Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Почти цялата азбука се събира в този блок

Ключови думи: Славейков, Бургас, новини, Блок, най-дългият блок

Почти цялата азбука се „събира“ в най-дългия блок не само в Бургас, но и в цялата страна. Бургазлии едва ли се затрудняват да назоват, че става дума за бл.55 в ж.к. „Славейков“. Построен е през 1976 г., с едроплощен куфраж. Входове му са от А до Ч, включително. Разстоянието от първия до последния вход обхваща две автобусни спирки. Блокът е дело на арх. Константин Коцев. Той е автор и на жилищен блок №53 в ж.к. „Изгрев“, в който пък за първи път е приложена схемата „Dopelsekcion”.

Константин Коцев е роден на 24 май 1946 г. в гр. Бургас. През 1964 г. завършва Първа гимназия „Г. С. Раковски“ и същата година е приет в архитектурния факултет на Висшия инженерно-строителен институт – гр. София.

През 1969 г. арх. Коцев започва работа в Проектантска организация – Бургас, като в периода 1971 – 1972 г. е част от екипа, разработващ окончателния Застроителен и регулационен план на ж.к. „Изгрев“, а през 1972 г. участва в колектива за изготвяне на план за нов жилищен квартал в Бургас – ж. к. „Меден рудник“.

5
Коментара по темата
5.
Олд САТ
08.01.2026 06:49:31
Няма входа"Й" и е най-дългият на Балканите. Поне така споменаха веднъж в "Добро утро'...
4.
-------
06.01.2026 18:31:41
Блокът е известен като китайската стена
3.
Тази масивна стена
06.01.2026 11:03:07
е от по-старите "постижения" на малоумието, но тогава все пак бяха само няколко, а сега тази идея е възторжено прегърната масово.
2.
Не,благодаря
06.01.2026 10:51:15
ГроZилище по руски образец
1.
Бай Вуте
06.01.2026 10:41:49
Ей плагиати, що копирате статията от фейсбук страницата "Спомени от Народна Република България" без да посочвате източника. От кумова срама поне сте го пуснали с анонимен автор.
  Добави Коментар
Дони и Нети празнуват сребърна сватба, показаха уникални кадри Една от най-обичаните двойки в България отбеляза четвърт век брак, а Дони разчувства мрежата със силно послание Трагедия на празника: Момиче е намерено мъртво в Благоевград Разследват се няколко възможни версии за инцидента
В Русе издигнаха паметен знак на Стоян Михайловски в навечерието на 24 май Поводът е, че именно в крайдунавския град поетът създава „Върви, народе възродени“ през 1892 година Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия „Добре, че не ми падна на главата“, коментира кралят
След пороите: Издирват 55-годишен мъж в Севлиево Последно е забелязан в местността „Чакала“ С какво да се подслаждаме кафето - трима диетолози са категорични в отговора си Можете да пиете сладко кафе без да се притеснявате, че е вредно
Престрелка пред Белия дом, има убит и ранен Репортери споделят, че са чули около 30 куршума Дневен хороскоп за 24 май 2026: Овенът да си обуздае апетита, а Везните да не си правят планове днес Неочаквани обрати, съдбовни срещи и важни уроци очакват зодиите в този ден, изпълнен с емоции
Селфи едва не доведе до фатален край с ученик, повлечен от Янтра Един от спасители с разказ за екшъна Георги Колевичин покори Еверест В Разлог ликуват
Пече се огромна сензация на Световното по хокей САЩ е на ръба дали ще продължи в състезанието Пица на тиган - лесна рецепта Идеалното решение за вкусна вечеря