Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Радев на срещата на НАТО в Турция: България подкрепя Украйна, но при едно условие

Премиерът акцентира, че средствата за отбрана включват инвестиции в инфраструктура, дигитална устойчивост и киберсигурност
Ключови думи: България, НАТО, Украйна, Румен Радев, премиер, Турция

България трябва да продължи да инвестира в укрепването на националните си отбранителни способности и да развива собствената си отбранителна индустрия, за да отговори на новите предизвикателства пред сигурността в Европа. Това заяви премиерът Румен Радев по време на срещата на върха на НАТО в Анкара.

Според него форумът се провежда в ключов момент за Алианса, който преминава през сериозна трансформация, продиктувана от променената среда за сигурност. "Днешната среща на върха се провежда в един важен момент на дълбока трансформация на Алианса, който отразява необходимостта и амбицията на европейските държави членки да засилят своя принос към общите отбранителни способности на НАТО", заяви Радев. Той посочи, че войната в Украйна и конфликтите в Близкия изток са показали ясно необходимостта европейските страни да поемат по-голяма отговорност за собствената си сигурност.

"Конфликтите в съседство, особено въоръжените сблъсъци в Украйна и в Близкия изток, ясно показват на европейските държави, че гарантирането на сигурността на техните граждани е неотменима отговорност, която изисква системни усилия", подчерта министър-председателят.

По думите му България има все по-важна роля за сигурността в Черноморския регион, който остава стратегически за НАТО. "С укрепването на нашия собствен национален отбранителен капацитет страната ни се превръща във важен фактор на стабилност в критичния и стратегически важен за Алианса Черноморски регион", каза Радев.

Премиерът акцентира върху необходимостта инвестициите в отбраната да бъдат разглеждани в по-широк контекст от чисто военните способности. "Постигането на целта на НАТО за 5% от брутния вътрешен продукт за отбрана за нас означава развитие не само на класическите отбранителни способности, но и инвестиции в инфраструктура, свързаност, дигитална устойчивост и киберсигурност", отбеляза той.

Според Радев развитието на европейската отбранителна индустрия е от ключово значение за бъдещата конкурентоспособност и сигурност на континента. Той приветства провеждането на форум на отбранителните индустрии паралелно със срещата на върха. "Много важно е, че днес се провежда и форумът на отбранителните индустрии, защото това дава възможност за преодоляване на фрагментацията в европейската отбранителна индустрия", заяви премиерът.

По темата за подкрепата за Украйна Радев подчерта, че България ще продължи да оказва помощ, но в рамките на финансовите си възможности. "Редица български правителства подкрепяха системно и всестранно Украйна с финансова, медицинска, хуманитарна и военна помощ", каза той. В същото време министър-председателят отправи критики към предишни управления за състоянието на публичните финанси. "Всички български политици, които най-много обещаваха финансова подкрепа за Украйна, направиха много малко за развитието на нашата икономика и за осигуряването на средства в бюджета", твърди Радев. Той беше категоричен, че подкрепата за Киев не трябва да бъде за сметка на социалните политики в България.

По време на изявлението си Радев коментира и темата за Гренландия, като заяви, че Европа трябва да защитава правото на населението на острова само да определя бъдещето си.

