Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

40 см сняг наваля в Осоговската планина, хижите, пълни с туристи, са без ток

От електропреносното дружество уверяват, че повредата ще се възстанови до три-четири дни
Ключови думи: хижа, сняг, осоговска планина, туристи, ток

Без ток останаха почивни бази и хижи след 40 сантиметра сняг в Осоговската планина. От електропреносното дружество уверяват, че електрозахранването ще се възстанови до три-четири дни, каза наемателят на един от хотелите в Осогово.

Собствениците и наематели на хотелите по Осоговската планина, казаха за БНР, че обектите са пълни с посетители. Гости има още преди Бъдни вечер.

От вчера обаче спрял токът - има паднали три електрически стълба и дървета, чието отстраняване ще отнеме дни. Засега решението е използване на агрегат, за който непрекъснато се качва гориво - нафта или бензин, разказа хотелиер, чийто комплекс е зает на 100% за празниците.

Като трайно решени съдържателите предлагат електропроводите в планината да се вкопаят.

6
Коментара по темата
6.
хахаа
27.12.2025 12:21:28
бугаристан е толкова западнала територия, тук ако стане едно истинско природно бедствие, от които на запад оправят щетите за няколко месеца, тук няма да можем да се възстановим 20 години
5.
sofiiski selqnin v gorata
27.12.2025 03:02:21
az nali vi kazah

6e nau4at barzo ko e Anker.com anker solix

moderni selqni ama pak selqni
4.
Хитър катетър
27.12.2025 01:41:41
Приказката "ако работи, недей да го поправяш" нашенецът я тълкува като "ако работи, недей да го поддържаш" и накрая все му е в г@з@
3.
паткан
26.12.2025 23:40:06
Щото са елитрифицирани преди 50 год , когато токът бе 2 ст , и въреки това се поддържаха.
2.
Сотир
26.12.2025 22:22:13
3 стълба паднали, 4 дни ще ги оправят. Падението на една бивша държава, настоящ нужник.
1.
УдоМача
26.12.2025 22:11:46
За чий луй им е тоя агрегат??? Дърва да има, свещи да има, храна да има и всичко е точно - най-щастливото преживяване!!! Агрегат.... Скоро ще видите вие един агрегат..........
  Добави Коментар
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова За да публикува първите й стихове в „Родна реч“, се наложило да излъже, че седмокласничката е в осми клас Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“ Едни от най-обичаните и харизматични български актьори пристигат в морския град за хитовия спектакъл, носител на четири награди „Молиер“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! След поредицата от черни хроники по аутобаните у нас, специалисти настояват за кардинална промяна на пътната инфраструктура и замяна на компрометираните огради с бетонни блокове 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ Оръжието било укрито в кабината и в шкаф на полуремаркето
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста Инцидентът стана преди няколко дни София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г. Заложени са инвестиции за изграждане и обновяване на детски градини, училища, пътна инфраструктура, паркове
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си Разследващите проверяват дали мъжът е опитал да прикрие следите след смъртта на Юлиян и Даниела Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна Министърът на отбраната Виктор Хренин предупреди за нарастващ натиск върху Минск
Голям астероид преминава близо до Земята в събота Обектът няма да застраши планетата, но ще може да се наблюдава с телескопи и мощни бинокли Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър В момента в клуба тече подготовка за две състезания в Япония
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни На 27 юни още от ранната вечер любителите на музиката ще могат да изберат между няколко различни събития Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни МВР закрива "паразитно звено", част от пенсионерите в системата ще бъдат освободени