Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Преизбраха Петър Кънев за вицепрезидент на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество

Приемам това като висока оценка за България като един от най-активните участници в ПАЧИС, за нашата делегация и лично за мен, каза депутатът след избора
Ключови думи: Петър Кънев, БСП Обединена левица, Черноморското икономическо сътрудничество

Председателят на Комисията по икономическа политика и иновации и народен представител от БСП-Обединена левица инж. Петър Кънев беше преизбран за вицепрезидент на Парламентарната асамблея на Черноморското икономическо сътрудничество. Това стана по време на 66-ата Генерална асамблея на организацията, която се провежда в София.

„Благодаря на всички близо 80 депутати от 12 държави за гласуваното доверие. Приемам това като висока оценка за България като един от най-активните участници в ПАЧИС, за нашата делегация и лично за мен”, каза инж. Кънев, който е и ръководител на делегацията на българския парламент.

В своето приветствие той подчерта, че Асамблеята трябва да продължи усилията си за укрепване на регионалния диалог, насърчаване на устойчивия растеж и задълбочаване на партньорството между държавите и народите от региона. „Наша обща отговорност е да продължим да укрепваме връзките с европейските институции и с други регионални партньори, които градят основите на сигурността, развитието и добросъседството в Черно море”, допълни Кънев.

Форумът, който събра в българската столица парламентаристи от 11 държави, беше открит от заместник-председателя на Народното събрание и председател на парламентарната група на БСП–ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Драгомир Стойнев.

„Тази среща се провежда в момент, когато нашият регион и целият свят са изправени пред сериозни предизвикателства, но и пред възможности за сътрудничество. Темата за взаимодействието с ЕС и други международни организации отразява приоритетите на българското председателство, според което ефективното регионално партньорство изисква активна работа с европейските институции, както и с други регионални и глобални партньори”, заяви той.

Стойнев акцентира върху стратегическото значение на региона и неговия потенциал за развитие. „Нашата обща задача е да гарантираме, че този потенциал се превръща в устойчиво икономическо развитие. Като парламентаристи трябва да създаваме условия за стабилност и иновации, за инвестиции в научни изследвания, зелена енергия и инфраструктура, която свързва нашите народи”, подчерта зам.-председателят на Народното събрание.

В рамките на заседанието ротационното председателство на ПАЧИС беше официално предадено от Драгомир Стойнев на председателя на парламента на Грузия Шалва Папуашвили.

ГЕРБ иска да спре социалните мрежи за деца под 16 години Партията внася законопроект срещу дигиталните заплахи за учениците, а възрастта ще се проверява чрез мобилно приложение Тръмп дава на Украйна правото сама да произвежда ракети Пейтриът Решението идва след срещата със Зеленски на форума на НАТО в Анкара и цели да намали зависимостта на Киев от бавните доставки на ПВО
България се покланя пред Иван Вазов 176 години след рождението му София и Сопот отбелязват годишнината на Патриарха на българската литература с чествания, слово и обновена музейна експозиция Почина Надежда Захариева Тя си отиде на 81 години
„Тръпка за Световно“ навлиза във втората си половина с победители в над 15 града Сред най-често спечелените награди до момента са тематични спортни артикули, обвързани със Световното първенство Румен Радев и България показват жълт картон на Брюксел Очаква се страната ни официално да изрази несъгласие с част от санкциите към Русия
Скандалната сенаторка "взриви" парламента: Ку*и сине - Мбапе, ако можеш да четеш, ще разбереш Тя му препоръча да стои далеч от нея Два свята в четвъртък: Бури и градушки в България, историческа жега в Испания Главно в южните и източните райони на страната ни ще превали и прегърми
Дневен хороскоп за 9 юли 2026: Звездите носят успех за Рибите Денят насърчава смелите решения, разумните финансови ходове и искрените разговори, но при някои зодии прибързаността може да донесе разочарования Десислава Атанасова извади официална справка от Истанбул, за да обори Демерджиев за полетите с Пеевски Конституционният съдия предостави турско удостоверение от Дирекция „Сигурност“
Тръмп: Ще денуклеаризираме Иран! Нито един US войник няма да се върне жив, отговориха му от Техеран Ислямската република е приключила, отсече той и заплаши с нахлуване на остров Харг, а говорителят на иранския парламент му отговори с „хайде, чакаме те“ Радост за хотелиерите: Работници от Индонезия спасяват сезона, но дали не е за тях Обзор трамплин към Германия Разрази се спор дали чужденците ще станат жертва на некоректни работодатели, или и те ще „накажат“ шефовете си, като избягат на запад и ги оставят без работна ръка