Радев: В следващите 15 месеца България ще плаща по Боташ само ако доставя газ

22
Коментара по темата
22.
победа и крем здраве медико идеал
08.07.2026 12:17:07
Радев да им изпрати нашите шитКОЕНи, ще са му много полезни на зеления наркоман.
Браво на Радев, не гласувах за него защото съм соросояд, но го поткрепвам с две раце и три кракове!
21.
браво
08.07.2026 12:02:45
БРАВО ЗА Радев, не гласувах за него защото съм дърт... но така трябва, следваща стъпка, да изпрати в Укра тея които не са се интегрирали у нас...до сега познавам една баба около 70, която продаваше зеленчуцли в магазин...
20.
победа и здраве
08.07.2026 11:49:21
е такива сфикстери еврогейски като теб ще ги бием на кол съвсем скоро.
19.
КОКОРЧО fanbase
08.07.2026 11:45:41
Ако бяхте гласували за Асен Василев Кокорчо, както аз ви казвах, сега нямаше да сме толкова зле. Но вие си знаете...
18.
Прогресивни Шумкари
08.07.2026 11:39:04
А каза ли кога ще караме бензин на братята ни асвабадители за да продължат своята справедлива вайна?
17.
До 16
08.07.2026 11:34:09
Абе дебил, не ми казвай аз какво мисля бе, нещастен олигофрен. Никой не е гласувал за Радев за да ни изкарва от НАТО или Европейския съюз. За излизане от тези организации гласувахте за варненския циганин - 4%. Хайде млъквай там и върви да си ебеш майката!!!!
16.
победа и здраве
08.07.2026 11:22:04
А иначе радеф е абсолютно същия политик като всички други останали политици в бг. казва ви го в прав текст : "натовски генерал съм", вие си мислите че ще ви изкара от нато и еврогейщината. казва ви че ще продава оръжия на усраинците, вие гласувате за него и се надявате че ще спре даренията. Прегръща се с тиквата, вие викате ще го вкара в затвора. Изключително прост народ, само в африка има подобни на вас.
15.
България ще произвежда дронове за Украйна
08.07.2026 11:21:02
Накратко, Андрей Гюров подписа договор за производство на дронове в България, Радев утвърди производството на български дронове за убийство на руснаци и малки деца в Русия:
☑️Румен Радев и Володимир Зеленски обсъдиха производството на дронове у нас
https://offnews.bg/politika/rumen-radev-i-volodimir-zelenski-obsadiha-proizvodstvoto-na-dronove-u-868998.html
☑️Андрей Гюров и Володимир Зеленски подписаха 10-годишно споразумение за сигурност
България и Украйна ще произвеждат съвместно дронове на родна територия
https://btvnovinite.bg/svetut/andrej-gjurov-i-volodimir-zelenski-podpisaha-10-godishno-sporazumenie-za-sigurnost.html
14.
Обръщение към шиткойните
08.07.2026 11:17:36
Шиткойни, светът върви напред, не назад.
КомуниZмът няма да се върне никога, защото е най-мракобесната ЗАПАДНА идеология.
Затова спрете да го громите като Дон Кихот вятърни мелници.
Спасибо!
13.
победа и здраве
08.07.2026 11:16:44
Бахти и манафите в тази клоака бурГЪЗ!!!
12.
*********
08.07.2026 10:57:57
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
11.
XX
08.07.2026 10:57:04
ДО 2

"няма ли да се научат да не говорят от името на данъкоплатеца." - що не? 80% от данъкоплатците му делегираха правото да говори от тяхно име. Факт.
10.
XX
08.07.2026 10:55:42
ДО 1

"Радев, повечето гласували за тебе сапротив подкрепата за Украйна! " - че що гласувахте за него? радев още преди изборите си заяви ес и нато и помощи за украйна.
9.
Обръщение до ном. 5
08.07.2026 10:53:51
Ами, че той комунизма не си е отивал, вижте ЕС, съвет за туй, съвет за онуй, съвет на съветите, субсидии за неефективни дейности, безумно харчене за военно желязо, което ще ръждясва по складовете, шуробаджанащина, монопол..даже математиките на комунизма и на "демокрацията" са 100% еднакви.
8.
айдее
08.07.2026 10:49:15
този идиот вече направо директно по телефонът му диктуват от масква какво да прави ....................а нашите мили сънародници пка им се иска комунизъм ....ееееееееееееееей пак ги излъгаха простаците
7.
Ахооо
08.07.2026 10:41:57
Радев демагогията....не знам за осрайнъ но блядовете ако ни нападнат през деня за 3-4 часа ще са до Сливен,ако е през нощта ще са за същите часове до границата със Сърбия....Тея глупости ги приказвай на лапетата идиот ща иба в измамника...същият боклук като Бою циганина и Делянчоууу Славчев Пеевски....огледал се Илия пак в тия...бахти и късмета имаме....нещастни тъпо племе чакащи все някой да го оправи....ееее,оправят ви....анално...
6.
Питане
08.07.2026 10:13:27
Оня антинароден 10 ГОДИШЕН договор на нелегитимтия Гюров кога ще бъде анулиран?
Защо още плащаме на укрите луксозния им живот тук само за да ни унижават и ни се подиграват? Гости за три дни. Достатъчно време бяха тук, за да научат езика и се издържат сами.
Само не ми казвайте, че ЕС плаща сметката. 15% от всичките средства за тях са от нашия джоб. Смятайте колко милиарди са може би вече на голия ни задник.
5.
Обръщение към копейките
08.07.2026 10:00:33
Копейки,светът върви напред,не назад.
КомуниZмът няма да се върне никога,защото е сбъркана философия.
Сори!
4.
Малко да сменим темата
08.07.2026 09:50:02
8 юли, в Москва отбелязват Деня на семейството, любвта и вярността.
В парковете, музеите, културните центрове, в ВДНХ ще се проведат мастер класове, екскурзии, концерти, игри и кино прожекции.
В ВДНХ ще се состои Всеросийски парад на семейството, празнична програма пред Музея на киното, екскурзии в центъра «Космонавтика и авиация» и в музея «Слово».
3.
Пусть всегда будет Небо
08.07.2026 09:47:23
Всички внуци на комуняги и ДС ченгета подкрепяме Усрайна. Всички укропитеци, еврофили и €ВРОБИ обичами Усраину. Ма ний сме си такъви, политически ветропоказатели. Накъдето задуха вятърот, натам кречиме. Преди се проебахме за рубли, сега се проебахме за доларе. Дедите ни се проебаваха за турски лири. Ще помагаме където и на когото ни кажат, защото взимаме 10% комисионна от всяка помощ. С такъви приятели като нас, за чий са ви врагове?
2.
ТБС
08.07.2026 09:37:53
Тез педерасти няма ли да се научат да не говорят от името на данъкоплатеца. Той като иска да си подаде сфинктера, ние народът не подкрепяме шибаните украинци.
Не подкрепяме нито едно шибана решение на еврогейпедофилското сборище, не желаем да ни диктуват живота.
Време е да разберат, че нито са избирани, нито ще им търпим наглостта.

