Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Над 400 ученици се събраха на тазгодишната национална среща на кампанията „Не сте сами“

Пред тях митнически служители от отдел „Борба с наркотрафика“, заедно със служебните кучета, демонстрираха как се задържат наркотици и наркотрафиканти.
Ключови думи: превенция, наркотици, не сте сами, деца,

Събитието се проведе на 28 октомври 2025 г. на столичното летище „Васил Левски“ от служителите от отдел „Борба с наркотрафика“ в Агенция „Митници“ и Национална агенция за приходите, с подкрепата на „СОФ Кънект“.

При презентацията си пред децата началникът на отдел „Борба с наркотрафика“ в Агенция „Митници“ Стефан Бакалов постави акцент върху така нареченото "спайкване" или подхвърлянето на наркотични вещества в напитка или храна без консуматора да знае. Той даде съвети на децата как да избягват опасни ситуации когато са на публични места и когато се забавляват, заяви началникът на отдел „Борба с наркотрафика“ в Агенция „Митници“ Стефан Бакалов.

Хазартната зависимост, също е изключително тежка зависимост и не трябва да се пренебрегва при превенцията сред децата, каза Анна Митова, директор на дирекция „Комуникации“ в Национална агенция за приходите“ и допълни, че тийнейджърите най-често се сблъскват за първи път с това явление чрез футболните залози и с помощта на така наречените „синдикални“ залози, когато вместо тях залага пълнолетен.

"Това, което правим е да ги информираме, основната цел на нашата кампания превенция чрез информация. Когато децата знаят, те са запознати и съответно могат да се предпазят“, каза още Анна Митова.

Специален гост на събитието бе и изпълнителният директор на Летище „Васил Левски“ Хесус Кабайеро, който посочи, че над 15 години „СОФ Кънект“ подкрепя инициативата на отдел "Борба с наркотрафика" за информиране на децата и подчерта ролята на летището като граница и първа линия на защита в борбата с организираната престъпност и опазването на обществото.

На националната среща присъстваха деца от седем гада -  София, Варна, Плевен, Благоевград, Дупница, Кюстендил, Разград и Правец. Пред тях митнически служители от отдел „Борба с наркотрафика“, заедно със служебните кучета, демонстрираха как се задържат наркотици и наркотрафиканти.

Специалните гости на събитието – певицата и актриса Виолина Доцева и таекуондо клуб „Фаворит“ – призоваха децата да казват НЕ на наркотиците и да избират активен и творчески начин на живот чрез спорт, танци и изкуства. Кулминация на инициативата бе впечатляващ флашмоб, в който се включиха всички ученици. 
Дейностите по кампанията ще продължат с презентации и по двете теми в различни училища в София и страната.

Обединената кампания на Агенция „Митници“ и НАП „Не сте сами“ започна през лятото на 2024 г. като продължение на инициативата на отдел „Борба с наркотрафика“, която над 23 години запознава учениците с опасностите от наркотиците.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Космически тузар: Знаете ли колко милиона прибира Роналдо на година Сумата е 300 милиона долара Сладкарско съвършенство: Тайните на копринено гладкия крем карамел Магията на перфектната кадифена текстура
Две деца в "Пирогов" след кошмар с ел. тротинетка Нараняванията им са много сериозни Зловеща легенда: Древна мумия, потопила "Титаник" Някои хора смятат, че трагедията се дължи на свръхестествена сила
Млад баща вилня в болница Екшън в Плевен Варненски рибари уловиха и пуснаха 280-сантиметрово "чудовище" Феноменален успех на Дунав
Ефективно почистване: Трикът с лед, който премахва залепнала дъвка от всяка тъкан Студена терапия срещу лепкави инциденти навън и у дома Какво похапва Хари Кейн, за да е в супер форма Той има личен готвач и се съветва с експерт по хранене
Зам. областният управител на Бургас Георги Маджаров: Инцидентите с тротинетки изискват незабавни мерки Той е предложил конкретни действия за оптимизиране на пространствата извън синята и зелената зона, където липсват маркировки Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Общо 28 009 души имат право на глас
„Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта Сцената на Държавна опера – Бургас ще се превърне във вълшебна гора, в която всичко е възможно – дърветата шепнат, курабийките танцуват, а доброто намира пътя към дома Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас С много въображение, талант и хиляди тонове пясък скулпторите ще вдъхнат живот на темата „Пясъчни герои от екрана“