Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Слави Трифонов: Министър отстранява разследващите на (само)убийствата край „Петрохан“

Очаквано Емил Дечев е поискал оставките на главния секретар на МВР, неговия заместник, директора на ГДНП
Ключови думи: Слави Трифонов, Петрохан, Емил Дечев, МВР, разследване

Служебният вътрешен министър Емил Дечев е извикал при себе си главния секретар на МВР, неговия заместник, директора на ГДНП и всички разследващи по случая „Петрохан“ и им е поискал оставките. Това обяви преди минути лидерът на „Има такъв народ“ Слави Трифонов. 

Имам информация, че това е станало преди няколко часа, уточни той във Фесйбук. 

„Ако всичко това е вярно, това е чудовищен скандал! Имаме пряка намеса на изпълнителната власт, в лицето на Емил Дечев, върху криминално разследване, в което има набъркани политици“, коментира Трифонов. 

„А самият министър е от политическото крило на същите набъркани политици.
Ако това е вярно, ние наистина сме в много неприятна ситуация. На една политическа партия не ѝ харесва, че един ужасен скандал с шест смъртни случая се свързва с нея. Въпросната политическа партия си има служебно правителство и сега се опитва да заличи следите си в този мръсен скандал“, пише шоуменът-политик в социалната мрежа. 

„Още веднъж ще кажа - дано да не съм прав, но ако всичко това е вярно, това правителство трябва да си ходи веднага, а президентът Йотова да назначи друго правителство“, добавя той.

Цвета Рангелова от „Възраждане“ каза в „Панорама“, че вътрешният министър е поискал оставките на всички, които разследват случая „Петрохан“, а водещият малко преди това бе намекнал, че партията й изпълнява желанията на Делян Пеевски, като акцентира върху промените в Изборния кодекс, но забрави да спомене, че депутатите от групата й подкрепиха вчера лидерът на ДПС – НН и Борисов да си запазят охраната. 

Правосъдният министър веднага реагира, като заяви, че не знае откъде тя черпи такава информация и я призова да не разпространява фалшиви новини. 

Още в сряда съпредседателят на „Да, България“ Ивайло Мирчев каза в „Лице в лице“ по бТВ, че е нужна незабавна смяна на всички областни управители, шефове на ОД на МВР и на службите. Той настоява за пълно разследване на трагедията в „Петрохан“, а неговите колеги от ПП-ДБ искат дори международно разследване. 

„Трябва да ни се каже всичко, а не по лъжичка на час. Поискахме парламентът да изкара всичко. За трафичните данни – клетките на мобилните оператори обаче още няма никаква информация. Кой е минал, къде е засичан? Обществеността трябва да види всичко“, коментира депутатът от ПП-ДБ. 

Вътрешният министър прави това, което всички очакват – да се разследват всички версии, а не да се претупва случая с версията самоубийство. 

Политологът проф. Евгений Дайнов пък коментира, че (само)убийствата край Петрохан са активно мероприятие, осъществено типично по милиционерско. Направено е по учебниците на КГБ от руснаци, поясни той, а тази вечер най-големият спонсор на Ивайло Каллушев и рейнджърите разказа, че под хижата имало тунел.

Наскоро дъщерята на един от последните началници на Националното разузнаване полк. Илия Гайдаров Галина Гайдарова, която е специалистът по национална сигурност от Академията на МВР, коментира, че рейнджърите, които са били агенти на българските служби вероятно са имали мисията да контролират канала за наркотици по т.нар. балкански път, са екзекутирани от професионалисти. Пожарът е бил запален, за да излязат навън, където са ги застреляли, обясни тя. 

Според нея също разследващите са замитали следи, за да не се разбере истината за убийството на агентите от ДАНС и тяхната дейност. 

Ако под хижата има тунел, тогава може да се предположи откъде са разпръснатите гилзи, за които разследващите уверяват, че не били от огнестрелно оръжие. Вероятно ще се окаже прав проф. Михаил Мирчев, който твърди, че след като се стреляли в помещенията, а после опърлени и почти (само)убити са излезли навън, за да се подредят стройно под звездите, за да изглежда смъртта им като ритуално самоубийство. 

Въпросите, които експертите и анализаторите задават за трагедията „Петрохан“, са повече от отговорите, а главният секретар на МВР, както и вече бившият вътрешен министър Даниел Митов така и не намериха за необходимо да застанат пред медиите. Заради нелепите истории доверието в разследващите пада. Затова и от ПП-ДБ настояват за международно разследване на (само)убийствата. 

