Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Гневът на Тръмп: Отворете проклетия проток, луди копелета, или ще живеете в ада - просто гледайте!

Ключови думи: иран, тръмп, ормуз, гняв, луди копелета

Президентът на САЩ Доналд Тръмп отправи ново остро предупреждение към Иран в публикация в социалната мрежа Truth Social, като заплаши с тежки последици, ако не бъде отворен Ормузкия проток.

"Отворете проклетия проток, вие луди копелета, или ще живеете в ада - просто гледайте!", написа Тръмп, добавяйки и фразата "Хвала на Аллах" в края на посланието си. По-рано той обяви, че "вторник ще бъде Ден на електроцентралите и Ден на мостовете - всичко в едно, в Иран", като подчерта, че "няма да има нищо подобно".

Изявленията идват след 48-часов ултиматум, отправен в събота към Техеран, като ден по-късно Тръмп отново напомни, че времето за постигане на споразумение изтича. 

Ескалацията се развива на фона на разширяващия се конфликт между САЩ, Израел и Иран, който обхваща все по-голяма част от Близкия изток и оказва влияние върху глобалните пазари. Иран поддържа строг контрол върху Ормузкия проток - ключов маршрут, през който преминава значителна част от световните доставки на петрол и природен газ, като паралелно с това атакува икономически цели в държави от Персийския залив, които счита за свързани с военните действия на Вашингтон и Тел Авив.

Напрежението около пролива се превърна в един от основните фактори за нестабилността на енергийните пазари и международната търговия, като всяко затваряне на маршрута има потенциал да предизвика сериозни икономически сътресения в глобален мащаб.

Припомняме, че на 2 април Тръмп заплаши с "изключително силен удар" срещу Иран до две-три седмици, който по думите му ще върне страната в каменната ера.

7
Коментара по темата
7.
Българин
07.04.2026 15:31:40
Русия е готова да похарчи сащ и Израел и без това тази измет няма да липсва на никои теса терористи сащ и Израел
6.
Oranjutana babait
06.04.2026 05:40:01
Da otvorqt protoka kakto toi si otvarq6e zadnika pred Klintun
5.
ББ
06.04.2026 03:42:03
САЩ МОГАТ ДА ОТВОРЯТ ПРОТОКА И ЩЕ ГО НАПРАВЯТ, НО ЦЕНАТА ЩЕ Е ЖЕСТОКА И ЗА СМЕТКА НА ЦИВИЛНОТО НАСЕЛЕНИЕ КОЕТО Е ДЪРЖАНО КАТО ЗАЛОЖНИК НА МОЛИТЕ-ФАНАТИЦИ. ДАНО СЕ ЛЪЖА И НЯМА ЖЕРТВИ, НО НЕ ВИЖДАМ КАК ЩЕ СТАНЕ ....
ТРЪМП И СЛУЧВАЩОТО СЕ НЯМА КАКВО ДА КОМЕНТИРАМЕ.....
МНОГО МИ Е ИНТЕРЕСНО, КАКВА ПОЗИЦИЯ И КАК КОМЕНТИРАХТЕ ВСИЧКИТЕ ТИЯ АТЕНТАТИ КОИТО СЕ ДСЛУЧИХА В ЕВРОПА ПРЕЗ ПОСЛЕДНИТЕ 20 Г.ИЗВЪРШЕНИ ОТ ИСЛЯМСКИ РАДИКАЛНИ ГРУПИ. ХИЛЯДИ БЯХА УБИТИ.
ТОГАВА ПОСТОВЕТЕ ВИ ТОЛКОВА КРИТИЧНИ ЛИ БЯХА, ИЗРАЗИХТЕ ЛИ МНЕНИЯ КОРЕСПОНДИРАЩИ СЪС СЛУЧВАШОТО СЕ.
ЧЕ ТИЯ ОБЯВИХА ДЖИХАД НЕ САМО НА ХРИСТИЯНСКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ, НО И НА СЪБРАТЯТА СИ МЮСЮЛМАНИ КОИТО НЕ СПОДЕЛЯТ УБЕЖДЕНИЯТА ИМ.
НЕЩО ДА КАЖЕТЕ ПО ВЪПРОСА ???
4.
До 1
05.04.2026 20:46:08
Никакъв шанс няма Зеленски да отвори протока. САЩ не могат, той щял да го отвори? Да действа на неговият си фронт, че и там е вапцал
3.
Да не му запари му под опашката?
05.04.2026 20:44:12
Бай Дончо показва безсилие. Що не помисли преди да разпали конфликта? Миротворец бил? Защо реве за отваряне на протока? Нали уж спечели войната?
2.
Marinero
05.04.2026 19:37:08
Моите 2 цента по тази тема са : Конфликта всъщност е USA-CHINA, Молите в Иран са само бушони. Развръзката ще дойде от/чрез Пекин.
1.
analizator
05.04.2026 19:16:44
Взел съм пуканки и гледам чичо Дони колко е безпомощен и се пени!
Голям автогол си вкара с тия иранци, евреите го въвлякоха в глупава история, защото е слаб играч!
Зеленски му каза, че може да отвори пролива обаче как да го допусне това като ще изглежда жалък! Цирк! Нали му беше казал, че нямал карти пък какво излезе, че има карти!
  Добави Коментар
Край на евтината почивка в държавна база: Правителството актуализира цените Хотели, бунгала, къмпинги, СПА центрове и заведения влизат в мащабния преглед, а новите тарифи ще следват разходите, инфлацията и пазара До 60 000 евро глоба на плажа в Гърция: Властите режат вериги и махат незаконни чадъри Община Полигирос премахна 100 постоянно закрепени чадъра и шезлонга в Геракини, а санкциите за блокиране на свободния достъп до морето започват от 2000 евро
Сладка баница с локум и орехи: Вкусът от бабината кухня, който не се забравя Хрупкави златисти кори, разтопен локум и щедра пудра захар превръщат старата домашна рецепта в истинско сладко изкушение Батерията на телефона пада прекалено бързо? Проверете кои приложения работят зад гърба ви Android и iPhone показват кои програми харчат най-много енергия, а няколко настройки ограничават ненужната фонова активност
НАП влезе в обект и оборотът скочи от 0 на над 1500 евро При 2833 проверки по Черноморието са установени 878 нарушения, а около три четвърти от тях са в Бургаска област От древните находки до културния туризъм: НХА-Бургас приема магистри за наследството на Черноморието Трисеместриалната програма събира изкуствознание, история, археология и реставрация, а документите за септемврийския прием се подават от 1 до 10 септември
ЕС произведе 3,44 млрд. литра сладолед Германия води класацията с 608 млн. литра, а Франция държи първото място при износа извън Европейския съюз Румъния остава №1 по инфлация в ЕС Евростат отчита 4,4% годишно поскъпване у нас през юли, при 3% средно за Европейския съюз
ChatGPT пуска реклами в 31 европейски държави OpenAI разширява рекламната си система в Европа от следващата седмица, като рекламодателите няма да получават достъп до разговорите на потребителите Бедстващ щъркел падна на Северния плаж край бар „Кариби“ Птицата е обезводнена и изтощена, добри хора са й сложили чаши с вода на пясъка, чака се реакцията на институциите
Ще ви изненада за какво е създадена автомобилната жабка Днес държим в нея документи и дребни вещи, но първите шофьори са имали съвсем конкретна причина да разполагат с това отделение Средиземно море прегря: Водата мина 30 градуса, расте рискът от мощни бури Продължителните горещини, високото атмосферно налягане и слабият вятър задържат топлината във водата и ограничават естественото ѝ размесване