Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Стефан Диомов събра музикални легенди в Бургаската опера

Двамата композитори направиха голямо шоу. Публиката бурно ги аплодира
Ключови думи: Стефан Диомов, Бургас, коледен концерт, Бургаска опера, Богдана Карадочева, Петте сезона, Георги Милтиядов, Стефан Димитров, музикално събитие, българска музика

Маестро Стефан Диомов отново сътвори коледна магия в Бургас. Това сподели след концерта кметът на морския град Димитър Николов, който също бе в бургаската опера. Двамата се прегърнаха на сцената, след което градоначалникът сподели, че емоцията е невероятна, талантите – прекрасни и има много настроение.  

Сцената оживя под светлината на прожекторите, а публиката беше докосната от изкуството на едни от най-обичаните имена в българската музика.

На сцената се качиха легенди като Богдана Карадочева и Стефан Димитров – емблематични личности, оставили отпечатък в златния фонд на българската естрада. Техните изпълнения събудиха носталгия и уважение, а емоцията беше подсилена от група „Петте сезона“, Боян Михайлов, Дани Огнянов, Марияна Добрева – Велева, вокален ансамбъл "Фортисимо" с диригент Милена Добрева, дует Ванеса и Божидар, танцова школа "Дюн" и вокална група "Изгревчета". 

След прегръдката на сцената кметът сподели, че емоцията е невероятна, талантите – прекрасни и има много настроение

Особено впечатление направи младият композитор Георги Милтиядов, който беше зад рояла, дирижира и оркестъра. Той представи не само техничност и чувствителност в изпълнението, но и приемственост между поколенията – между утвърдените творци и новите им наследници в българската музикална култура.

„Невероятна емоция, прекрасни таланти и много настроение“, написа кметът на Бургас в социалните мрежи след събитието. Той не скри възхищението си от маестрото: „Диомов е неповторим“. Публикациите му бързо събраха реакции и коментари от бургазлии, които споделяха своята благодарност за магичната вечер.

Градоначалникът със звездите Богдана Карадочева, Стефан Димитров и Георги Милтиядов след концерта

Стефан Диомов, който е автор на десетки шлагери, символ на добрия вкус и естетика в българската естрада, отново доказа, че не е загубил своя усет към сцената.

Събитието идва в момент, когато обществото търси повече от просто забавление – има нужда от връзка с корените, от доказани имена, които не просто пеят, а говорят на езика на сърцето. И точно затова двата концерта на Диомов се превърнаха не просто в музикален спектакъл, а в празник на духа.
 

ЦСКА с ново бразилско крило - Лео Перейра идва с амбиции и скорост След Алехандро Пиедраита, армейците усилват фланговата мощ с талант от Серия А на Бразилия Традицията "Коледуване" оживя на площада в Царево Кулминацията на събитието беше голямото общо хоро, в което се включиха и жители, и гости на града
Британските власти натискат Абрамович: Преведи парите или ще те съдим Стармър поиска незабавното прехвърляне на 2,5 млрд. паунда от продажбата на „Челси“ за жертвите на войната в Украйна Гъста мъгла, лед и ограничения за тирове по магистралите - внимателно на пътя! Частични ремонти, заледявания и временни забрани за движение на тежкотоварни камиони ще усложнят трафика преди празниците
18 декември: Имен ден празнуват Модест и Севастиян - време за духовна сила и равносметка Църквата почита свети Модест Йерусалимски - символ на вяра, мъдрост и лична отдаденост Община Поморие награди най-добрите си спортисти за 2025 година Ето кои таланти изпъкнаха
Мъгливо начало и слънчев край: стабилно време в четвъртък с до 13 градуса След слънчев край на традиционната работна седмица, уикендът ще донесе облаци, дъжд и спад на температурите Истината за връзката между Киара и Краси след финала на "Ергенът: Любов в рая" След романтичните сцени пред камерите, риалити двойката разкри какво се случи между тях в реалния живот
Грипът удари Европа по-рано от обичайното с нов щам СЗО предупреждава за по-ранна и агресивна грипна вълна в Европа с високи нива на зараза в 27 държави Дженифър Анистън разкри тайната си срещу остаряването Холивудската звезда впечатлява с дисциплина и постоянство, като залага на силови тренировки вместо на краткосрочни диети
Форбс отличи младия рефер и финансист Геро Писков в престижната класация "30 под 30" Елитният съдия от родната лига намира признание не само на терена, но и в света на високите финанси и технологиите Скандал в Барселона: Играч издал тайна информация на журналисти Разкритията идват в ключов момент за тима на Флик, който е начело в класирането, но се изправя пред вътрешно напрежение