Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

През първите дни на април НАП провери близо 150 хранителни магазина, пекарни и месарници

Ключови думи: нап, фискален инспектор, проверка, хранителен магазин, пекарна, месарница, фиш

През първите дни на април фискалните инспектори от НАП са проверили близо 150 хранителни магазина, пекарни и месарници. Целта на контролните действия е да се установи има ли необосновано повишение на цените и най-вече на традиционните за Великден стоки – яйца, агнешко месо и козунак. За констатираните нарушения са съставени общо 18 акта.

Наличие на необосновано повишение на цените е установено при около 8% от проверените търговски обекти, а в 17% от обектите са издавани касови бележки, които не отговарят на нормативните изисквания.

От октомври миналата година до момента фискалните инспектори от НАП са проверили близо 14 000 търговски обекта, сред които най-много са хранителни магазини и заведения за хранене. За констатираните нарушения до момента инспекторите от НАП са издали близо 1100 акта и над 400 наказателни постановления на обща стойност почти 1 027 675 евро.

Масираните проверки в хранителни магазини за спазване на Закона за въвеждане на еврото в Република България продължават.

Екипите ще изискват документи за произход на стоките, данни, свързани с доставчици, доставни и продажни цени, доставено и продадено количество, дати на доставките, обороти, разходи и други.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Крехко агнешко с картофи и пресен джоджен на фурна - ароматна рецепта за празничната трапеза Сочно месо, меки картофи и свеж аромат „Багрилница за яйца“ ще демонстрира автентичното боядисване на яйца до Часовника Пъстрото събитие ще се проведе на Велики четвъртък
Бившият на Диляна Попова влиза в Ергенът Георги Гатев и Попова се влюбили по време на снимките на риалити продукцията „Островът на 100-те гривни“, заснета във Филипините Русия прати в затвора противници на войната Шестима руски антивоенни активисти от продемократичното младежко движение „Весна“ получиха присъди между 6 и 12 години затвор
Марс в Овен ще трансформира живота им от 9 април: 3 зодии, на които космосът изпраща вълна от сила Представителите на трите зодиакални знака ще бъдат особено решителни и готови за действие Таня взе 10 жълти домашни яйца и ги избели само с 1 продукт Днес ще ви споделим изключително полезен съвет от влогър на име Таня, която показа как да избелим яйцата буквално за минути
Тайната на съвършената агнешка плешка: Пече се 7 часа и се реже с лъжица – толкова е крехка! Чрез бавно печене във фурната месото става толкова крехко Полицаи свалиха униформите си, за да спасят мъж, опитал да се самоубие Мъжът е страдал от психични проблеми и се е страхувал от органите на реда
„Моят свят на интереси“ събира деца и родители от Бургас и Средец в приобщаваща среда Стара традиция, която превръща великденските яйца в изкуство (ВИДЕО) Сигурно сте чували израза „гледан/а като писано яйце“ – той води началото си именно от тази традиция
Ужасяваща находка в Пловдив: Клошар откри разчленен труп, докато рови в казан (СНИМКИ) Човекът дойде до близкия магазин разтреперан. Повтаряше непрекъснато „Вътре има тяло, в казана има тяло“, разказа жена, която е видяла отрязан крак с жълта маратонка, хвърляйки боклука си За 3 месеца продажбата на имоти в Бургас е спаднала с близо 40% 598 от сделките са чрез кредит, отчитат от Агенцията по вписванията