Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Благодаря ти, Джиро! Получи се страхотен празник!

Кметът Димитър Николов даде символичен старт на втория етап от обиколката
Ключови думи: Новини, Флагман, Джиро дИталия, Димитър Николов, Бургас, втори етап

Днес, точно по обяд от пл. Тройката в Бургас стартира вторият етап на най-старото колоездачно състезание в света – Джиро д'Италия. В следващите часове колоната ще премине през Айтос, Карнобат, Сливен, като се очаква около 17:00 ч. да финишира във Велико Търново.

Откритото състезание на 109-ото издание на Джирото бе зрелищно и вълнуващо, като дори самите организатори не спестиха суперлативи. Вчера те изразиха благодарността си към България и Бургас за "невероятната Grande Partenza", а днес медиите от Апенините не спират да коментират впечатленията си от Южното Черноморие.

В "Газета дела спорт", например, Бургас беше отличен като един от най-добрите домакини, което състезанието е имало. Подчертава се, че целият град бе перфектно подготвен да посрещне Джиро д'Италия по възможно най-величествения начин.

Днес на площада "Тройката" се събраха хиляди колоездачни фенове. Сред множеството бяха забелязани знамена на Италия, Норвегия, Франция, Дания, Германия и още много други страни.

Кметът Димитър Николов имаше честта да даде старта на втория етап от пл. Тройката, а след старта на колоната бургазлии категорично заявиха: „Това беше наистина велик празник“.

Анализатори уверяват, че това е най-значимото спортно събитие, което се е провеждало в България не само през тази година, но и в последните 10 години.