26
Коментара по темата
26.
MiB
21.02.2026 01:40:49
20 ти, виж колко добре си схванал какво ти е казал Борисов. Тъпанари сте и правите хората на тъпанари. "Петрохан" не може да се потули и с петима Дечевци и петима Рашковци.
25.
Sofia
21.02.2026 00:28:21
Търсите ли момиче или любовница за сeкс? Опитайте този уебсайт - Xflirt.Site
24.
Али баба
21.02.2026 00:08:57
Тоя наглец корумпиран направи един от своите сектанти министър на културата ,а педалите от неговата дружинка дрогираха и изнасилваха непълнолетни в центъра на София !
23.
Учиндолския ПРЪТ
20.02.2026 23:58:34
Тоя е цигане


3атуя тъй става
22.
Брех
20.02.2026 23:58:16
Някой чувал ли е Чалгаря на живо? Този доносник-цървул да не пише от отвъдното? С тези крадени милиони да не пише AI посланията. Хитър, хитър , но ние не сме цървули като него!!!
21.
Поета с филията с ДСмас и хаи6вер
20.02.2026 23:44:21
Както пее потния ГЕРБ бард Веско Маринов :
Ако някое продажно масоно-педофилско НПО соросидноо БРАТСТВО
ГРАБИ от народното БОГАТСТВО
Истината казвам ви е ТАЗИ
Родната ПОЛИЦИЯ и ДАНС го ПАЗИ
в разни хижи явочни секретни БАЗИ
с атвета ,кемпери,,джипки, vip security ГАВАЗИ
и платени мисирки журналистки на ТАЛАЗИ

Послепис:
Деньо нещо под носа си мърка
Лама в гащите на момченце бърка
Кмета гащите си търка
Свидетел за Мексико изхвърка
Тъй завършва таз приказка ужасна
нашата страна прекрасна
превърна се в Кочина ужасна
на три Угоени Алфа прасета
алфа прасета мега ални нагли крадливи корумпета
20.
Гробарско-ченгеджийско-циганската секта
20.02.2026 23:33:03
„Аз съм прост, и вие сте прости, затова се разбираме.“ Но от записа чуваме: „Аз мисля себе си за непрост, за лукав, хитър и умен, а вас ви мисля за тъпанари, които заслужават да им го набиват“.

"Вие сте тъпанари"

Тоест интимното послание - това, което Борисов наистина си мисли, е обида към протестиращите, брутално незачитане не само на електората, а на Суверена. Добре е и тези, които са гласували за Бойко Борисов, да си дадат сметка, че посланието „Аз съм като вас“ е подменено: новото послание гласи: „Вие сте тъпанари.“ То е насочено към всички. Имало 200 000 интелигентни хора в България и Бойко Борисов бил сред тях, представете си, хаха… (Протестиращите не са сред тях явно.) С две думи: тук говори един лъжец и всички хора, включително онези, които гласуват за него, трябва да го чуят и разберат.
19.
Истината
20.02.2026 23:30:32
МВР отрече информациите, че Емил Дечев е поискал оставките на разследващите случая "Петрохан"
18.
малчуган с iPhone 19
20.02.2026 23:29:32
А Славчо педофил ли е или ДА когато е топил чушката в 12 ГОДИШНАТА КРИСИЯ ???
17.
Въй...
20.02.2026 23:15:16
"Имам информация, че това е станало..."

