Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

За първи път действаща втора дама ще роди по време на мандата си

Ключови думи: Джей Ди Ванс, втора дама, мандата си, бременността на Уша Ванс

Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс и съпругата му, втората дама на страната Уша Ванс, очакват четвъртото си дете. Новината беше обявена от двойката чрез публикация в социалните мрежи.

„Много сме развълнувани да споделим, че Уша е бременна с четвъртото ни дете - момче. Уша и бебето се чувстват добре и всички с нетърпение очакваме да го посрещнем в края на юли“, се казва в съвместното изявление на семейството Ванс.

Бременността на Уша Ванс има и историческо значение. За първи път в историята на Съединените щати действаща втора дама ще роди дете, докато заема поста си. До момента подобни случаи са по-характерни за първите дами, а не за съпругите на вицепрезиденти.

Сред най-известните исторически примери е Франсис Кливланд, съпругата на президента Гроувър Кливланд, която през 1893 г. ражда дъщеря си Естер директно в Белия дом. Това е единственият случай на раждане в президентската резиденция.

Друг често споменаван пример е Жаклин Кенеди, която също ражда по време на президентския мандат на съпруга си. Третото ѝ дете обаче умира само два дни след раждането вследствие на хиалинно-мембранна болест.

В изявлението си семейство Ванс определя настоящия период като „изключително вълнуващ“ и изразява благодарност към военните лекари и медицинския персонал, които полагат грижи за бременността, съобщава dnes.bg.

Джей Ди Ванс встъпи в длъжност като вицепрезидент след изборите през 2024 г., а семейството му бързо привлече общественото внимание със своя по-неформален и семеен публичен образ. Очакването на още едно дете допълнително засилва интереса към ролята на втората дама и мястото на семейството Ванс в съвременния политически живот на САЩ, отбелязват американски медии.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
У нас има повече ветеринарни, отколкото детски лекари По някои педиатрични специалности медиците са под 50 за цялата страна Майкъл Джексън бил готов да се ожени за принцеса Даяна...или за Бионсе "Донеси ми риба в стаята" - това била паролата да му извикат момиче, разказва бодигардът 
Кърлежите смучат повече кръв от обикновено Те се завръщат по-агресивни от всякога Путин отказа среща на Зеленски В отговор украинският президент одобри нови удари по руска територия
Тайната на заплатите у нас остава поне до края на годината аботодателите трябва да остойностят труда на персонала по обективни критерии, а наетите имат право да знаят размера на средната заплата за заеманата от тях позиция Вече дори и българите рядко виждат перспектива в Германия Напускащите вече са повече от пристигащите, показват тенденциите
Бури и градушки в събота Температурите ще стигнат до 30 градуса Дневен хороскоп за 6 юни 2026: Козирогът следва интуицията си, а Рибите да се пазят от интриги Денят носи важни прозрения, възможности за подобряване на отношенията и предупреждения срещу прибързани решения
Гонка е причината за трагедията в София, двама са вече загиналите 31-годишен мъж издъхна в ИСУЛ, а първата жертва е 27-годишен индиец, пътувал в автобус 119 Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе По оценки на разследващите стойността на пазарни цени на задържаната марихуана надхвърля 4,1 милиона евро 
Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Председателят на БСП изрази солидарност на българските социалисти със страдащото население в карибската държава Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Критичното мислене е спасението, казват те