Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Георги Градев: Гонзо е с изтекъл мандат! Фенове обаче писаха "Отличен 6" на Иванов

Само 6 отбора нямат точка в квалификациите в зона "Европа", ние сме сред тях! Юрист зове за спешни избори в БФС
Ключови думи: футбол, спорт, българия, гоерги градев, георги иванов, бфс

Юристът Георги Градев, който неотдавна бе замесен в битката за председателското място на БФС, изрази мнението си за родния национален отбор по футбол след поредните 2 загуби. Именно 1:6 от Турция на българска земя и 0:4 от Испания на стадиона във Валядолид. 

България стана за пълен смях, изходът е само един

"След два поредни мача в квалификациите за Мондиал 2026 сме с голова разлика 1:10 — нещо, което никога не се е случвало в историята на националния ни отбор. Това е срам и позор, които трудно могат да бъдат описани с думи", пише Градев във Фейсбук и акцентира, че тимът ни още няма спечелена точка в световните квалификации. 

"Докато други държави се развиват, инвестират и растат, ние продължаваме да потъваме в блатото на некадърността и безхаберието. Гонзо, който между другото е с изтекъл мандат от 12 октомври 2025 г., все още стои на поста си — без легитимност, без визия, без срам. 

Тук вече няма смисъл да искаме оставка — мандатът му свърши!
Сега и моралът, и законът изискват незабавно свикване на изборен Конгрес.
Българският футбол заслужава хора, които знаят какво правят, а не такива, които просто чакат следващата заплата", коментира Градев. Той счита, че в момента Георги Иванов-Гонзо е нелегитимен на поста президент на БФС, поради юридически въпрос. 

Само Люксембург, Беларус, България, Сан Марино, Лихтенщайн и Гибралтар нямат спечелена точка в препявките за Мондиал 2026 от зона "Европа" към края на квалификациите. 

В социалните мрежи пък тръгнаха шеги относно президента на БФС и познанията му по чужди езици. Зевзеци се шегуват с представянето на националния ни тим и лидера на централата ни Георги Иванов-Гонзо.
 

 

12
Коментара по темата
12.
Докато
19.10.2025 22:08:55
БФС се управлява от Гонзо Дебила и по регионите има треторазредни мутри като Москов и селски тарикати като Пейчев, със самочувствие,че са измислили футбола, нищо хубаво не може да се случи...Футболът е проста игра, но се гради от умни и почтени хора, а не от тотално хазартно зависими и криминализирани типове !
11.
Лесни
15.10.2025 17:59:11
Осмо клас втория срок това е нивото
10.
За Стилян Петров
15.10.2025 16:41:22
Него не го искате, а искате Гонзо!
Него го искат в УЕФА за да участва, като лектор в програмата “UEFA Executive Master for International Players”…..!
Него го искат за да ръководи селекцията на млади футболисти в Селтик….!
Него го искат за да подпомага развитието на млади таланти в Астън Вила…..!
Него го искат за да участва в семинари на ФИФА…..!
А вие искате Гонзо!

Простете ми, но не ви разбирам наистина!
Не разбирам как нормален човек ще отиде и ще избере Гонзо да му бъде президент ?!?!

