Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Цената на имотите в голям наш град стигна небесата

Ключови думи: стара загора, имоти, аязмо, апартаменти, оферти, строителство

В Стара Загора средните цени за апартаменти варират между 1000 евро и 1100 евро за кв. м, но има и оферти с цени над 1500 евро/кв. м за качествени жилища в най-желаните райони като центъра и зоните около парк “Аязмото”. 

В града има разнообразно предлагане на жилища както ново, така и старо строителство. Но апартаментите ново строителство са предпочитани, особено от млади купувачи и семейства, пише в анализ на консултантска компания на пазара на имоти.

Цената на квадратен метър ново строителство зависи от етапа на изграждане и най-често варира между 900 евро и 1200 евро на кв. м. В периферните райони на града цените на апартаментите са по-достъпни и все още с повече търпение може да бъде намерено нещо за около 800-900 евро/кв. м, но често в тези случаи състоянието на имота не е много добро.

Цените на жилищата в града плавно нарастват, главно в резултат на активното търсене, добрите услови по ипотечното кредитиране на банките и трудовата миграция. Към това може да бъдат добавени повишените изисквания на купувачите към качеството на новото строителство.

Отдаването на жилища под наем в Стара Загора е активно, като основно търсещите са студенти. Не липсват и наематели, търсещи реализация в пазара на труда в града и района около него. Средното ниво на наемите е около 200-300 евро на месец в масовия сегмент и около 450-600 евро на месец за по-качествени и обзаведени апартаменти.

1
Коментара по темата
1.
Иво иванов
09.09.2025 19:13:18
Балона се пука не могат да връщат кредита
  Добави Коментар
Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Исторически всяко поскъпване води до социално напрежение, което е риск на фона на международните санкции и обезценяването на риала Всички правим тази грешка: Тези ястия, стават по-здравословни, но чак на следващия ден Оказва се, че охлаждането променя структурата им дотолкова, че те започват да действат благотворно на метаболизма
Взимаме повече пари заради новите ваучери за храна Важно е да знаете какви са промените, които настъпват с еврото Даниел Бачорски побесня, изрече гневни думи Предприемачът постави категоричен ултиматум, че няма да се занимава с политика или хазарт, въпреки "шокиращо примамливи" финансови предложения
Царевичното брашно крие тайна? Здравен ефект, за който малцина подозират Леко, питателно и естествено безглутеново – царевичното брашно предлага повече здравни ползи, отколкото повечето хора подозират Левът изчезва от банкоматите от 1 януари: Как ще теглим евро през 2026 г. Смяната на валутата ще започне на 1 януари 2026 г., когато всички АТМ устройства ще преминат изцяло към евро, а левовете ще останат в историята
Влаковете тръгват по ново разписание Новият график на БДЖ влиза в сила от 14 декември с по-добри връзки, намалено време за пътуване и нови международни маршрути Съпричастност с монети: Варна показва как се гради доброто В последната благотворителна кампания за годината "Аз вярвам и помагам" отново обедини хиляди българи около една мисия – помощ чрез съпричастност
Велико Търново се обедини в маратон с кауза 5-километровото трасе обедини поколения търновци в името на активния живот и човешката солидарност Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Криминален трилър по действителен случай – осакатени тела, пропаднали милиони и мистериозно изчезнали хора продължават да тревожат Балканите повече от две десетилетия
Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Източни ритуали и политически напрежения се преплитат в Латинска Америка преди балотажа между комунист и крайнодесен кандидат Явор Божанков: Арогантността на властта събори правителството, не бюджетът Депутатът с остри критики към ГЕРБ, ДПС, ИТН и БСП. Никой не е научил урока си, промяната ще стане въпреки тях, коментира той