Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Поклонението пред Иван Тенев ще е днес в църквата „Свети Седмочисленици“ в София

Ключови думи: журналист, иван тенев, поклонение

Поклонението пред тленните останки на журналиста, художник, текстописец и общественик Иван Тенев ще се състои на 2 ноември от 13:00 ч. в църквата „Свети Седмочисленици“ в София. Това съобщи в официалния си фейсбук профил певицата Кристина Димитрова, която е бивша съпруга на Тенев, пише БТА.

Погребението ще бъде на Централните софийски гробища от 15:30 часа, посочва още тя в публикацията си. Иван Тенев, популярен като Агент Тенев, почина на 30 октомври.

Почина вечният бохем, известен като Агент Тенев

Иван Тенев e роден на 2 септември 1951 г. в София. Завършва българска и английска филология в Софийския университет „Св. Климент Охридски“, специализира журналистика, както и „Приложна графика“ във Висшия институт за изобразително изкуство „Николай Павлович“ (днес Национална художествена академия). Започва кариерата си не като журналист, а като художник - създава първите си карикатури, а малко по-късно с рисунките си печели редица награди не само от национални, но и от международни състезания. Публикуват ги в различни вестници и списания, сред които „Средношколско знаме“, „Студентска трибуна“, „Народна младеж“, „Антени“, „Поглед“, „Стършел“, „Софийски университет“.

Карикатурите му са представяни в над 300 изложби, 60 от които - международни. В естрадата навлиза първоначално като художник, като създава обложките на плочи, а по-късно започва да пише и текстове на песни. Иван Тенев е автор на текстовете на повече от 400 песни. Той пише текстовете на песни за Лили Иванова, Георги Христов, Тони Димитрова, Кристина Димитрова, Орлин Горанов, дует „Ритон“ и др. Журналистическата си дейност започва през 1989 г. като създава „Агенция Тенев“, която се занимава с организиране на музикални и шоу програми, светско хроникьорство.

Предаванията на „Агенция Тенев“ се излъчват в радио „Хоризонт“ на Българското национално радио (БНР), „Дарик радио“, в спортната рубрика "Трето полувреме“ на Българската национална телевизия (БНТ) и др. Иван Тенев продължава да пише за различни вестници и списания и е познат в медийните среди с прозвището си Агент Тенев.

През годините пише във вестниците „Труд”, „24 часа”, „Нощен труд”, „Софийски вестник”, списание „Хайлайф – Интрига”, Cool Magazine и други. Иван Тенев е носител на редица награди в България и чужбина.

3
Коментара по темата
3.
До 1:
02.11.2025 11:05:34
https://filternews.bg/pochina-ivan-tenev/ ето тук можеш да прочетеш причината за смърта на Агент Тенев!
2.
Пфу бляд
02.11.2025 10:03:51
По сума ти години живеят подобни бацили (и Слави Трифонов ще откара до толкова само гледайте!), които живеят само за да развращават и да консумират. Анатема!
1.
Бог да го прости
02.11.2025 09:54:39
ама каква беше,причината за смъртта му...???
  Добави Коментар
Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект Система за лицево разпознаване го обърква с крадец, задържат го 10 часа Бургас събира арменски и български компании на изложението „Произведено от арменци“ След среща с арменския посланик в БТПП бе обсъдена и идея за директна самолетна линия Бургас – Ереван, която да засили бизнеса и туризма
Допаминовият декор, който променя не само дома, но и настроението Тенденцията в интериора залага на наситени тонове, контрасти и личен стил, за да внесе уют и енергия в жилищното пространство ГДБОП задържа двама китайци част от международна схема за киберизмами  Заподозрените от групата Smishing Triad за заловени в столицата след след покупка на 18 смартфона
Любов, саможертва и бунт в „Солунските атентатори“ на сцената в Бургас Постановката представя история за любовта като движеща сила, която не носи утеха, а изгаря и тласка героите напред дори към гибел Община Царево получи нов електрически автомобил за социалните услуги  Модерното превозно средство ще подпомага социалните услуги в общината от 19 март
Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  Засегнатите пътници са около 57 000, докато трудовият спор обхваща и градския транспорт в Мюнхен Откриха нов крем, борещ се срещу рак на кожата в ранни изследвания Учени от САЩ отчитат потискане на туморния растеж при лабораторни тестове
Предадоха на съд обвиняемия за убийството на Магдалена Русева в Хасково Окръжната прокуратура в Хасково внесе обвинителен акт срещу 18-годишния Иван Костов, който е обвинен за умишленото убийство на 18-годишната Магдалена  Златка Райкова с нова стъпка в публичната си кариера  Преди цели 15 години плеймейтката дебютира в ролята на проститутка в "Конан Варварина", а днес е избрана за главна роля в социална сатира 
Заплати и имоти: Колко години трябва да работим неуморно, за да си купим дом в Стара Загора, София и Варна За да се купи имот в София, е нужно да заделяме поне 10,2 години по 1,5 средни заплати. По-дълго се работи за имот единствено във Варна Канят на обществено обсъждане за визията на Стария Несебър Срещата ще се проведе в понеделник, 23 март, от 10:00 ч.