Млада майка забрави двете си деца в кола при 40-градусова жега във Франция, те починаха
Две малки момчета на 2 и 4 години загинаха в заключена кола по време на силната гореща вълна във Франция, а полицейски източник твърди, че майка им ги е забравила, докато е пазарувала.
Трагедията се разиграла в понеделник във френския окръг Воклюз. Децата били открити в семейния автомобил, паркиран в двора на тяхната баба. Температурите в района се доближавали до 40 градуса, а според първоначалните данни момчетата получили сърдечен арест в колата, пише thesun.co.uk.
Пожарникари получили сигнал около 13.20 часа и пристигнали на мястото. Те открили двете деца, но вече било късно.
Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите
Първоначално прокуратурата съобщи, че момчетата се качили в автомобила без знанието на майка си. По-късно полицейски източник заявил пред френска медия, че 33-годишната жена е забравила децата си, докато е била на пазар. След трагедията тя е поета от спешните служби.
Прокуратурата в Карпантра е започнала разследване за непредумишлено убийство. Телата на двете деца трябва да бъдат подложени на аутопсия в сряда, за да се установят причините и точните обстоятелства около смъртта им.
Според полицията, към момента водещата версия е свързана с екстремната жега. В затворен автомобил температурата може да достигне до 70 градуса. При такива условия престоят вътре става смъртоносен, особено за малки деца, чиито тела са по-уязвими при прегряване.
Сори, ама ако 4 годишно не може да отвори вратата отвътре, загубата въобще не е голяма.
които навлизат с огромна скорост в България!
Не напразно много съвременни коли имат опция:
"Провери децата на задната седалка"