Ново кралско име в досиетата „Епстийн"
В досиетата, свързани с Джефри Епстийн, продължават да изплуват нови имена от най-високите обществени кръгове. След безспорно доказаната връзка между педофила и британския принц Андрю, новите разкрития хвърлят сянка и върху шведската монархия. Става дума за принцеса София - съпруга на принц Карл Филип и снаха на крал Карл XVI Густав.
Шведският кралски двор официално потвърди, че принцеса София се е срещала с Джефри Епстийн „в няколко случая“ преди близо 20 години. Признанието дойде след публикуването на имейли от 2005 г., разкрити от изданието Dagens Nyheter и цитирани от People.
По това време София все още не е част от кралското семейство. Тя е на 20 години, известна като модел, участничка в риалити формата „Paradise Hotel“ и амбициозна млада жена, търсеща пробив в актьорската професия. Контактът ѝ с Епстийн е осъществен чрез шведската бизнесдама Барбро Енбом, която е играела ролята на неин ментор.
В имейл от декември 2005 г. Енбом представя София на Епстийн като „амбициозна актриса, току-що пристигнала в Ню Йорк“, като прикачва и нейна снимка. Отговорът на финансиста включва покана за пътуване до Карибите и предложение да ѝ изпрати самолетен билет с покана, която по данни на двореца принцеса София не е приела.
В официално изявление Кралският двор подчертава, че срещите са били в социална среда - ресторанти и публични събития – и категорично отрича твърденията, че Епстийн е помагал на София с уроци по актьорско майсторство или с американска виза. От двореца допълват, че не може да се очаква човек да помни всеки контакт от преди две десетилетия, но принцесата ясно си спомня тези срещи.
Името на София се появява и в контекста на покани за посещение на частния остров Little Saint James - известен като сцена на престъпленията на Епстийн. По данни от разследванията, тя никога не е пътувала до там.
Добави Коментар