Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Коледния фестивал завладя с магията си жителите и гостите на Община Царево

Ключови думи:

От 2 до 20 декември 2025 г. в град Царево се проведе Коледен фестивал „Царево 2025“. Фестивалът се финансира в рамките на Проект „Сцена край морето: Обогатяване и развитие на местни политики за култура в община Царево“ по Схема за безвъзмездна помощ „Ново поколение местни политики за култура за малки общини“ BG-RRP-11.022 на Националния план за възстановяване и устойчивост на Република България чрез Национален фонд „Култура“. 

Събитията от Коледния фестивал  бяха организирани от Община Царево и  културния оператор СНЦ „ЧАР-Черноморска асоциация за развитие-Бургас“. 

Начало на фестивалната програма бе дадено със запалването на светлините на Коледната елха - събитие, което събра на централния площад жители и гости на град Царево. Най-развълнувани от срещата с Дядо Коледа бяха децата и учениците, които участваха в празничната програма като изпълнители и публика. В дните на Коледния фестивал се осъществиха  Детски творчески работилници „Коледна магия“ и Детско Арт ателие за коледни изненади, в които децата на община Царево имаха възможност да творят по Коледни теми. 

За най-малките жители и гости на община Царево Държавен куклен театър - Бургас представи спектакъла „Откраднатите ботушки на Дядо Коледа“ с игри и забавления. Представени бяха Коледни концерти на местни и гостуващи детски и ученически творчески формации, които зарадваха детската публика в навечерието на светлите празници. С особен интерес беше посрещната от публиката Възстановката на обичая „Коледуване“.

В рамките на Фестивала се осъществиха празнични събития с насоченост към възрастните жители и гости на община Царево: „Златна мина“ от Ст. Л. Костов -комедиен театрален спектакъл на Драматичен театър „Адриана Будевска“ - Бургас; Концерт на Фолклорен ансамбъл „Царево“ при НЧ „Георги Кондолов - 1914“; Концерт на Професионален фолклорен ансамбъл „Странджа“. Впечатлящо бе представянето на известния български кулинар Иван Звездев, който в атрактивно  шоу приготви Коледно ястие - постни коледни сърми от Царево по оригинална царевска рецепта. В рамките на събитието се организира Кулинарно детско ателие с демонстрация, в което децата приготвиха вкусна туршия по царевски. 

Коледният фестивал завърши с Празничен концерт на ДАРА и лазарен спектакъл. 

През целият период на осъществяване на Коледния фестивал се проведе „Зелена кампания“ с призив към жителите и гостите на община Царево да засадят Коледните си дръвчета в дворните си пространства след края на празниците.

Атрактивната програма на Коледния фестивал „Царево 2025“ впечатли всички, които обичат Царево, в навечерието на светлите Рождественски празници и донесе радост и надежда за бъдните дни през Новата година.

Тази публикация е създадена с финансовата подкрепа на ЕС по Проект „Сцена край морето: Обогатяване и развитие на местни политики за култура в община Царево“ по Схема за безвъзмездна помощ „Ново поколение местни политики за култура за малки общини“ BG-RRP-11.022 на Националния план за възстановяване и устойчивост на Република България чрез Национален фонд „Култура“

 

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Любовен триумф: Тези три зодии ще изживеят най-романтичния февруари Астролозите посочиха кои зодии ще усетят най-силно магията на романтиката Мико Кузманов се сгоди, избраницата му също е известна Спортна двойка
Докога продължават проливните дъждове у нас Стихията утихва Родното участие на Олимпийските игри по дни и часове Още в неделя може да спечелим медали, асовете ни в сноуборда ще гонят слава
В България изхвърляме огромно количество храна Стряскащ анализ Йоханес Клаебо е абсолютната звезда на Олимпиадата - знаете ли какъв рекорд гони? Клаебо отива в Италия за 6 златни медала, но и 4 ще го направят най-успешният зимен олимпиец
Костадинов предяви териториални претенции към Русия Той изреди българските държави по света: Татарстан, Кабардино-Балкария, Чувашия, все руски републики В дома на варненец са открити 5 вида наркотици Мъжът е криминално проявен
Стряскащ порой в община Кирково, няма достъп до две населени места Валежите активираха свлачището в село Орлица Футболистите на ЦСКА като космонавти - вижте какво се случва в клуба Барокамера, криостая и куп екстри за възстановяването на играчите
Тази красавица може да е звездата на Олимпиадата Виерер е сред фаворитките в биатлона Близка на Ивайло Калушев: Сигурно е убит и заровен Жената пожела да запази анонимност