Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Самолетното гориво в Европа ще свърши до 6 седмици?

Заради липса на гориво скоро може да бъдат масово отменяни полети, предупреди изп. директор на МАЕ
Ключови думи: МАЕ, новини, Флагман, самолетно гориво, полети

Европа има „самолетно гориво за може би около 6 седмици“, заяви ръководителят на Международната агенция по енергетика (МАЕ) пред Associated Press, предупреждавайки за опасност от отмяна на полети „скоро“, ако доставките на петрол останат блокирани от войната в Иран.

Изпълнителният директор на МАЕ Фатих Бирол обрисува отрезвяваща картина на глобалните последици от, по думите му, „най-голямата енергийна криза, с която някога сме се сблъсквали“, заради блокирането на корабния трафик през Ормузкия проток.

Скъпият дизел ще е най-малкият ни проблем, скоро може да няма гориво по бензиностанциите, твърди експерт

„Това ще има сериозни последици за световната икономика. И колкото по-дълго продължава, толкова по-лошо ще бъде за икономическия растеж и инфлацията по света“, прогнозира той.

Въздействието ще бъде „по-високи цени на бензина, по-високи цени на газа, високи цени на електроенергията“, каза Бирол.

Икономическата болка ще се усети неравномерно, като някои страни „ще бъдат по-засегнати от други“, каза той, посочвайки Япония, Корея, Индия, Китай, Пакистан и Бангладеш, които са "на фронтовата линия на енергийната криза".

Вървим към 2 евро за литър дизел, цената на горивата не е достигнала своя пик

„Страните, които ще пострадат най-много, няма да бъдат тези, чийто глас се чува силно. Това ще бъдат главно развиващите се страни. По-бедните страни в Азия, Африка и Латинска Америка“, обясни шефът на МАЕ.

„След това ще стигне до Европа и Америките“, добави той.

Ако Ормузкият проток не бъде отворен, „мога да ви кажа, че скоро ще чуем новината, че някои от полетите от град А до град Б в Европа може да бъдат отменени поради липса на реактивно гориво“, посочи Фатих Бирол.

14
Коментара по темата
14.
8куое
17.04.2026 11:43:54
Айде пак плашене и малоумщини! Преди щеше да умрем от студ без руски газ, в Германия ядяха хамстерите си и там не помня ква глупост още плашеха руските мурви, ама нищо от това не стана. Сега също нищо такова няма да стане, а и винаги може да летите с руски авиокомпании, а сори, не можета, те пък нямат годни за летене самальоти, завод не произвел и нямали находища за самальоти хахх русорасти, дебили! Барайте голия руски мурви и квичете, много ви се събра покрай Шенген и еврото .
13.
Ганков
17.04.2026 09:43:34
Прекрасна Новина
12.
Кую
16.04.2026 21:32:29
Тъкмо ще си седнат разходкаджиите на задниците.
11.
ХХ
16.04.2026 21:10:38
Да пътуваш с европейска авиокомпания е самоунижение.
10.
!!!!
16.04.2026 19:58:06
Супер да увеличим санкциите към Русия!!!
9.
ЕССР
16.04.2026 18:24:21
Баси кефа. Ще сме в Клуба на богатите, но няма да можем да пътуваме дотам. Смях.
Умнокрасивите какво ще правят? Ще умрат от скука. Ще четат книги? Дааааа бе. Хахахаха. Та те са написале повече книге отколкото са прочеле.
8.
Говарит масква
16.04.2026 18:06:40
Айде пак Митрофановица е развързала кисията
7.
XX
16.04.2026 18:01:25
До 4

Па няма лошо! Баба ти все със самолети е летяла.

Да се върнем със 100, ако може и с 200 години назад - това е европейското бъдеще за което гласувате.
ПП. Но с драг кралици!
6.
Aнонимен
16.04.2026 17:48:12
Няма никакво значение.колко остроумни изречения ще зглобиш.всичко зависи от това,ще има ли нефт или не.и на каква цена.българия влиза в период на турболентност.разбирай обедняване.цените и всякакви данъци.такси.станаха ли сега,колкото по рано в лева.станаха.с любезното съдействие на "несъкрушимите ни съюзници".нали по рано нарязахте паметниците.помогна ли ви?нарежете и този в центъра на бургас.дано помогне.
5.
Marinero
16.04.2026 17:21:51
Дори и спрелия часовник показва правилния час 2 пъти за 1 денонощие. На това разчитат и продавачите на страхове. Така бъркат в джоба ви по-на дълбоко и по- качествено. Страхувайте се!
4.
Сандо
16.04.2026 16:39:33
Парите свършват горивото свършва-новото нормално ще си седим в къщи
3.
Не са Флегманите
16.04.2026 16:36:25
Вярно е
2.
Сз
16.04.2026 16:29:15
ГЛУПОСТИ НА ТЪРКАЛА
ФЛЕГМАНИТЕ ПЛАШАТ ГАРГИТЕ
1.
Сз
16.04.2026 16:29:12
ГЛУПОСТИ НА ТЪРКАЛА
ФЛЕГМАНИТЕ ПЛАШАТ ГАРГИТЕ
  Добави Коментар
Инфлуенсърката Софи: Баскетболист ми предложи 15 милиона долара за интимен контакт Тя е милионерка, отклонява скандалното предложение Мечка се разходи най-културно из градски улици Животното не създаде никакви проблеми, но косите на местни настръхнаха
Трик за по-дълго съхранение на плодове и зеленчуци Лесни методи за запазване на храната свежа Пълнени яйца с домашен сос: лесна рецепта Идеи за вкусно и красиво поднесено предястие
Руснак пред подпис с ПСЖ Халф грабна вниманието на Енрике Как реагират зодиите на критика Ето какво сочат астролози
19-годишна зверски пребита, нападателят се издирва След побоя момичето е с мозъчен кръвоизлив, фрактури на ребра, хематом и други травматични увреждания Състоя се инициативата "Министър за един ден" Поводът е първи юни
Бивш футболен национал почина на 33 години В съседна Гърция скърбят 7-годишно момче избяга от дома си в София, майката с разказ за драмата Всичко започва със забрана
Течна пица на тиган за 10 минути – само 6 супени лъжици брашно и заквасена сметана Резултатът е мека, ароматна и сочна домашна пица, която е идеална за бърза вечеря, закуска или нещо вкусно през уикенда След молба за развод мъж яхна багер и срути семейната къща Разяреният съпруг атакувал имота, докато вътре се намирали жена му и двете им дъщери