Вие, които взехте по 1000лв за да обречете бъдещето на децата на България…., вас ви разбирам! Вие сте откровено прости и много много евтини! Майната ви продажни подлоги!
9.
До 6
15.10.2025 13:40:45
Ела да видиш в Бургас къде са стадионите.
8.
Да бе
15.10.2025 10:53:48
Надали има и един истински фен, който да е оценил Гонзо с повече от Среден (3). Иначе "фенове" от семействата на приближените му е възможно да е имало
7.
55
15.10.2025 10:04:19
Ще го търсите Боби !!!
6.
23уе
15.10.2025 09:58:05
Стига с тая държавна субсидия и глупости за тея некадърници! Държавата прави достатъчно като строи стадиони и им дава стадиони за ползване на символични наеми, както и за финансирането на спортни училища! От тях се иска да имат и да развиват ДЮШ, като търсят играчи по училища, поляни, от градове и паланки, което клубовете не правят или правят колкото да замажат очите и главната им цел е пране на пари, черно тото, далавера от препродажби на петоразрядни чужденци. Финансирането на клубовете, набиране на средства за фунциониране си е тяхна работа и задължение и там държавата няма работа. Ако искат да си правят дружества с феновете и да си ги финансират, там бащици да си намират, реклами, тв права и т.н. . Държавата няма право да се меси на БФС и не дължи нищо на футбола, особено в този му вид. Аз не знам държавата да е строила стадион на Барселона или да им дава пари, нито пък на Челси или Ливърпул и т.н. . БФС да си подреди къщичката, да си изберат за ръководител човек с авторитет в международните и родните футболни среди, който да събере добър мениджърски екип. Да се сложи таван на заплатите, задължение за участие на поне петима футболисти от тяхната школа или школата на друг бългаски отбор в състава на отборите от А и Б групи във всеки мач, за минимум едно полувреме и още мерки по примера на успешно развиващи се във футбола държави. Само с фенщина и горе цска долу левски и обратно няма да стане и все по-зле ще става работата,а.
5.
нб
15.10.2025 09:02:35
Който и да е президент на БФС, и който и да е треньор на националния отбор, то положението ще е същото.
Цялата система на футбола трябва да се промени и на първо място детско-юношеските школи да станат с държавна субсидия към клубовете и истински ковачници на таланти, както беше преди 30 години. Да се насърчават местните момчета, а не някакви трето-четвърторазредни футболисти от чужбина.
Да, но трябва да мине поне едно поколение- 20 години минимум, за да се види, че го можем футбола, иначе в близките 10-15 години не чакайте никакво класиране на голям форум!
4.
Фара
15.10.2025 08:59:55
Градев е същата Пеевска калинка
Ще го изберат клубовете , които перат парите на ново начало , само за да върви алъш вериша на партията
3.
Evstati
15.10.2025 08:10:17
То копането под дъното започна при перукан и продължава при това недоразумение на природата, кой извратеняк реши че това елементарно момченце е способно на каквото и да е.
2.
Мммм
15.10.2025 08:01:52
Само можем да си мечтаем за интелект и честен човек като Бербо начело на националния. Но няма да стане никога.
1.
Аз
15.10.2025 07:58:09
Бат Венци Стефанов с тениската на Путю и СССР и ДС компанията му инсталираха осмокласника точно с тази цел. Сега ще изкрънкат от тиквата и прасето няколко милиона народна пара.
  Добави Коментар
Военни колони на НАТО преминават през България до 22 април Транзитът е част от ротация на полски сили за мисията KFOR в Косово и ще бъде съпровождан от Военна полиция Късна холивудска любов между звезди от 80-те  Хедър Локлиър и Лоренцо Ламас официално потвърдиха, че са заедно, след като двамата актьори привлякоха внимание с обща поява в Лас Вегас
Сбогом на интернет легендата: Котаракът Румен си отиде завинаги Тъжната новина сподели стопанката на пухкавия котарак Какво се случва? Затвориха Бурдж ал-Араб Jumeirah Group - базираната в Дубай компания, която притежава имота, съобщи, че се извършва реконструкция
Почина композиторът Кирил Икономов, съпруг на Мая Нешкова Тъжната вест бе съобщена от певицата във Фейсбук Числото 16 носи житейска промяна за 4 зодии Някои зодиакални знаци ще преживеят такъв вътрешен обрат, който няма да бъде случаен, а ще дойде като съдбоносен повратен миг
Турски гражданин е заловен, след като е укрил 5,5 кг марихуана по тялото си Мъжът е заловен в автобус по линията София - Истанбул, а прокуратурата вече е повдигнала обвинение Пенсиите в България се увеличават с 7.8 процента през 2026 година Средният размер достига 556 евро при ръст на разходите за социални плащания
Не пийте портокалов сок, защото ускорява стареенето Соковете, направени от полезни плодове, могат да бъдат вредни Планински спасители търсят човек край Драгалевския манастир на Витоша Акцията е започнала по искане на полицията, а според Планинската спасителна служба условията във високите части на планината остават зимни
Община Несебър развива пенсионерските клубове и насърчава активния живот на възрастните хора Клубовете в общината разполагат с климатизирани зали, общинска подкрепа и условия за социални, културни и обществени дейности Европейските социалисти със силна подкрепа за Зарков и БСП за изборите БСП отстоява равенство, социална справедливост и по-светло бъдеще за всички български граждани”, заявяват от ПЕС