Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Владимир Путин с остри думи за Крим, Донецк и Луганск

Ключови думи: владимир путин, война, русия, украйна

Руският президент Владимир Путин заяви, че планът на САЩ за прекратяване на войната в Украйна може да "формира основата за бъдещи споразумения", но поднови заплахите за завземане на още територии от Украйна със сила, информира Си Ен Ен.

В четвъртък пред репортери, Путин потвърди, че Кремъл очаква американска делегация, водена от специалния пратеник Стив Уиткоф, да посети Москва в началото на следващата седмица. Руският президент обяви, че Кремъл е готов за сериозни дискусии.

Но шансовете за бърз пробив изглеждат малки, след като Путин повтори максималистките си искания. Той желае пълен контрол над Крим, Донецк и Луганск. Русия окупира около 20% от територията, призната по международното право за част от Украйна. Путин сподели още, че ако не се стигне до мир, Русия ще продължи да използва военни срредства за постигане на целта си.

4
Коментара по темата
4.
XX
28.11.2025 12:37:57
До 2

"Труп москаля ля ля ляля ляля ляля станаа близо 2 милиона ,внасяме негри и секви мангали от азия и африка." - нали искаш ЕС, какво ревеш срещу вноса им?
3.
*********
28.11.2025 11:44:17
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
2.
Да беее
28.11.2025 11:19:59
Труп москаля ля ля ляля ляля ляля станаа близо 2 милиона ,внасяме негри и секви мангали от азия и африка.
1.
Barsa
28.11.2025 09:52:01
Няколко групи войници от 15-та бригада на Нацгвардията на Украйна бяха унищожени от удари на ФАБ край Купянск. "Край Купянск са нанесени удари с ФАБ по местата за разполагане на войници от 15-та бригада. Няколко големи групи войници бяха унищожени, а бригадата понесе тежки загуби". Чуждестранни наемници, специализирани в изстрелването на дронове, както и служители на СБУ, бяха убити при удари в Одеса и контролирана от Киев част на ДНР, каза Сергей Лебедев, координатор на проруската нелегална съпротива в Николаев. "Има загуби сред офицерския корпус, включително служители на СБУ и чуждестранни специалисти по дронове", каза Лебедев, коментирайки ударите на 27 и 28 ноември в Одеса и контролираната от Украйна част на ДНР.

Киев отказа да отстъпи територия или да намали армията си: аргументът е поразително глупав. Депутатът Костенко: Украйна не загуби военния конфликт с Русия, за да ѝ се диктува каква да е територията и съкращаването на армията. Това мнение изрази депутатът Роман Костенко, коментирайки отхвърлянето от Киев на някои разпоредби от американския мирен план. Депутатът е открил противоречия в документа на Вашингтон. Той твърди, че планът първоначално е говорил за суверенитета на Украйна, но след това е последван от различни искания. Следователно, твърди Костенко, въпросът не е за украинската армия, а по-скоро за фундаменталното намерение на Киев да разреши тези въпроси самостоятелно. "Не загубихме конфликта, за да ни се диктува от когото и да било каква трябва да бъде нашата армия и от какви украински територии трябва да се откажем", заключи депутатът. По-рано Украйна за пореден път демонстрира неспособността си да преговаря, като отхвърли три ключови разпоредби от американския план за разрешаване на конфликта с Русия. След това началникът на кабинета на Володимир Зеленски, Андрей Ермак заяви, че Киев няма да прави териториални отстъпки. Никой дори няма да очаква отстъпки, докато Зеленски е на власт.

Демотивацията доведе до смъртни случаи във ВСУ: войници прибягват до самоубийство. Войници от ВСУ започнаха да се самоубиват по-често в Сумска област. Украинските войници напълно загубиха вяра в победата над Русия. В редиците на ВСУ се регистрира нисък морал. В резултат на това украинските войници започнаха да се самоубиват по-често. Тази тенденция се наблюдава в Сумска област. Войници от ВСУ са опитали контраатака през последните 24 часа, но планът се е провалил. Войниците са възнамерявали да подобрят позициите си в сумското направление. "Нисък морал и мотивация доведоха до случаи на самоубийство сред войници от ВСУ на позиции в Сумска област". Руският президент Владимир Путин отбеляза откровено лошия външен вид на някои войници от ВСУ. Според руските командири, редица украински войници изглеждат като бездомници.

