Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Турция иска да си сътрудничи с Япония в производството на дронове

Ключови думи: турция, япония, сътрудничество, производство на дронове

Турция е готова да сътрудничи с Япония в областта на безпилотните летателни апарати. Това заяви турският външен министър Хакан Фидан, цитиран от TRT World.

Той изтъкна, че Анкара е основен производител на дронове. По думите му Турция и Япония имат допълващи се възможности. Според него има силен потенциал за взаимноизгодно сътрудничество.

Фидан подчерта, че турските технологии за дронове са се доказали в различни оперативни среди и биха могли да предложат ценни възможности за съвместно разработване и копроизводство с Япония. Турският министър посочи, че между Анкара и Токио все още има значителен неизползван потенциал в областта на енергетиката, дигиталната трансформация, аерокосмическите технологии, роботиката и устойчивите вериги за доставки.

Обръщайки внимание на критичните минерали в Турция, той отбеляза, че стратегическата цел на Анкара се простира отвъд добива и се фокусира върху производството на междинни и крайни продукти с висока добавена стойност. Според него сътрудничеството с японски технологии и инвестиции би могло да създаде истинско печелившо партньорство. Той увери, че Турция е готова да работи в тази посока.

Хакан Фидан засегна и темата за войната в Близкия изток. По думите му Иран и САЩ са близо до постигането на споразумение. Той подчерта, че примирието, вниманието се е насочило към Ормузкия проток. Турският министър подчерта, че блокадата на ключовия воден път оказва голям натиск върху международната икономическа ситуация.

Фидан заяви, че Израел се нуждае от враг, за да осъществява регионалните си амбиции. Според него всички знаят, че Израел не се стреми към собствената си сигурност, а към повече земя. Той смята, че международната общност трябва да попречи на Тел Авив да дестабилизира допълнително не само регионалния ред, но и световния ред.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
ЕС още без съгласие за 21-вия пакет санкции, България извади трима руснаци от списъка София защити патриарх Кирил, Вагит Алекперов и Искандер Махмудов, но други спорове между държавите членки бавят общото решение Николай Попов: Следят ме и ме заплашват, но няма да спра битката за Сияна Бащата на загиналото момиче твърди, че получава свои снимки и предупреждения за живота си, а по думите му вече е образувана прокурорска преписка
Лекари и сестри на протест: Къде потъват парите за здравеопазването? Бюджетът на НЗОК расте, заплатите не Джани, смело напред! Световно с 64 отбора - разкош Предимствата на ново увеличение са ясни, минуси не виждам
Господарят на океана: 750-килограмова акула изправи косите на летовници Учени са във възторг, че Контендър е жив, но голямата бяла акула може да е и много опасна Млада съпруга потъна в скръб: Мъжът ѝ застрелян от военен ветеран при мистериозни обстоятелства В ход е тежко разследване
Тъжна вест: Почина Емил Нейков Легендарният треньор си отиде на 87-годишна възраст Той не беше от хората, които просто ще гледат: Историята на мъжа, който се удави, докато спасява деца 62-годишният Иън Паскоу загина като герой
Крадци посегнаха на дома на Ямал, докато празнува в Далас, наложи се да бягат бързо Охраната ги респектира Финансиране за иновации: Близо 20 млн. евро се насочват към фирмите от местните инициативни групи Нов финансов импулс за бизнеса: Близо 20 млн. евро се инвестират в иновации чрез местните инициативни групи
Царево се превръща в сцена на изкуствата за 11 вълнуващи летни дни Фестивалът Арт Поток събира театър, музика, кино, литература и визуални изкуства от 17 до 27 юли Защо всяка фирма има нужда от шредер за документи? Защита на фирмената информация и спазване на GDPR чрез правилно унищожаване на документи