35
Коментара по темата
35.
Охо бохо
10.05.2026 12:25:13
Ааа, сега стана ли ви ясно за какво беше всичко това? Кой печели от всичко това и как беше избран маршрута и градовете, през които трябваше да минат? Розовата мъгла се разсея вече и е време да отрезнеем.
Зрелища без хляб, розови очила и розови дъвки в ушите
34.
Street player
09.05.2026 17:44:10
Нека погледнем през очите на чистия спорт и емоцията. Имахме повод да се усмихнем, да излезем по улиците и да видим Бургас такъв, какъвто заслужава да бъде всеки ден - динамичен, модерен и вълнуващ. Невероятната​ атмосфера на площадите зареди Бургас с непозната досега енергия.
33.
Текерлека
09.05.2026 17:42:41
Браво само през гербеурунгелските градове ще минава свикнали на аванти за сметка на другите през управлението на великия им вожд и пръв ръководител и шоплука естествено няма как да го пропуснат.
32.
Община
09.05.2026 17:37:54
Руньо му били намерили работа в общината! Как во ще го правим още един мазен курбан там не знам!
31.
Кико
09.05.2026 17:16:53
Поне днес загърбете политиката,излезте вижте колко хора и най-вече деца се радват на всичко което се случва в нашия град.
30.
Rt
09.05.2026 16:35:39
по тихо му овца
29.
ТАЗИ
09.05.2026 16:19:27
Първична селска завист,един ден ще ви убие...дееба тъпите ви смрадливи помияри дееба..!!!
Джирото си беше на ниво и световния печат го отрази с големи позитиви,само Ганьо българански се дави в храчки и показа простотията си в коментарите на ниво...
28.
потресен
09.05.2026 16:09:12
Какво ще видят точно от площад тройката и грозния ни комунистически град?
Италианците могат да се впечатлят от градове с история, а не от новоизлюпени паланки.
27.
Жиро ди Жиро
09.05.2026 16:06:27
Единствено съжалявам, че кмета е само на половината снимки. Но пък се радвам, че само той имаше реална изгода от това пробито състезание.
26.
Бургазлия
09.05.2026 15:52:33
Страхотно състезание!
За съжаление обаче, не се виждаха много състезателите,
Докато образа на кмета се паявява почти на всяка втора снимка,
А последната с Козела, направо е уникална
25.
Грудовец
09.05.2026 15:17:18
Яаааааа... и Наско Пъчков цъфна на кадро. Плати ли си за снимката или е бонус от Флагман? Че бая пари смъкнаха от него по изборите?
24.
*********
09.05.2026 14:59:50
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
23.
*********
09.05.2026 14:54:26
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
22.
*********
09.05.2026 14:53:55
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
21.
*********
09.05.2026 14:37:57
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
20.
Бай..,..
09.05.2026 14:33:21
Педали, търкащи си простатите на седалките !
19.
Браво Българи!!!!
09.05.2026 14:12:59
Отново доказахме, че сме спортна нация и възпитани хора!!!!!
18.
*********
09.05.2026 14:12:31
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
17.
Mmmm
09.05.2026 14:11:57
Невероятна атмосфера! Ето това всъщност е усещането винаги в Италия. Затова само може да се радваме, че макар и за малко, местният хейт и нихилизъм, мрачни физиономии и селяндурщина изчезнаха и Бургас стана един истински жив европейски град!
16.
Пешо
09.05.2026 14:08:39
ПРЕДЛАГАМ РАБОТА НА ГАЛКА В РЕСТОРАНТ АЗУР.
15.
2 пъти Джиро и 1 път Биро
09.05.2026 14:01:29
Един етап от пиар акциите по пътя към местните избори. Едва ли ще помогне. Хората чакат с нетърпение момента да ви изметат.
14.
Значи за едни може -за други не може!
09.05.2026 13:53:14
Искаме да благодарим на Джиро д,Италия за това че показа на Бургазлии как може да се асфалтират улици за 2-3 седмици в Бургас- Разбрахме че явно Калинките с Голямата Калинка досега са ни лъгали че нямали пари ,че все не могат да ремонтират пътищата,-или правят един път за 8 месеца дори година може и 2 г -та надяваме се че Общината ще работи със същият ентусиазъм в полза на гражданите-да продължи с асфалтирането на квартали в Бургас и извън Бургас-все пак ние плащаме данъци-искаме реципрочност и отчет
13.
Браво на бургас
09.05.2026 13:45:27
За първи път 100 паднаха колоездача на асфалта, досега слабо 30,35,40 тук рекорд 100
12.
Киро ли жиро ли
09.05.2026 13:45:05
Цар киро май то3 малко така по нисък
11.
А ЗАЩО
09.05.2026 13:44:54
Не видях на нито една от снимките най добрия колоездач на България за миналия век (шести на Олимпиадата в Мюнхен 1972г, шести на световно първенство) -ДИМО АНГЕЛОВ!? Виждат се само тъпи Герберски муцуни!
10.
Хаха
09.05.2026 13:43:36
Невероятно беше.
Целия град по улиците деца, възрастни знамена. Всички се радваха и поздравяваха нещо което едва ли вече ще се случи.
Никога не бях виждал града по този начин.
Напомни ми на 94 та година.
9.
хаха
09.05.2026 13:38:05
Този от последната снимка гледа като олигофрен. Защо е сниман? Да не е от велможите в общината.
8.
Флик
09.05.2026 13:34:41
Изкуствена пародия на състезание и организация в стил ГЕРБ,иде краят ви
7.
до 4
09.05.2026 13:34:07
A Италия ще ги посрещне Любен Дилов-син....
6.
,гледам джирото
09.05.2026 13:32:50
Вече минаха карнобат, ах ми то можело и без оня с противната физиономия
5.
Рочата
09.05.2026 13:27:23
Чичо Митко президентът!! Рунчев вице!!! Галка министър на спорта!!
4.
Аве флегматици
09.05.2026 13:23:49
Вие Рунча хубаво го снимахте ами Галка къде е, нали са еднакво противни нагаждачи, нахални за парламента...
3.
Една лъжица лайно в манджата
09.05.2026 13:19:06
И този последния Рунчев за какво го снимахте?
2.
Коко и Софка
09.05.2026 13:18:10
Последната снимка с тоз ояден шопар,
1.
Браво
09.05.2026 13:14:16
Целия свят говори за страхотния ни колодрум и уникална лекоатлетическа писта . Диви се на модерните ни стадиони и ни дава за пример как се развива спорт . Бургас на три планети !
  Добави Коментар
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд „За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на едно такова страхотно състезание", каза кметът Димитър Николов
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче След завръщането си от фолклорния фестивал в съседното село Юпер, кметицата получава сигнал за изпаднало в беда щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Според прокуратурата има опасност обвиняемият да се укрие Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Николай Попов от движение „Сияние“ взриви мрежата с разкрития за тежък конфликт на интереси и опит за замитане на истината на пътя
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас В Бургас са извършени проверки в предприятие и склад Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност Управлението на риска започва от държавата – ако няма оценка, няма и безопасност, заяви директорът на ИПБ
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка Джон Бенет спечели състезанието край Шпилберг Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина Ще спрете да купувате от магазина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото Според астролога Бела Поп, мнозина може би наскоро са усещали монотонност и застой, но сега ситуацията се променя бързо Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България