"Нефтохимик" разгроми лидера и отново започна да мечтае за "А" група

Живко Петков вкара най-бързия гол за "нафтата" през това първенство - в 57-ата секунда. С тази победа "шейховете" отново са в битката за "А" група
Ключови думи: Нефтохимик, Живко Петков, Иван Площаков, Георги Хашев, Нефтохимик - Раковски, Христо Лемпреов

"Нефтохимик" победи с убедителното 4:0 лидера в "Б" група "Раковски" и отново се намеси в борбата за местата в елита. "Шейховете" показаха добра игра и определено вдъхната увереност на феновете си. След този успех възелът на върха пък се заплете здраво, след като "Банско" завъртя 1:1 с "Калиакра", а "Свектавица" и "Спартак" /Вн/ също направиха реми - 0:0. По този начин три отбора са с актив от по 38 точки, а разликата между шестия "Спартак" /Плевен/ и водача "Раковски" е само три пункта.

Старши треньорът на „Нефтохимик“ Антон Спасов заложи на схемата 4-1-4-1. На вратата бе Евгени Караманов, пред него играха Диян Лефтеров, Петър Патев, Георги Хашев и Галин Димов. Дефанзивният халф опериращ пред тях бе Станимир Митев, а като офанзивни отдясно на ляво действаха Стамен Ангелов, Момчил Желев, Емануил Манев и Христо Лемперов. Напред бе забит Живко Петков.

Видимо мотивирани „шейховете“ тръгнаха да гонят трите точките от първия съдийски сигнал. Резултатът откри Живко Петков още в 57-ата секунда 1:0. Младежкият национал се възползва по отличен начин от подаване на Момчил Желев и набута топката в мрежата на гостите. В 8-ата минута след центриране от корнер се получи разбъркване в пеналтерията на „Раковски“ и защитникът на бургазлии Георги Хашев се оказа най-съобразителен след като покачи на2:0.

В 18-ата минута нападателят на гостите Иван Площаков се откъсна от защитата на „зелените“, стреля, но ударът му мина на сантиметри от десния страничен стълб на Караманов. Две минути по-късно Станимир Митев с мощна тупалка от 20-ина метра се опита да притесни стража на „Раковски“ Стефан Стойчев, изстрелът обаче мина встрани от целта. В 29-ата минута след скоростна атака с едно докосване „нафтата“ стигна до нов гол, дело на Христо Лемперов – 3:0. До края на полувремето домакините играха със самочувствие, контролираха играта, но не успяха да стигнат до чисто голово положение.

През втората част футболистите на „Нефтохимик“ вече спокойни от стабилната си преднина видимо намалиха оборотите. Играта основно се водеше в центъра на терена, като гостите бяха по-активните и определено се опитваха да стигнат до почетно попадение, но вратарят на "шейховете" Евгени Караманов бе на мястото си.

Николай Филипов и  Валентин Каравълчев /на втория ред/ изгледоха двубоя от ложите на "Лазур"

В 80-ата минута Момчил Желев центрира и Галин Димов с глава прати топката в левия ъгъл на Стефан Стойчев, за да набъбне резултата 4:0. Две минути по-късно бе отменено попадение на Васко Калоянов заради засада.

В ложите на стадион "Лазур" бяха забелязани спонсорът Николай Филипов и президентът Валентин Каравълчев.

На продължилия точно 1:37 мин. бринифнг след мача старши треньорът Антон Спасов заяви, че е доволен от играта на отбора, подхождало се индивидуално към всяка една среща и рокадите от тактическо естество, приети за този двубой са заради това, че играта на съперника - "Раковски" го позволявала.

Нефтохимик: Евгени Караманов, Диян Лефтеров, Петър Патев, Георги Хашев, Галин Димов, Станимир Митев, Емануил Манев, Момчил Желев, Стамен Ангелов/80 Хюсеин Филипов/, Христо Лемперов/74 Юри Иванов/, Живко Петков/67 Васко Калоянов/

Раковски: Стефан Стойчев, Радо Терзиев, Николай Домакинов, Илиян Енчев, Цветан Павлов, Християн Казаков, Петър Атанасов, Христо Телкийски, Лазар Марин, Даниел Божков/53 Лъчезар Ангелов/, Иван Площаков /47 Георги Стоянов/

Съдии: Ангел Ангелов, Мартин Венев и Светлин Симеонов

Стадион „Лазур“ - 500 зрители

Жълти картони: Диян Лефтеров, Васил Калоянов/“Нефтохимик“/, Христо Телкийски/"Раковски"

Голмайстори: 1:0 Живко Петков /1/, 2:0 Георги Хашев /8/, 3:0 Христо Лемперов/29/, Галин Димов/80/