Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Кмет евакуира семейство заради гладна мечка

Ключови думи: мечка, Севлиево, новини, Флагман, евакуация

Семейство от Севлиевско бе евакуирано от дома си след застрашителни набези на мечки. Кметовете на околните села настояват за незабавни мерки за защита на населението. Къщата на пострадалото семейство е на асфалтов път, намира се в севлиевската махала Душевски колиби. Мечки изяли двете им кози, кокошките в двора и пъдпъдъците, разказва кметът на Душево Добри Димитров.

Дивите животни нанесли щети и в близост до входната врата на дома им, което принудило кмета да изведе семейството.

"Не посмях да ги оставя там, може да стане най-лошо. Хората ги евакуирахме в старческия дом, те са тричленно семейство, единият от които е лежащо болен. Хората са добре", сподели кметът, цитиран от БНР.

В района на Душево били засечени няколко хищника и мечешко семейство с две малки, разказва още кметът.

След случилото той и местните жители изпратили жалба до министрите на земеделието и на околната среда. Настояват да се вземат мерки, за да може хората да бъдат защитени.

На среща в Община Севлиево, свикана заради мечешките набези от последната седмица, кметовете на селата съобщават за нападнати от хищника животни, за навлизане във ферми, овощни градини, за изпочупени пчелини, електропастири и огради.

Те настояват държавата да вземе мерки - да се актуализира процедурата за обезщетение на пострадалите, както и да се контролира популацията на животните.

По последно преброяване на Държавното ловно стопанство "Росица" в Севлиево района обитават около 200 мечки.

2
Коментара по темата
2.
Аз
11.09.2025 16:47:44
Ами гладни са, нормално. Изгоряха горите, отделно селяните обикалят, обират всичко ядливо и на пазара...
С какво да се хранят животните? При това с малки.
Ама нищо...Ганя иска да бъдат избити и ще стане.
Ние само това можем - да унищожаваме и да избиваме животни.
1.
До кметовете на селата!
11.09.2025 15:33:29
За какви гладни мечки, за какви хора
молите държавата да вземе мерки!
Тя, държавата е заета с Украйна!
Държавата няма време и финансов ресурс
за нас!
  Добави Коментар
Изчезнал моряк е открит жив на танкер в Германия 29-годишният член на екипажа е намерен на борда след прекратена спасителна операция Поетапни ограничения на движението в тунел Топли дол на АМ Хемус през нощта Трафикът ще се пропуска последователно в двете ленти заради почистване на пътни знаци
По проект „УНИТе“ се изгражда уникален Геномен център Лаборатория по биоинформатика ще бъде разположен в Центъра за върхови постижения към БДУ „Проф. д-р Асен Златаров“ Инфлуенсъри и ИИ влияят на решенията на младите за здравето Иван Неделчев предупреди за рискове при сляпо следване на онлайн съвети за хранене и спорт
Никола Пелц получава 1 милион долара месечни джобни от баща си Твърдението поставя в контраст подхода на семейство Пелц и Бекъм към парите и независимостта Това ли е новият ред на света? Разгледайте внимателно тези два фотоса  
Колко струва покупко-продажбата на имот: всички такси и разходи, които трябва да предвидите Нотариалната такса се изчислява на база продажната цена на имота, посочена в нотариалния акт, или върху данъчната оценка, когато тя е по-висока Бившият полицай, убил баба си в Пловдив, ще гние в затвора Присъдата на Иван Дачев бе увеличена 
Премиера на късометражния филм „Нас, които ни няма“ на 1 февруари в Културен дом НХК Филмът е адаптация по едноименния награждаван и номиниран роман на бургаската писателка Антония Апостолова Жената на министъра на културата Мариан Бачев прави масажи за 63 евро Луксозното ѝ козметично пространство в центъра на София отдавна не е тайна за дамите от артистичните и модните среди
Йовилин от Карнобат загази заради друсан чай, влиза в затвора за 3 години Осъдиха го за извършени кражби и притежание на т.нар. друсан чай Това е най-красивата нотариуска в България Критиците на нотариус Якова настояват, че клиентът „не търси сексапил, а професионализъм“