От цяла България само Тошко Африкански, Дебелобузестият Балабанчо, и умиращият учиндолски Рептил имат информация, с която разполага само ДАНС/Държавна Сигурност и дезирфомационни хибридни фишеци, но които само КГБ са майстори.
Явно са достигнали до крайната точка на истерията, и ако на изборите ПАК ПРОПУСНЕМ МОМЕНТА, няма на кого да се сърдим, освен на себе си!
16.
Чао Чао
20.02.2026 23:12:27
Чалгарят от Учиндол (Слави) вече усеща дебелия край, че няма да види повече смотаната си партия в парламента и той и неговите подлоги Тошко и Балабанов се мъчат с какви ли не циркови изпълнения да се правят на защитници на интересите на народа, но хората не са чак толкова прости (дори и техните избиратели) и ще им бият шута.
ИТН = подлоги на Шиши
15.
Tошко Африкански
20.02.2026 23:03:45
И малките деца вече разбраха, че родната полиция не казва истината за Петрохан.
Естествено, че ще позволят на Деян да изчезне, защото ако остане и се разприказва и ще стане лошо за МВР.
Самият Деян е сметнал, че ако остане, шанса да свърши като другите 6ма е много голям, затова е решил да изчезне.
Всички други писания, че видите ли Деян успял някак си да се измъкне, а полицията го изпуснала, са приказки от 1001 нощ.
14.
Много ясно, че ще им ги поиска.
20.02.2026 23:02:32
Самият факт, че полицията отива на обиск на къщата в Странджа цели 2 седмици след случая на Петрохан е показателен.
Всички знаят, че непрофесионалните камери, които са ползвали хората на Лама Иво имат запис от макс 10 дни назад, т.е. след 2 седмици записите от времето когато Ламата и другите 2-3ма са били в къщата, ще са вече изтрити.
Явно не са искали да се види какво има на тях. После казват, на DVR няма нищо. Ами добро утро както се казва.
Сега уж изпуснали Деян и той избягал.
Всеки разбира че искат да покрият случая и да лансират версията за самоубийци.с
13.
Веднага
20.02.2026 22:57:47
Веднага всички да си ходят, заедно с Йотова. Казано им беше ясно: да си ходят всички. Смърт или свобода!
12.
И.ф.
20.02.2026 22:55:43
Ако наблюдаващият прокурор по делото поиска от Окръжния прокурор да възложи разследването на следствието, вътрешния министър може само да го д.ха, не може да направи нищо. Така че, ако наистина е отстранил разследващите, задължително прокуратурата трябва да изземе делото от МВР и да го възложи на следствието.
11.
Трън в очите
20.02.2026 22:51:22
Който не харесва Слави и Пеевски, просто да гласува за ПП-ДБ, те са страшилището за тях.
10.
Деба учиндолския ти вампир,деба
20.02.2026 22:49:39
.
9.
НПННППВН БУРГАС
20.02.2026 22:46:32
МИНИСТЪРА НЕ ТЪРСИ ПРОЦЕСУАЛНАТА СТРАНА НА СЛУЧАЯ- ТОЙ Е СЪДИЯ ОТ КАРИЕРАТА И МН ДОБРЕ ДНАЕ ЧЕ НЕ БИВА И НЕМОЖЕ-ТОЙ ТЪРСИ НАРУШАВАНЕ НА ДИСЦИПЛИНАТА В МВР,ОКАЗВАНЕ НА НАТИСК,ВРЪЗКИ С ДР ДЪРЖАВИ НА СЛУЖИТЕЛИТЕ И ТН
8.
До 5
20.02.2026 22:44:21
Взе ми думите. Абсолютно съм съгласен.
7.
В полунощ тиквата се превръща в прасе
20.02.2026 22:30:58
ДГДух@ш мръсен продажен предател!
6.
То
20.02.2026 22:30:17
То беше ясно! Сега ще има заличаване на следи, като в Аксаково! Хоп и веднага асфалтираха пътя, където загина човекът!!!!
5.
Славчо учендолския боклук
20.02.2026 22:30:06
дори не заслужава да коментирам наркоманските му бръшолевения. Тоя боклукдиван накоман, тошко африкански-ямблския кукер (не коментирам ямболии), ония слабоумния Балабанов, заслужават презрението моето и предполагам на всички. Време е да покажем презрението си към тея подчовеци, лъжци, крадци и предатели, като просто спрем да ги коментираме, да отставим прасешките тролове да се ширят.
Убий боклука с мълчание,
4.
Г-н Министър
20.02.2026 22:28:10
Освобождаване на цялото ръководство на МВР ново начало, незабавно!!! Тая гнусна глист и цялата им помиярска група са за затвора!!!
3.
Пешо
20.02.2026 22:22:04
Браво на министъра,така се прави със заблуждаващите и мотаещи разследването.
2.
Имало едно време чалгар
20.02.2026 22:21:58
По едно време на Чалгара му се развил болта на корема и му паднал задника. Същия доносник излъга хората. Сега няма право на коментари!!!!
1.
Дългото Чучело
20.02.2026 22:19:33
Мръсен чалгар, ти предаде всички честни граждани които гласуваха за теб с надеждата да изчегъркаш тиквите и прасетата, но ти влезе с тях в коалиция и това е краят ти. Изчезвай към Учиндол и си би пу майчин а!
  Добави Коментар
Засилено военно присъствие на летище "Васил Левски" Затварят го две нощи поред Скандал с варненка и Михаела от "Биг Брадър" Риалити героинята получи заплашително съобщение
Линдзи Вон претърпя нова операция Първа в САЩ Как да намалим сметките за ток през зимата без скъпи инвестиции Практични решения за по-нисък разход на електроенергия без ремонт
Зимен сладкиш с ябълки, орехи и канела - лесна домашна рецепта за студените дни Може да се докажете в кухнята Министърът на енергетиката призова за пълна информация за проверките за високи сметки По данни на регулатора, през декември е отчетено средно увеличение на потреблението с 30–40% спрямо ноември
Любо Пенев намери сили за шеги Пенев се бори с рак Падна невероятен рекорд на Олимпиадата в Милано Кортина Норвегия е със 17 златни медала, а остават още два пълни дни от Игрите 
И треньорът на Байерн се намеси в расисткия скандал с Винисиус от Реал Той защити футболиста Покривът на руски автомобилен завод се срути По първи данни няма жертви
Щастлива развръзка с издирваната Елена, връщат я в Бургас Момичето е в отлично здравословно и психическо състояние Спряха преминаването през Прохода на Републиката Мярката се налага временно заради инцидент с товарен автомобил