Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Слави Трифонов окончателно загуби делото срещу Кирил Петков

Ключови думи: слави трифонов, флагман, кирил петков, дело

Лидерът на ИТН Слави Трифонов окончателно загуби съдебния спор срещу бившия съпредседател на ПП Кирил Петков по дело за обида и клевета на стойност 50 000 лева. Върховният касационен съд е отказал да допусне казуса до ново разглеждане, с което на практика потвърждава решението на Софийския апелативен съд, съобщи в. "Сега". 

Спорът между двамата политици започна след изказвания на Петков от 13 юни 2022 година. Тогава, в контекста на напускането на ИТН от управляващата коалиция, той използва определения като „задкулисие“, „мафия“, „задкулисни играчи“ и „завладяна държава“, които според Трифонов уронвали престижа и доброто му име.

Апелативният съд обаче приема, че думите на Петков представляват политическа оценка и лично мнение, а не конкретни фактически твърдения, които могат да бъдат квалифицирани като клевета. Магистратите отбелязват още, че терминът „задкулисие“ отдавна е навлязъл в публичния и политически речник и често се използва без ясно и конкретно съдържание.

Според съда голяма част от изразите дори не са били насочени директно към личността на Трифонов, а останалите попадат в рамките на допустимата критика към публични фигури. В мотивите си магистратите подчертават, че политиците трябва да проявяват по-висока степен на търпимост към обществен и политически натиск, тъй като дейността им е обект на засилен обществен интерес.

След решението на апелативната инстанция Трифонов е поискал делото да стигне до Върховния касационен съд, като защитата му е поставила 16 въпроса, свързани с тълкуването на закона и съдебната практика. ВКС обаче е преценил, че липсват основания за касационно обжалване и не са налице сериозни нарушения или очевидна неправилност в постановения съдебен акт.

7
Коментара по темата
7.
Ирония
14.05.2026 13:36:36
Цървулът си остава цървул, колкото и пари да открадне и изпере.
6.
Възмутен
14.05.2026 13:35:20
Чалгарият ще го погуби злобата, завистта, агресията и алчността. Не е добър човек, макар понякога да си измива гузната съвест с благотворителност.
5.
Позорен факт
14.05.2026 12:30:51
Да, всичко около тебе Славе, се разпада..
Закривай лъжливата си и продажна партийка, разкарай маймуняка тошко и твоя адаш - мисирока балабанов, разпускай бенда и се отдай на монашески размишления в някой манастир.
4.
haha
14.05.2026 12:21:45
Славуца пак се издъни. Падение след падение.
3.
Значи
14.05.2026 11:12:38
Значи българското правосъдие е пропаднало тотално. Ти казваш на някого, че е боклук, хората в България и те знаят, че е боклук и накрая съдът те осъжда, че казваш истината!!! Либералната правосъдна система, която се вкарва с години в България е тотален боклук и това си личи от километри!!!!!! Винаги съм го казвал Прокуратурата в България е на Шиши, а Съдът е на Прокопиев!!!!!!
2.
ХАХАХА
14.05.2026 11:07:00
Главния Зулус
1.
Ооооо
14.05.2026 11:00:24
Трифонов , кво става бе Цървул....
  Добави Коментар
Тревожни данни за Бургас: 27 деца пострадаха с тротинетки за година, при 13 от 38 случая се стигна до операция Неврохирургът и зам.-председател на ОбС-Бургас д-р Светослав Тодоров представи тежката статистика пред всички постоянни комисии и предупреди за риска от черепно-мозъчни и гръбначни травми Сеута показа колко лесно миграцията разделя Европа Пол Тейлър анализира как масовият поток от Мароко отключи взаимни обвинения в ЕС и напрежение между Испания и Италия
Поморие сваля цената на дървата за огрев, нов зелен кът ще преобрази кв. „Св. Георги“ Общинският съвет намали цената с 4,26 евро и даде зелена светлина за граждански проект с детска зона, осветление и място за домашни любимци Майката на Ангел Рангелов след побоя над непалци: Живея в кошмар, тази компания е като секта 17-годишният младеж започнал да излиза със скинари на 16 години, спрял да се прибира редовно и попаднал в среда с алкохол
Митрополит Николай ще опее Георги Кузев, погребват го на 14 август в Кричим Поклонението започва в 08:30 часа в храм Св. св. Козма и Дамян, а траурната церемония е от 12:00 часа Кабинетът ще търси нов европейски прокурор от България, рестартира избора Правителството няма да продължи с тримата кандидати от процедурата при кабинета Желязков, но те могат отново да се включат
Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско От институцията видяха неуважение към мюсюлманските традиции в сценичния образ на групата Nerativim Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове Москва е готова да действа и далеч от европейските води, а руското Министерство на отбраната вече е получило заповед
100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал Според публикуваното съобщение гости от три етажа трябва да ходят пеша, а нарушаването на правилата води до солена санкция Царево посреща Пристан на спасение с Маргарита Хранова, Кварто квартет и православни песнопения Морската сцена ще събере десетки изпълнители в навечерието на Успение Богородично, входът за публиката е свободен
Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив 18-годишният излиза срещу 700 евро гаранция, а другият младеж остава под надзора на Детска педагогическа стая Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи" Рикардо Аройо напусна "Новите съседи" в сезон 15, когато героят му "почина" на дивана си, сам и правейки любимото си - гледайки мач