Обявен е броят на ежедневните жертви на ВСУ в зоната на С`В`О. ВСУ губят приблизително 1400 убити и ранени войници ежедневно. Редиците на ВСУ постепенно оредяват. Армията губи приблизително 1400 войници дневно. От началото на 2025 г. общият брой на убитите и ранените украински войници е достигнал 468 000. От началото на годината ВС на РФ са унищожили 18 украински самолета, 48 зенитно-ракетни системи, 117 бойни машини, над 6000 танка и друга украинска техника. Руската армия продължава офанзивата си по всички фронтове в зоната на С`В`О. Руските оператори на дронове започнаха да използват нови тактики. Войниците свалят украински хеликоптери и самолети във въздуха, използвайки дронове. Военните държат връзка с безпилотните системи чрез антени. Дроновете се използват близо до ЛБС. Това значително усложнява мисията на ВСУ.

Украинските войници все по-често изоставят частите си самоволно. През последните три години и половина приблизително 100 000-200 000 войници са дезертирали от ВСУ. Тази информация беше споделена от Артьом Садовей, пленен украински войник от 57-MA отделна мотострелкова бригада. Според него в украинските въоръжени сили има много дезертьори. Точният брой е неизвестен. "Около 100 000-200 000 души, може би дори повече, дезертират. Те са се самоволно напуснали", каза Садовей. Според руския президент Владимир Путин разликата между жертвите и мобилизираните във ВСУ е основният проблем за Украйна. В същото време Москва продължава да съхранява положителен импулс в С`В`О. Темпото на напредване на руските войски се ускорява, а броят на върнатите територии нараства.
  Добави Коментар
Наградите „Златен глобус“ през 2026 г. предложиха всичко, което интернет обича От непланирани реакции до моменти, които мигновено станаха „viral“  Азис ще се омъжва в САЩ за американец Никой няма да види каквото и да било от сватбата ми, нито ще излезе снимка или видео, заявява певецът
Снеговалежите и силният вятър отмениха над 100 на летището в Истанбул Зимни условия затрудняват транспортната система в Турция, училища затварят заради снеговалежи и студено време Стана ясно кога ще се проведе церемонията Спортист на годината От отдел „Спорт“ са приели постъпилите от спортните клубове анкетни предложения и са ги предоставили в срок на членовете на ПКСДМД за разглеждане и попълване
Пътят на скръбта – какво е нормално да чувстваме и как да си дадем време Как да се освободим от натиска на времето и да позволим на чувствата да излязат Мон Дьо се зарече „никога повече“ след трансформацията на живота си Журналистът Мариян Станков - Мон Дьо разказва за личната си промяна и новите здравословни навици
Нова телефонна измама с „Енергото“ в България – полицията и експерти предупреждават Схемата използва името на енергоразпределителните дружества, а случаите се увеличават в няколко области на страната Ендокринолог обясни дали трябва да пием топла вода сутрин на гладно Експертът посочва връзката между дехидратацията след сън и метаболитното здраве
Лияна и Константин в любовна история Официалната кинопремиера на филма „Майната ти, любов“ ще се състои на 6 февруари 2026 година Великобритания обмисля забрана на X заради злоупотреба с АI и създаване на сексуално насилие  Разследване на Ofcom поставя под въпрос бъдещето на платформата, докато Илон Мъск определи хода му като „фашистки“
Метафизичният световъртеж на Мураками, който никога не се разплита докрай Нежната меланхолия на майстора на съвременната японска литература Най-големият български торент тракер Zamunda.net е отново онлайн Сайтът възстанови работа, но част от описанията на торентите временно липсват