Клиент остана без пари и гориво след като спря на бензиностанция за самообслужване
Пловдивчанин сподели в социалната мрежа Фейсбук за изключително неприятно преживяване от днес. Човекът е опитал да зареди на бензиностанция, която е на самообслужване, но в крайна сметка мисията се е оказала невъзможна, а отгоре на всичко от банковата му карта са били дръпнати пари, пише Пловдив24.
Ето и разказа на потърпевшия:
Искам да предупредя хората да бъдат изключително внимателни при използване на самообслужващите колонки на Petrol, по-конкретно на обекта им на паркинга на Метро Пловдив.
Извърших плащане с банкова карта, сумата беше изтеглена успешно, но системата не отчете плащането, колонката не заработи нормално и не беше издадена касова бележка. По същото време и други колонки не функционираха коректно, което ясно показваше технически проблем в системата.
След разговор с колцентъра им първоначално ми беше потвърдено, че има проблем и че сумата ще бъде възстановена. По-късно обаче получих отказ с обяснение, че съм използвал грешна колонка — нещо, което категорично не отговаря на реалната ситуация.
В момента съм принуден да търся правата си чрез банката, Visa и подаване на официални жалби.
Публикувам това, за да предупредя и други хора:
- пазете си всички разписки и банкови извлечения;
- снимайте колонката и номера ѝ;
- не разчитайте, че проблемът ще бъде решен коректно след сигнал към колцентъра.
Надявам се случаят да бъде разрешен, но дотогава — бъдете внимателни!
Добави Коментар