Пълен разпад: Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България"
Поне 12 от редовите членове на бургаската структура на „Продължаваме промяната“ са подали молби за напускане и с вътрешен трансфер са преминали към местната организация на „Да, България“. Това стана ясно от емоционален пост в социалните мрежи на доскорошния общински председател на Промяната в Бургас Весела Томсън, която преди седмица също се раздели с партията. Тази вечер тя отправи публична благодарност към своите колеги и приятели, последвали примера ѝ и поискали членство в новата политическа сила по лични убеждения. Тази масова вълна от оставки на практика заби последния пирон в ковчега на някога силното бургаско крило на формацията.
Лидерът на Промяната в Бургас напусна
Към днешна дата в местната структура на ПП са останали реално едва двама-трима души, начело с областния лидер Тодор Терзиев. Той бе назначен лично от Асен Василев с мисията да стабилизира организацията, но вместо това влезе в остър конфликт с почти всички нейни представители. Поради конфликтния му подход ядрото на партията, което изнесе тежестта на поредица от избори през последните години, започна прогресивно да се разпада. Сред първите напуснали заради това напрежение бяха влиятелни фигури като общинския съветник д-р Мартин Кръстев и самата Весела Томсън.
В момента на потъващия кораб на Промяната в Бургас е останал единствено общинският съветник Красимир Калудов, известен със своята пословична лоялност. Общоизвестен факт е, че координаторът и отговорник за Бургас Тодор Терзиев дори не живее в морския град, което допълнително усложнява и без това обречената ситуация на терен.
Повечето от бившите му съратници не крият антипатията си към него и открито се чудят каква политическа и житейска логика кара лидера Асен Василев да го крепи на поста. Формално в списъците фигурира и бившият общински лидер Георги Перпелиев, но той отдавна е извън страната и е прекъснал всякаква връзка с организацията.
Лидерът на ПП в Общинския съвет на Бургас напусна партията заради "шумните лакеи"
Разцеплението в бургаската структура всъщност не е от вчера, а започна под формата на мощна вълна от напускания още преди година. Тогава организацията в цялата област бе разтърсена от оттеглянето на знакови лица като бившия областен лидер Емил Соколов и общинския съветник Дилян Георгиев. Процесът на постепенно „люспене“ се ускори драстично, след като сугестопедът Терзиев пое официално координаторските функции на място.
Дилян Георгиев напусна потъващия кораб на "Промяната"
Пепе -тата, отидоха къде? При Дебили България! Местя си го! Нещастници. Жалка либерастка опозиция!