Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Иво Сиромахов: В моя граждански проект хората влизат в политиката, за да дават, а не да вземат

Ключови думи: иво сиромахов, политика, българия, писател, сценарист, култура, хора

Сценаристът и писател Иво Сиромахов коментира появилите се спекулации, че възнамерява да създаде политически проект. Ето какво сподели той:

"МОЯТ ПОЛИТИЧЕСКИ ПРОЕКТ

Уважаеми граждани,

От известно време отделни личности ме подканят да създам свой политически проект.

Това не е изненадващо, защото всеки българин вече има или политически проект или подкаст. Някои даже имат и двете.

Аз обаче нямам време за глупости, затова никога няма да имам политически проект.

Но имам граждански проект, в който са ме възпитали майка ми и баща ми, светла им памет. И този проект ме задължава да напиша няколко думи. Ако искате – прочетете ги.

В моя граждански проект е недопустимо държавата да се управлява от тежки простаци и изтрещелите им любовници.

В моя граждански проект е недопустимо държавната администрация да се занимава предимно с кражби и измами.

В моя граждански проект е недопустимо да бъдат пребивани жени, а после да им се обяснява, че те са си го търсили и вината е изцяло тяхна.

В моя граждански проект е недопустимо прокурори да защитават престъпници и да преследват невинни граждани.

В моя граждански проект е недопустимо да се бият учители и лекари – те трябва да са най-уважаваните хора в обществото.

В моя граждански проект хората влизат в политиката, за да дават, а не да вземат.

В моя граждански проект хората не се правят, че не забелязват отвратителната кочина, в която живеят.

В моя граждански проект грамотността е ценност.

В моя граждански проект хората не са безропотно стадо, което чака властта да му подхвърли някакви подаяния, а поредният чобанин да ги подкара с гегата.

В моя граждански проект е недопустимо справедливостта да бъде потъпквана, а посредствеността да мачка таланта.

В моя граждански проект България е страна, която понякога ражда и добри, честни, талантливи и трудолюбиви хора.

Те не са много.

Затова аз ги ценя и ги давам за пример.

Такъв е моят граждански проект.

И ще го следвам, докато съм жив".

8
Коментара по темата
8.
Ххх
31.10.2025 19:21:11
Защо не се скрие този психопат.
7.
Сгрешили сте
27.10.2025 11:29:00
рубриката. Вицовете са по-долу.
6.
Аман от "нови" лица
27.10.2025 11:27:47
Абе всеки говори това, което иска да чуе суверена, а като се добере до кокала става друг човек, не можеш да го познаеш
5.
Това е граждански манифест
27.10.2025 11:20:28
Да, казаното е вярно — но и твърде удобно.
Това е език, който не предлага решение, а аплодисменти.
Всеки може да каже: „Аз съм против простаците, корупцията и посредствеността.“
Истинската трудност е какво предлагаш вместо това.
И тук Сиромахов не отива по-далеч от морална констатация.
Той твърди:
„Аз никога няма да имам политически проект.“
И веднага след това представя платформа с 10 морално-политически точки.
Това е почти буквално политическа декларация, само че под етикета „гражданска“.
4.
Това е нова схема и стратегия на ИТН
27.10.2025 11:15:31
Сценарият с Иво Сиромахов:
Появява се пилотно поле за нов публичен обаз. Ако се създаде впечатление за „конфликт“ между известни фигури (Слави и Сиромахов), това привлича внимание и медиен шум — без да се носи реален риск.
Така се „опипва почвата“ за евентуален нов проект, като се изпробва реакцията на публиката.
Техника на политическата игра
„Аз не искам политически проект“ е класически ход: създава морална чистота и дистанция от критиките на институционалния провал.
В същото време се използва името и популярността на известни личности, за да се тества обществената подкрепа.
Осребряване на известността
Слави Трифонов е умел в превръщането на популярността си в политически капитал.
Дори отказвайки „политика за себе си“, той вече е събрал опит, контакти и аудитория, която може да се използва по различни начини — телевизионно, културно или политическо.
3.
Това е нов политически проект на Слави
27.10.2025 11:11:54
Комбинацията от Сиромахов + „граждански проект“ може да е премерен експеримент, за да се види дали обществеността ще реагира положително на нов образ, без да се ангажира директно Слави.
Това е класическа стратегия за преход на популярност от един проект към друг, като се запазва моралният имидж и се минимизира рискът.
Истинският въпрос е: дали това е просто PR упражнение, или се готви реален политически проект — и в това отношение медийните сигнали и „конфликтите“ са инструмент, а не цел.
2.
Haahha
27.10.2025 10:52:55
Още един проект, който да разкъсва гласовете и на всички избори да продължава да печели купения вот .
1.
КОДЖАКАФАЛИЯТА
27.10.2025 10:44:40
ПОДКРЕПЯМ НАПЪЛНО ТОВА КОЕТО ПРОЧЕТОХ ЕТО ТАКИВА ХОРА ТРЯБВА ДА ИМА В БЪЛГАРСКИЯ ПАРЛАМЕНТ ЗА ДА ИЗПЛУВАМЕ ОТ ТОВА БЛАТО НАРЕЧЕНО БЪЛГАРИЯ ВСИЧКО ЗАВИСИ САМО ОТ НАС ДАЛИ ИСКАМЕ ДА ЖИВЕЕМ В ПОДРЕДЕНА ДЪРЖАВА С ПРАВИЛА ИЛИ ДА КОПАЕМ ДЪНОТО И ПОД НЕГО!!!!!!!
  Добави Коментар
Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията Малкия ми Ангел го убиха в „Медикус Алфа“, а на моя татко Ангел не му издържа сърцето да поеме мъката Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро Става въпрос за Mercedes‑Benz 300 SL - най-бързия сериен автомобил в света за времето си
Wizz air отново избра Варна, пуска директни линии до Барселона, Париж и Атина Първите полети ще стартират през юни 2026 г., а билетите са вече в продажба и могат да бъдат закупени от сайта на компанията и в мобилното приложение на цени от 19,99 евро 15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа Йоханес Клаебо пропуска старта на 50 км в Холменколен след инцидент по време на спринта в Драмен
Това, което създаваме днес, носи добра карма за тези 3 зодии В петък не е толкова важно какво искате да направите, а как го постигате  Цените полудяха: Дори в планинските хижи удариха тавана Според публикувания ценоразпис, обяд или вечеря с класически български супи като боб чорба, шкембе или пилешка чорба струва между 4 и 5 евро, докато ястията като картофена яхния или зелен боб със свинско достигат 5-6 евро
Кога преминаваме към лятното часово време през 2026 година В последната неделя на март часовниците се местят с един час напред и нощта става по-къса  КЗП предвижда глоби до 25 хил. евро за нарушения при жалби за сметки за ток Проверки започват след 15 00 хиляди сигнали на граждани за завишени фактури и формално разглеждане на възраженията
Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG Хърватия изрази притеснение за сигурността на Балканите и ще информира партньорите си в НАТО Парламентът задължи служебния кабинет да внесе ратификация за Съвета за мир на Тръмп Правителството предупреди, че ще сезира Конституционния съд при опит парламентът да наложи ратификация на международното споразумение
Иран отново изстреля ракета по Турция НАТО е успяло да я прихване, преди да порази целта си Самолетните билети поскъпват заради войната Увеличават се таксите на авиокомпаниите по света и тарифите средно с 10-15% след рязък скок в цената на керосина