Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

БСП-ОЛ: Ние сме единственото автентично ляво

Ключови думи: БСП, избори, България, Донка Михайлова, Николай Бериевски

"БСП е лявата партия на България.". Това заяви заместник-председателят на левицата и кмет на Троян Донка Михайлова по НОВА, като подчерта, че новият курс, очертан от Конгреса на партията, вече дава ясна посока за бъдещето.

По нейните думи БСП е единствената автентична лява партия на изборите, а това личи както от политиките ѝ, така и от способността ѝ да отговори на обществените очаквания за промяна. "Ние единствени чухме хората от протеста през декември и сами намерихме в себе си силите да сменим ръководството на партията и да формираме една нова визия за политика.", посочи Михайлова.

"В бъдещ парламент сътрудничеството ще бъде на база ясни политики. БСП повече няма да бъде подчинена партия.", категорична бе тя.

По думите ѝ левицата поставя като свой ясен приоритет антикорупцията. "Не бихме могли повече да се примирим с това, че Висшият съдебен съвет и главният прокурор на практика действат извън закона.", подчерта Донка Михайлова.

"БСП е с ясна и непроменена позиция за връщане на масата на преговорите и уреждането на всички военни конфликти по мирен път, включително новия в Близкия изток. Нашите усилия са за дипломация.", заяви водачът на листата на коалиция "БСП - ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА" в Ловеч Николай Бериевски.

Кандидатът за народен представител изтъкна, че БСП е държавотворна партия. "Ние сме участвали във всички важни за страната геополитически процеси, в това число присъединяването към НАТО и към ЕС. С действията си сме доказали, че защитаваме интересите на българските граждани, а в момента те изнемогват, защото дизелът на колонка тази сутрин е 1,76 евро.", посочи той. По думите му редица европейски държави са предприели сериозни мерки - намаляване на ДДС, премахване на акциз, таван на цените и ограничаване на печалбите. Според него "20 евро на калпак" не са достатъчни.

"Очакваме от българското правителство един пакет фискални политики, които да помогнат на земеделските производители, на търговците, на хотелиерите. Ролята на данъците и акцизите е да бъдат регулатор на пазара в кризисни моменти като този.", допълни Донка Михайлова.

Като първа цел на новия парламент Николай Бериевски определи приемането на редовен бюджет, в който да бъдат заложени именно такива мерки, в подкрепа на българските граждани.

2
Коментара по темата
2.
Тихо тихо
07.04.2026 11:33:24
Кое ви е лявото?
Откраднатите ви милиарди са леви.
Продължавате да използвате шаблони но не сте леви
1.
БСП-ОЛ
07.04.2026 10:25:18
Само на мен ли ми звучи като "сопол" :)
  Добави Коментар
10 500 ученици и културни дейци ще се включат в най-пъстрото шествие за 24 май в Бургас В общоградското отбелязване на празника ще участват общо 34 детски градини, 45 училища, представители на всички университети и академични филиали, духовенство, чуждестранни студенти, читалища и културни центрове Планетариумът и „ПланетУм“ в Бургас посрещат безплатно деца на 1 юни Малки любители на Космоса ще се докоснат до Вселената чрез 2D прожекции и експериментални занимания в научния център
Част от оригиналното стълбище на Айфеловата кула бе продадена за 450 000 евро 14 стъпала, демонтирани през 80-те години, достигнаха рекордна цена на търг в Париж Магистър от БСУ със сребърен медал от НСОМ’2026 Със сребърния си медал от НСОМ’2026 Георги Попов не само прославя своя университет, но и дава сериозна заявка за бъдеща успешна реализация в сектора на високотехнологичните интегрирани системи
Горските служители на Югоизточно държавно предприятие се обучават за пожароопасния сезон Практически тренировки с шлангове, ранцеви пожарогасители и бензинови духалки засилват готовността за справяне с горските пожари Четирима убити и 35 ранени при украинска атака срещу ученическо общежитие Според спасителните служби под развалините все още има над 10 ученици
КЗП затвори временно спа хотели и ресторант заради нарушения в туристическия сектор Проверките са установили работа без необходимите удостоверения за категоризация в обекти в Боровец, София и Бургас Правят пари на гърба на Дара, продуцентите ѝ заплашват със съд Множество фирми използват името на "Бангаранга" за промоции и отстъпки, а YouTube се напълни с фалшиви версии
Тежка катастрофа на АМ Тракия преди Бургас Ауди е помляно след сблъсъка на мократа магистрала  Край на тайната на заплатата! Шефовете са длъжни да обявяват възнаграждението в обявите за работа или преди интервю Нови правила за бизнеса ще изискват да се подават отчети за нивата на заплатите по разбивка пол
Спипаха бургазлийката Габриела надрусана зад волана на лъскав Хюндай Drug тестът на 27-годишното момиче отчело употреба на пико и кокаин Васил Илиев от кв. Победа задигна кутия с дарения от храм "Св. Николай Чудотворец" Близо 3 месеца полицаите издирваха извършителя на богохулството