Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Половин Безмер се подписа срещу самолетите на САЩ, селото излиза на протест

Ключови думи: Безмер, протест в Безмер, подписка Безмер, Росен Русев, американски самолети, авиобаза Безмер, САЩ, Иран, Димитър Стоянов, Румен Радев, Ямболско

Почти половината жители на Безмер се подписаха срещу разполагането на американски самолети в близката авиобаза, а тази вечер селото излиза на протест с искане машините да бъдат преместени.

Само за два дни подписката е подкрепена от 475 души, което представлява около 50% от населението на Безмер. Кметът Росен Русев съобщи, че подобни инициативи са започнали и в други населени места в района.

Събраните подписи ще бъдат предадени на министъра на отбраната Димитър Стоянов. Жителите очакват от него отговор на притесненията си и ясни гаранции за сигурността на хората, които живеят в непосредствена близост до военната база.

Страх заради самолетите на САЩ: Хората от Ямболско събират подписи срещу разполагането им в Безмер

Росен Русев призна, че подписката едва ли ще промени вече взетото решение. Според него тя остава важна, защото институциите трябва да чуят позицията на местните жители и да отговорят на въпросите им.

Кметът посочи, че хората се чувстват застрашени заради напрежението между САЩ и Иран. Той подчерта, че самолети са кацали в авиобазата и преди и населението е свикнало с дейността на военния обект.

Сегашната ситуация според него е различна, защото за първи път друга държава е отправила предупреждение, свързано с риска базата да се превърне в цел. Русев уточни, че това поражда тревога не само в Безмер, но и в околните населени места.

Не превръщайте България в база за удари срещу Иран, предупреди Техеран

Кметът изрази опасения, че при военни конфликти последствията не се ограничават до базите. По думите му в различни точки на света са били засягани пътища, сгради и друга гражданска инфраструктура.

Русев отправи остър въпрос към управляващите. Той попита защо, ако опасност няма, заседанията на властта да не бъдат временно преместени в Безмер за периода, през който американските самолети ще се намират в базата.

Кметът предложи още жителите на селото да получат възможност временно да бъдат настанени по Черноморието, ако институциите не успеят да разсеят страховете им. Той сравни искането със статута и настаняването, предоставяни на украински бежанци.

Румен Радев за самолетите на САЩ: Никакви бойни действия от България

Гражданският протест пред авиобаза „Безмер“ е насрочен за 18:00 часа. Росен Русев очаква към жителите на селото да се присъединят хора от близките населени места, които споделят същите притеснения.

Основното искане на протестиращите е американските самолети да не бъдат разполагани в Безмер. Местните жители не приемат България като страна в конфликта и настояват присъствието на машините да не увеличава риска за района.

Русев призова премиера Румен Радев лично да посети селото и да разговаря с хората. Според кмета жителите искат конкретни отговори и пряк диалог, а не уверения, отправени от разстояние.

12
Коментара по темата
12.
Хм
24.07.2026 17:13:13
Тоз на снимката прилича на голям тарикат и сигурно е такъв!
11.
до 10
24.07.2026 16:21:49
Салко, докарай ми някоя шукаритетна циганьора и гледай, ще плачеш и ще ме молиш да спра и да почна теб...
10.
САЛКО СЪМ
24.07.2026 16:11:55
Бе бугарин не ме е евал,ма ваште женки и щерки ги спуквам от еване,щото сте умрели уйове и нищо не става от вас,ко не вервате то е ясно казано в 8 -ми коментар...

до 9
9.
до 8
24.07.2026 16:00:40
Излишен, да не съм те видял извън гетото.
Салко, признай си, че те е ебал българин и затова толкова ги мразиш, признай си не бъди скромен, ах ти гиди пидръзин.
8.
е ,че мое ли
24.07.2026 15:49:53
да го дигнеш,че и да евеш бе помийо бугарска....???? ми ти докато си го намериш,па докато си го извадиш и си се напикал у гащите ве амсалак залюхан.....щял да еве...хахахаха паляк..

до 5
7.
някой
24.07.2026 15:37:29
Тези вчера ли разбраха за военното летище?Досега защо не са протестирали срещу него? Искат военна база само за мирни цели.Ами не става.
6.
Тръмпиджоса
24.07.2026 15:34:05
аз не мога да разбера, Радев нали беше русофил? който само към Русия тегли, а сега към САЩ, каквото кажат американците, туй прави. Програсивен американофил. излъга русофилите, а помага във войната на САЩ срещу Иран, първи дружки на Путин. Ивайло Мирчев къде е?
5.
до 3
24.07.2026 15:31:06
Салко, ти ли си, мама ти циганска да еба.
4.
бургазлия
24.07.2026 15:29:09
А другата половина не се подписа.
3.
МУНЧО РАДЕВИТЕ
24.07.2026 15:21:11
Фъшкии излизат на протест....
Ша го накривите на някой,да Ева мама ви проста,а самолетите ще си стоят там и ще си излитат ,когато трябва.....
2.
Xm
24.07.2026 15:16:41
Заглавието показва нещо различно - половин Безмер НЕ СЕ Е ПОДПИСАЛ срещу дислоцирането на американските самолети в базата… то никой не ги и пита де! А попиташ ли ги, всички стават професори и тесни специалисти, нищо, че са с основно образование, купено заради книжката!
1.
zapoznat
24.07.2026 15:15:03
Простите селяни, пък гласуваха за Радев хахахаха
  Добави Коментар
Служител на финансовото министерство с 9 нарушения е обвинен за смъртта на жена край Владая Четири от предишните фишове на 41-годишния водач са за превишена скорост, прокуратурата му отне книжката Юлиан Костов продава дома си във Варна за близо 400 000 евро Апартаментът е с площ 174 кв. м, три спални, две тераси и гледка към морето
Председателката на ЕЦБ обясни защо цените в България остават високи Част от задържаните цени вече стигат до пазара, а ЕЦБ настоя за овладяване на инфлацията и стабилни публични финанси Не бързайте към Гърция: Прогноза за бури и градушки в цялата страна Проливни дъждове, градушки и опасни пориви на вятъра заплашват популярни сред българите райони
Жените в ЕС губят по 3900 евро годишно заради разликата в заплатите Сумата се равнява на близо три средни месечни възнаграждения в България, а общата годишна загуба достига 358 млрд. евро Половин Безмер се подписа срещу самолетите на САЩ, селото излиза на протест 475 жители подкрепиха подписката само за два дни, кметът Росен Русев поиска премиерът да чуе страховете им
Бюджет 2026 спира бонусите на министри и шефове на агенции Държавната хазна няма да плаща коледни партита, хотелски семинари и развлекателни прояви за администрацията ГЕРБ: В бюджета за 2026 г. не са предвидени средства за Националната детска болница Предложението на ГЕРБ не събра подкрепа въпреки заявката на премиера Румен Радев за ускорено изграждане
Разкриха какъв астероид е унищожил динозаврите преди 66 млн. години Никелови изотопи в древен глинен слой насочиха учените към рядък и примитивен CO хондрит Георги Ангелов предупреди: Бюджет 2026 води България по пътя на Жан Виденов Ваня Григорова призна проблемите в публичните финанси, но отхвърли опасността от непосредствен шоков сценарий
Община Варна много дашна, плаща 36 000 евро за концерт на Папи Ханс и 35 000 за DARA Хонорарите за празника на града предизвикаха спор сред общинските съветници, а финансовата комисия трябва да каже последната си дума Четири жертви, сред тях дете, при жесток сблъсък на "пътя на смъртта" Български тир се удари в миниван с украинско семейство, двама са приети в болница