Тотална блокада на ГКПП "Малко Търново"
Километрични опашки и скъсани нерви бележат преминаването през граничния пункт Малко Търново. Това алармират шофьори, които повече от час висят в задръстването.
"Картината е типична, както всяко лято - движението на границата буквално е парализирано. Аз пътувам от България за Турция, където опашката е огромна. Колоната не помръдва. Трябваше да мина през Лесово, но реших да рискувам. Грешка", пише в рубриката ни "Вашият сигнал до ФЛАГМАН.БГ" шофьор от Бургас.
Той отбелязва, че трафикът е в двете посоки, но по-критично е положението на влизане към Турция, което е типично за днес. Обикновено в последния работен ден от седмицата задръстванията на границата са в посока Турция заради петъчния пазар в Одрин.
Пътуващи споделят, че обработката на документите става изключително бавно, а липсата на каквато и да е организация превръща престоя под палещото слънце в истинско изпитание.
Шофьорите призовават всеки, на когото не му се налага спешно пътуване, да избягва ГКПП „Малко Търново“ или да избере алтернативни маршрути през деня. Те настояват за ускоряване на процесите и пускане на допълнителни пунктове, преди ситуацията на границата да е ескалирала напълно.
цументени кратуни..
всички са оплетени като свински черва...
ха прави промяна ...нъц...
външни хора и да се реже от корен...служителите от тия пунктове,,, м.търново.лесово и к.андреево си направили хотелчета. магазинцета и тям подобни и вие ще ги оправяте с програми,,, спирам края оставям за вас...