудови злополуки бяха почетени с минута мълчание и поднасяне на венци и цветя пред паметника в Морската градина. Причината е Световният ден на безопасност и здраве при работа, който по традиция бе отбелязан от двата синдиката КТ „Подкрепа” и КНСБ, както и от Община Бургас, Областна администрация и Инспекция по труда - Бургас.

Зам.-областният управител Атанас Терзиев призова за едноминутно мълчание с което да бъдат почетени жертвите на трудови злополуки и апелира важността на този ден да не се забравя.

За изминалата година от Инспекцията по труда в Бургас за отчели 144 злополуки по време на работа, като смъртните случаи са 10.

„По информация на Националния осигурителен институт  регистрираните трудови злополуки през 2012 г.  за Бургаска област са 144, от тях  смъртните  случаи са 10. Те са в различни отрасли и нямаме струпване  в един конкретен за разлика от предходни години, когато строителството водеше черната класация. До голяма степен злополуките сега са резултат от ПТП-та”, каза  Павлин Васков– директор на Инспекцията по труда в Бургас.

Той добави, че от началото на 2013 година по време на работа са станали 3 инцидента, завършили със смърт, но все още не е установено дали са трудови.

Според регионалния председател  на КТ „Подкрепа” Иван Костадинов злополуките през 2013 година са намалели, но не заради подобрени условия на труд, а защото икономиката работи със забавени темпове.

„Най-честите инциденти се случват в най-рисковете сектори, а това е строителството. Строителството намаля и затова и инцидентите намаляха.  Ние продължаваме да  се борим за по-добри условия на труд, за да не се стига до най-тежките трудови злополуки със смъртни случаи и в крайна сметка да опазим работниците и да им създадем добри условия на труд”, каза Костадинов.  Той бе придружен от Дина Димитрова и  Дянко Димов от КТ „Подкрепа”.

1
Коментара по темата
1.
Dimov li
26.04.2013 21:09:48
dianko dimov-chenge i alkoholik,v zatvora bokluk
  Добави Коментар
Мона запали лют скандал за "Евровизия" минути преди финала Мариана Попова взе страната на Тони Димитрова 26.02.2026. Ще се сбъдне ли пророчеството на Волф Месинг? Две папки поставят на карта бъдещето на света. Комета и съкрушително земетресение предхождат съдбоносния избор
Промени при продажбата на автомобил и строги правила за електрическите тротинетки Отпадането на нотариалната заверка при сделки с МПС и нов режим за тротинетките предизвикаха остри реакции Софийският градски съд отказа регистрация на партия „Трети март“ Магистратите установиха съществени нарушения при учредяването на формацията, свързани с членските декларации
Следвайте тези прости съвети и пилешките гърди винаги ще бъдат сочни Пилешките гърди без кости са едни от най-консумираните продукти в американските домакинства – и с основание Тези дати на раждане са под специалната закрила на Вселената Познаването на рождените дати, които са под особено планетарно влияние, помага да разберете по-добре тази закрила и да изразите благодарност към небесните сили
Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт Поради аварията десетки хора останаха да висят във въздуха, на метри от земята За всеки повод правя тази сполучлива погача с газирана вода Мека, ароматна и перфектна за всяка трапеза
Страхотна победа за българския национален отбор по тенис до 12 г. Малките лъвчета с капитан Георги Йорданов се класираха в сблъсък за място на финала Направете това с теменужките през февруари, за да цъфтят непрекъснато С тези съвети листата няма да се виждат от цвят!
Чийзкейк Орео без печене – кремообразен десерт, който се топи в устата Приготвя се без печене и е идеален десерт за празник, гости или просто сладко изкушение у дома Георги Ганов нахлу на сесия, удари жестоко общински съветник 57-годишният мъж е бивш кандидат за кмет