Кой и защо изтипоса контейнерите за боклук до най-модерната библиотека у нас
Централните улици в Бургас - ул."Оборище" и участъкът от ул."Средна гора" до бул. "Богориди", са в ремонт. Вече няколко дни пътните артерии са преустроени и затворени за автомобили, като само тежки машини могат да преминават по улиците.
Това наложило контейнерите за разделно събиране на боклука да бъдат изместени на друго място, достъпно до всички живущи в района.
Наша читателка потърси Флагман.бг, за да изкаже притесненията си от това. Според нея не е изобщо добра идея контейнерите за боклук да бъдат изместени точно пред входа на библиотеката, откъм страната на книжарницата.
"Моля за съдействие, 5 мръсни казана за боклук са изтипосани на входа на най-голямата и модерна библиотека у нас. Кой е малоумни измисли това. Разбирам, че се прави ремонт, но... Можеха да се поставят на отсрещната страна, където има строеж на сграда, който е стопиран и вероятно няма да започне в близките 10 г.Флагман, аз живея на 50 м и гледам как всеки ден дечица под строй ги водят да видят най-голямата библиотека не само в България, но за да влязат вътре трябва да си опрат дрешките в мръсотията. Не коментирам изобщо миризмата, да не говорим, че някои граждани си изхвърлят и мебелите до тези кофи. Моля ви, уведомете кмета", зове нашата читателка.
Припомняме, че ул. "Оборище" в участък от ул. "Хан Аспарух" до ул. "Св. св. Кирил и Методий" е затворена от 24.10.2025 г. за два месеца, като се въвежда временна организация на движението, заради строително-ремонтните дейности, включващи и подмяна на ВиК мрежата. Това гласеше съобщението от пресцентъра на Общината в края на октомври. Това е и причината за смяната на местоположението на контейнерите за боклук.
Очакваме Вашите сигнали на office@flagman.bg или чрез платформата "Вашият сигнал до Флагман.бг"
Престъпление е, шибаната община да харчи пари за заден градинки например? Престъпление е шибаната община да вдига данъци, за да си поддържа шибаните градинки, а града да тъне в разруха престъпление е незавидното не място по доходи, а сме областен град. Няма да описвам престъпленията на общинарите. Протест флегми се прави именно заради малоумното 16 годишно управление на гербопитеците и кметья, който е гербопиши поклонник.
Улици Асен Златаров и Оборище не са ремонтирани на никакво ниво над 100 (сто) години) Сменят се ВиК тръбопроводи, канализация, комуникация!
Къде да ги сложат - на Кирил и Методий ли?
Много прост народ! А това че си хвърлят отпадъците не в контейнерите, а до тях? Кой ще чисти след тях!
Де пусти глоби, де!
Улици Асен Златаров и Оборище не са ремонтирани на никакво ниво над 100 (сто) години) Сменят се ВиК тръбопроводи, канализация, комуникация!
Къде да ги сложат - на Кирил и Методий ли?
Много прост народ! А това че си хвърлят отпадъците не в контейнерите, а до тях? Кой ще чисти след тях!
Де пусти глоби, де!