Имало ли е наистина кастинг за "Калашниците"
Имало ли е кастинг за попълване на „Калашниците“, или криминалният контингент вече преминава всякакви граници на абсурда? През седмицата в социалните мрежи се споделяше видео, в което един от водачите на групата обявяваше, че в неделя в 15 часа в Ботунец ще правят кастинги за попълване на групата.
Очевидно изискванията са физически здрави мъже с вид на чеченци, ако може да не мислят. По ирония на съдбата, в неделя, около 15 часа МВР арестува Калашниците.
Днес темата бе широко обсъждана в сутрешния блок на Нова ТВ. Припомняме, че след операцията бяха задържани 36 души. Според МВР те са се занимавали със сводничество, рекет и изнудване.”
„Не знам дали през цялото време са били необезпокоявани, тъй като има и медийни публикации, и официални съобщения от прокуратурата и полицията за това, че тези хора са разследвани, задържани и срещу тях са образувани досъдебни производства. Те са се изправяли и пред съда. Има медийна публикация, в която се проследява какво се е случило с този процес тогава, като последната информация е, че са били освободени след разглеждане на мерките им за неотклонение”, каза днес криминалния репортер на Нова ТВ Иван Кънев.
7000 евро дневен оборот от кръв и пленени момичета: Зловещото досие на „Калашниците“, които МВР разглоби днес
Разкритията около оперативната дейност на престъпната мрежа показват добре организирана структура за трафик и експлоатация. Журналистът допълни важни детайли: „Става въпрос за няколко престъпления, сред които и сводничество. На снимките, които бяха разпространени от полицията, се вижда една огромна група момичета, обърнати с лице към стената, а зад тях стоят тежковъоръжени служители на ГДБОП. Много е важно да кажем, че тези момичета са били набирани по схема, която е добре позната на хората, занимаващи се с изследване на трафика на хора."
Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“
Психологическият механизъм за подчинение на жертвите е класически инструмент, прилаган от трафикантите за постигане на пълен контрол. Обяснявайки този модел, той уточни: „Става въпрос за схемата „Lover Boy”. Това е модел, при който мъжете, занимаващи се с traffic на хора, първоначално се представят като любовници на тези момичета. Така ги привличат, карат ги да се чувстват във връзка, но в един момент тази връзка прекрачва границите на нормалното, законното и допустимото и се превръща във връзка на зависимост”.
МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция
Бъдещото развитие на процеса ще зависи изцяло от капацитета на правосъдната система да докаже повдигнатите тежки обвинения. В своя коментар Иван Кънчев подчерта: „Това е едно от основните престъпления, за които групата е разследвана. Тепърва полицията, прокуратурата и съдът трябва да свършат своята работа, за да разберем дали има достатъчно доказателства, че за всичко това”.
„През вчерашния ден са образувани шест досъдебни производства, които са за склоняване към проституция и предоставяне на помещение с развратна цел. Освен това в СДВР има образувани две досъдебни производства за изнудване", обясни от своя страна и. д. директор на СДВР гл. комисар Николай Пелтеков.
Извън официалните съобщения на МВР, независимите проучвания в съдебните регистри разкриват спорни практики при минали дела срещу ръководството. Междувременно разследващите журналисти от Bird съобщиха следното: Лидерът на групата на „Калашниците“ Петър В. Александров е сключил споразумение с прокуратурата. Известният с прозвището Пешо Калашника е сключил споразумението в началото на годината, като вече е бил излежал голяма част от присъдените му ефективно осем месеца. Поради което е и бил освободен от затвора тази пролет. Какви ги е вършил оттогава насам – засега не знаем, пише Bird.
Кажете какво е станало във Фабрик с Калашниците.
Нареда на работниците за освобождението на българския народ .
Или плащат и вие си траете ? Свобода на словото и мутри вън, а ?
Чистокръвен рилмянин
Обръсната глава
Талибанска брада
Шкембе