Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

19-годишен дрифтьор с Мерцедес лети с 300 км/ч по Околовръстното, избяга в Дубай след разкритие

Младенов сам публикува скандалните видеа в социалните мрежи, където парадира с висок стандарт на живот и лъскавия си автомобил
Ключови думи: дрифт в София, превишена скорост, Алекс Младенов, 300 км/ч Мерцедес, опасно шофиране, Околовръстен път София, млад шофьор бясна скорост, дрифтове с Мерцедес, война по пътищата, шофьор избяга в Дубай, наказания за дрифт, катастрофи София, безразсъдни младежи зад волана

19-годишният Алекс Сергеев Младенов от село Змеица, наскоро преместил се в София, предизвика буря от възмущение след публикуване на видеа, в които дрифтира и развива екстремни скорости с мощен „Мерцедес“. Едно от клиповете показва как младежът шофира със зашеметяващите 300 км/ч по Околовръстния път в София – скорост, която е не само незаконна, но и крайно опасна за живота на всички на пътя.

Самият Младенов редовно публикува свои изпълнения в социалните мрежи, където освен скоростните си подвизи, демонстрира и лъскавия си начин на живот – луксозни коли, часовници и пури. Често е забелязван в столичните квартали „Хаджи Димитър“ и „Левски“, където прави дрифтове в гъсто населени райони, създавайки реална опасност за пешеходци и други шофьори.

След като записите бяха разкрити от Иван Владимиров, администратор на групата „Катастрофи в София“, Младенов е напуснал страната и се намира в Дубай. В телефонен разговор с полицията той заявил, че ще се завърне в България през януари. Очаква се тогава да му бъде наложена глоба от 3000 лв. и временно отнемане на шофьорската книжка за срок от една година – максималната санкция, предвидена от закона за дрифт, поради невъзможност да се докаже скоростта от 300 км/ч с технически средства.

Младенов притежава фирма за електронна търговия и софтуерни консултации, регистрирана на негово име. Неговият случай напомня на друг подобен инцидент от преди седмици, при който 19-годишният Нидал Мохамад се заби с висока скорост в стълб на оживен булевард в София, отново с автомобил „Мерцедес“.

Двата случая повдигнаха сериозни въпроси относно контрола върху младите шофьори, склонността към демонстративно, деструктивно поведение и необходимостта от законодателни промени. Организации, борещи се срещу войната по пътищата, настояват за сериозни мерки срещу дрифтовете и превишената скорост, които твърде често остават без сериозни последствия – до момента, в който не се стигне до фатален край.

3
Коментара по темата
3.
НАП
06.12.2025 12:57:40
Фирма за онлайн търговия действаща от 5 месеца му е донесла доходи за това което знаем за него. Вий малоумни ли сте. Я пак помислете от къде са кинтите. НАП знае всичко
2.
Отрепка
06.12.2025 12:28:53
Обзалагам се че лекето сам си ги е качил и не е бил "разкрит". 1 година вземане на книжка му е малко. Дай Боже такива отрепки сами да се очистват всеки път без невинни жертви. Някое дърво, стена и т.н. и пак ще ме е яд за дървото или стената но не и за този боклук.
1.
Фатмака
06.12.2025 12:14:05
На мама пубера,ела на Зила да видиш дрифт,падни,стани,ах тази демокрация
  Добави Коментар
Сноубордистката Малена ни вдъхнови преди зимната Олимпиада - форумът започва скоро Два пъти влезе в Топ 6 за Световната купа, а днес ликува в Европейската Знаете ли кой е най-тузарският град в света? Всеки 12-ти жител е милионер Милано изпреварва дори Ню Йорк по концентрация на свръхбогаташи, данъчните му облекчения привличат нови заможни граждани от цял свят
Любослав Пенев отново у дома Папазки с голям жест Социолог с "бомба" за Радев и Борисов Възможно ли е партньорство между лидерите? На този етап изглежда по-скоро в сферата на фантастиката
Ренар попиля Диас за пропуска на зимата Браим е критикуван, едва ли ще има по-значим пропуск за годината във футбола за всички страни, извън Световното първенство Лидерът на Гренландия със смразяващи думи Не изключва военна ескалация
Чарли Шийн изпепели 147 милиона долара - фалитът чука на вратата Шийн живя бурно с десетилетия, сега се твърди, че има огромни проблеми с парите Тези три зодии ще изживеят звездния си миг през февруари 2026 Астролозите сочат ясен енергиен подем за три въздушни и земни знака, които ще усетят подкрепата на Вселената в любовта, творчеството и кариерата
Корупция или крайна предпазливост? Съдия зазида 350 000 евро в дома си Две съставки, които могат рязко да подобрят здравето ни Използвате ли ги?
Маймуна с памперс шокира софиянци - как да реагирате при среща Звънете на 112 Трима спипани с фалшиво евро, банкнотите са едри 21-годишен плати сметката си за вода с неистинска 100-ка