Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Ужасна катастрофа на магистрала „Тракия“: Тир излетя от пътя след сблъсък с лека кола

Тежкият камион се обърна след сблъсъка
Ключови думи: катастрофа магистрала Тракия, магистрала Тракия, тир Тракия, катастрофа тир, МВР Пазарджик, катастрофа Пазарджик

Двама души са ранени след тежка катастрофа на магистрала „Тракия“ в посока София. На ужасяващите кадри, публикувани от Теленюз Пазарджик във Фейсбук групата „Катастрофи България“, се вижда излетелият камион от пътното платно. Той е обърнат до канавката след сблъсъка с лека кола на 76-тия километър. 

Междувременно Нова телевизия съобщи, като цитира полицаи от Пазарджик, че са пострадали шофьорите на двете превозни средства, като този, който е бил зад волана на леката кола, е с положителна проба за наркотици.

Движението по аутобана беше затруднено за часове след катастрофата, но вече е възстановено. 

Въпреки тежкото състояние на пострадалите, се съобщава, че няма непосредствена заплаха за живота им. Спешните екипи са реагирали бързо, а ранените са откарани в болница за по-нататъшно лечение и наблюдение.

Има противоречиви данни за точния час на сблъсъка, след който тежкият камион се е преобърнал. Теленюз Пазарджик информира, че е станал около 15:00 часа, но от полицията твърдият, че сигналът е бил подаден около 60 минути по-късно. 

Остава неясна причината за сблъсъка и как тежкият камион се е озовал в канавката

Говорителят на ОД на МВР в Пазарджик Мирослав Стоянов пък отрече появилата се по-рано информация за загинали при удара между леката кола и тира. 

Тежката катастрофа разкрива и сериозен проблем с безопасността на пътищата, както и с използването на наркотици от шофьорите. Това подчертават и експерти, които отбелязват, че случай като този е последствие от постоянната липса на адекватни проверки и строги санкции за употреба на наркотични вещества по време на шофиране.

Според свидетели, условията на пътя в момента на инцидента не са били идеални. Това е още едно напомняне за необходимостта от подобрения в инфраструктурата, които да минимизират възможността за подобни трагични събития.

Властите уверяват, че предприетите мерки за обезопасяване на района ще предотвратят подобни инциденти в бъдеще.

1
Коментара по темата
1.
1
28.04.2026 10:07:51
Отново катастрофа с тирове-камиони.
Забелязват ли че най-честите катастрофи са предизвикани от тирове.
Камионите убиват хора по пътищата и никой не ги санкционира.
Няма полиция, няма ДАИ, няма АПИ5986b
  Добави Коментар
Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Общото намаление достига 15 евроцента за литър и ще действа през целия август Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Deutsche Bank очертава сценарий за цена от 8000 долара за тройунция до 2031 г. при продължаващи покупки от централните банки
Джеймс Етоо се върна в тренировките на ЦСКА преди Ботев и Карабах Камерунецът тренира наравно със съотборниците си и отново е вариант за състава на Христо Янев Димитър Стоянов избра Йотова преди партията си: Ще гласувам за нея Военният министър даде личната си подкрепа за президентската кандидатура и увери, че България е защитена при евентуална иранска атака
Стефан Вълдобрев се изсели от София, премести се в Созопол Музикантът живее в Стария град повече от месец и готви специални вечери за 10-годишнината на хита По-полека Над 26 000 души поискаха президентско вето върху Бюджет 2026 По данни на ПП петицията е подкрепена от граждани в над 440 населени места у нас и 160 извън страната
Ефектът домино удари руския бизнес: Настъпват масови фалити 3550 компании са обявени в несъстоятелност за шест месеца, а все повече длъжници сами признават, че не могат да продължат D2 взриви Приморско: Хиляди пяха вечните хитове под звездите Централният площад се превърна в огромна концертна сцена, а публика от всички поколения танцува до последната песен
Сензационна рокада в ЦСКА: Вальо Илиев сменя Бойко Величков Досегашният наставник на втория отбор на „армейците“ прави огромна крачка в своята кариера Село Изгрев се хвана на голямо хоро за традиционния си празник Странджанска музика събра жители, гости и приятели на селото в празничната вечер, посветена на Света Марина
Ето как соларни панели свалят сметките за ток на блока Фотоволтаична система захранва асансьора, осветлението, помпите и гаражите, но инвестицията изисква съгласие между собствениците Опасна нощ: Шквалова линия и градушки заплашват Западна България Бурите тръгват през нощта срещу 27 юли, а през деня рискът се прехвърля към планинските райони на запад и юг