Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Изпълнителите на завещанието на Джефри Епстийн предлагат минимум 25 млн. долара на жертвите

Ключови думи: Джефри Епстийн, извънсъдебно споразумение, 25 милиона долара, колективен иск, Дарън Индайк, Ричард Кан, Франс прес

Изпълнителите на завещанието на Джефри Епстийн са предложили извънсъдебно споразумение на стойност най-малко 25 милиона долара, за да бъде прекратен колективен иск, заведен от предполагаеми жертви на финансиста. Това показва проект на съдебно решение, публикуван днес и цитиран от Франс прес.

Проектоспоразумението предстои да бъде разгледано и одобрено от федерален съдия в Ню Йорк. В документа се посочва, че Дарън Индайк и Ричард Кан не признават вина. Двамата са съответно бивш личен адвокат и бивш счетоводител на Епстийн и бяха определени за съизпълнители на завещанието му два дни преди смъртта му на 10 август 2019 г. в затвор в Ню Йорк. Смъртта му беше определена като самоубийство.

Според условията на предложението ще бъдат изплатени 25 милиона долара, ако по-малко от 40 предполагаеми жертви отговарят на критериите за участие в процедурата. Ако броят им надхвърли 40 души, сумата може да достигне 35 милиона долара. Участниците в споразумението трябва да се откажат от други съдебни действия и не трябва да са получили вече обезщетение от наследството на Епстийн или от Фонда за компенсация на жертвите.

Колективният иск срещу Индайк и Кан беше заведен през 2024 г. Те бяха обвинени в „улесняване, участие и прикриване на незаконното поведение на Епстийн“ с цел финансова изгода, съобщават американски медии.

„Нито един от съизпълнителите не е признал или приел каквато и да е вина“, заяви адвокатът им Дан Уейнър в изявление, цитирано от ABC News.

След смъртта на Епстийн имуществото му беше оценено на около 600 милиона долара. Размерът му впоследствие намаля след уреждане на други съдебни претенции.
 

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Българка пощури полицията в Австрия и Германия Наниза серия от поне 37 кражби Огромен екшън в София, цял отбор ченгета задържа Марто Боксьора Полицията хвана известен криминоген
Домашен хляб - лесни стъпки за пухкав резултат Всичко, което трябва да знаете за перфектния домашен хляб Щастлив период за една зодия в края на май Вълнуващи моменти за Лъвовете
Гуардиола с последни думи като мениджър на Ман Сити "Никой не е вечен", каза Пеп Министър Илин Димитров събира бизнеса и институциите в Съвет за реформи в туризма Проблемите с визите, свързаността и кадрите ще се решават заедно със сектора
Случаите на полово предавани болести в Европа скочиха с 300% Най-голям скок медиците наблюдават при случаите на гонорея и сифилис Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора Сред публиката настъпи хаос
България се топи - 1,3 милиона българи изчезват, младите намаляват, столетниците растат НСИ прогнозира спад на населението под 5 милиона души, а коефициентът на възрастова зависимост се увеличава 3-годишно детенце получи инсулт след варицела Родители масово пренебрегват възможните усложнения от шарката и не ваксинират
Ердоган затвори водещ университет в Истанбул с над 20 000 студенти Университетът е управляван от назначен от съда синдик от миналата година, след като управляващата го компания е замесена разследване за пране на пари и данъчни измами Защо главният комисар на МВР Георги Кандев замлъкна Харизматичният полицейски шеф, когото в мрежата сравняваха с Чък Норис, пускаше информация за грандиозни удари като този с подземния наркоград в България почти всеки ден