Трагедия край Черноград: Бургазлия обърна Фолксвагена си в нива и почина
Висока скорост, несъобразена с несъобразена с релефа на пътя, доведе до нова трагедия. Още едно бургаско семейство е почернено след тежък пътен инцидент, отнел човешки живот на регионален път.
Полицейските служители от ОДМВР-Бургас разследват обстоятелствата около фаталния случай край карнобатското село Черноград, при който загина възрастен мъж.
Фаталният инцидент на пътя за село Черноград
Трагедията се е разиграла вчера в ранния следобед. Около 12:50 часа на малък пътен участък – на километър 1.800 от отсечката, която свързва главния път между градовете Карнобат и Айтос, край село Черноград, лек автомобил „Фолксваген Голф“ с бургаски регистрационни табели излиза внезапно от трасето. Зад волана на немското возило е бил 77-годишен мъж от Бургас.
По първоначални данни и разследване на пътната полиция, основната причина за тежкото произшествие е движение с несъобразена скорост, съобщават от ОД на МВР в морския град.
Възрастният водач не е съобразил темпото на колата със специфичния релеф на пътя и завоите в района, вследствие на което е изгубил пълен контрол над управлението. Автомобилът е напуснал асфалтовата настилка, преобърнал се е самостоятелно извън пътното платно и е спрял в близката крайпътна нива.
На мястото на катастрофата незабавно е изпратен екип на Центъра за спешна медицинска помощ в град Карнобат. Пристигналият медицински служител обаче само е констатирал смъртта на 77-годишния бургазлия, който е открит безжизнен в купето на преобърнатия Фолксваген. Към момента органите на реда продължават активната работа по изясняване на детайлите и точните причини, довели до смъртоносния изход.
Шведски турист пострада след падане в Обзор
Броени минути след трагедията край Черноград е получено съобщение за друг нелеп инцидент. Около 13:00 часа вчера е регистрирана самостоятелна катастрофа и на територията на Обзор. На улица „Черноморска“ в курортния град, в района пред жилищна сграда с номер 25, попаднал в беда възрастен чужденец. Става въпрос за 71-годишен гражданин на Кралство Швеция, който е управлявал индивидуално електрическо превозно средство – електрически велосипед.
Служителите на МВР са установили, че пострадалият мъж е пристигнал на почивка в България съвсем наскоро – на 21 юни, като неорганизиран турист. Той е избрал да отседне в местния къмпинг „Зора“ в Обзор. При падането от двуколесното превозно средство шведът е получил сериозно нараняване. Той е транспортиран по спешност до УМБАЛ „Света Анна“ в град Варна, където лекарите са диагностицирали фрактура на лакътя на дясната ръка. След като е бил прегледан щателно и му е оказана необходимата медицинска помощ, чужденецът е освободен от болничното заведение за провеждане на домашно лечение.
Добави Коментар