Шибаните курви в Брюксел да си заврат мераците отзад. Нито ще ме цензурират, нито им позволявам да ви четат личната кореспонденция, нито ще им ползвана виртуалното евро.
Всъщност всеки политик трябва да бъде следен по този начин, не ние плащащите животеца им жалък.
1.
Красимир
08.07.2026 09:34:46
Радев, повечето гласували за тебе сапротив подкрепата за Украйна! Англия, Германия и Франция достатъпно я подкрепят!
  Добави Коментар
Европа окупира четвъртфиналите на Мондиал 2026 с шест отбора в Топ 8 Швейцария последна попълни схемата след драма с дузпи срещу Колумбия, а Мароко и Аржентина останаха единствените неевропейски представители Николай Димитров: Пенсионерският клуб в Слънчев бряг предоставя пълноценен социален живот на хората, сътворили историята на туризма Съвместното общуване на хората от третата възраст е прекрасна възможност за споделяне на радостни моменти, обмяна на опит и взаимна подкрепа
Европрокуратурата разследва 17 договора за жп проекти у нас Транспортният министър Георги Пеев предупреди за риск от 400 млн. евро финансови корекции, ако нарушенията бъдат доказани Съдът блокира активи на Олег Невзоров на „Баба Алино“ заради ужилено чуждо семейство Нидерландци изгоряха с близо 200 000 евро за незаконна „резиденция“ в гората, докато сателитни снимки изкараха наяве мащабна корупционна схема във Варна
Агент на ICE застреля мъж при имиграционна акция в Хюстън Официалната версия е самоотбрана след опит за бягство с автомобил, но семейството и правозащитници искат независимо разследване 19-годишен програмист откри "аномалии" за над 605 млн. лева в здравеопазването ни Мартин Атанасов създаде платформата Диагноза България, която показва драстични разлики в разходите на болниците и цените на лекарствата
Задържаха разузнавач и бивш полицай за убийството на жената от атентата в Монако Анастасия Березовска бе издирвана от Интерпол за взрива срещу Вадим Ермолаев, партньорката му и 13-годишния му син Община Царево закупува дистанционно управляем спасителен буй Утре ще се проведе демоснтрация
САЩ с атака по Иран в отговор на драма в Ормузкия проток Примирието застрашено Историческо спортно събитие пред Община Бургас Ще се проеде кантарът на бойна галавечер
Бум на новородени в Маринка: Изграждат нова модерна детска градина Кметът Димитър Николов обяви старта на строителството; капацитетът на ДГ „Пролетна дъга“ скача почти двойно с нов двуетажен корпус Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан Американският президент обвини Копенхаген, че оставя ледения регион в ръцете на Русия и Китай; Мете Фредериксен призова за уважение в НАТО