Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Ученик превърна 45-годишна Лада в шедьовър

Ключови думи: ученик, хасково, лада, ремонт, сава семизов

Ученикът от Хасково Сава Семизов е най-младият собственик и реставратор на автомобил на ретро парада на коли, който се провежда на площад „Свобода“ в града.

Организатори на традиционното събитие в рамките на празничната седмица за деня на Хасково – 8 септември са местната администрация и Ретро клуб „Тракия“.

Със своята „Лада 1300“ от 1979 година, която сам презентира, 14-годишният ученик привлече вниманието на гостите на парада. Осмокласникът разказа, че той е горд втори собственик на автомобила.

Колата била купена от завод и допреди година не е сменяла собственика си. „Влюбих се от пръв поглед в тази кола. Собственикът не искаше да я продава, но заради мен го направи и ми я предаде“, разказа момчето.

Джобни пари

Сава е запален по ретро автомобилите от малък. Желанието да опознава старите коли тръгва от подобни паради като този, в който сега участва за първи път и самият той. На тях го водела предимно майка му. Любопитството му към старите коли постепенно се засилвало все повече и повече и момчето решило да отделя от джобните си пари всеки ден, за да сбъдне мечтата си- да има своята „Лада“.

Сава каза за БТА, че докато събира средства, не си е губил времето и е изчел всичко, което му е попаднало за двигателя и за характерните особености на избрания от него модел.

„Доста е трудно да се снабдявам с необходимите ми части. Иска се много ровене в интернет групите. Има различни организации за различните марки коли и аз членувам в тях“, каза младежът. Най-младият участник в ревюто на ретро автомобили в Хасково добави, че предпочита старите коли пред новите модификации, защото има история в тях.

Заради възрастта си, в момента Сава се придвижва с колата си с шофьор- неговият баща и няма търпение да навърши 18 години, за да седне зад волана на ретро автомобила си.

 

 

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Биха ли се Вили Вуцов и Иво Паргов в Перник? Двамата отричат за меле Как да приготвим вкусни палачинки по български - лесна рецепта Как да приготвим перфектните палачинки с български вкус и лекота
Как да поддържате здравословно тегло без жестоки диети Как да поддържате здравословно тегло чрез баланс в храненето и активността 5 начина да подобрите качеството на съня и да се събудите отпочинали Ето ги
Коя зодия е най-ранима Какво е важно да знаем за емоционалната уязвимост на различните зодии Как да приготвим перфектния омлет - 5 лесни стъпки Най-добрите съвети за приготвяне на вкусен и пухкав омлет всеки път
Гарет Бейл разкри шампионската тайна на Анчелоти Карло е ненадминат футболен специалист Как да премахнете неприятни миризми в дома: 5 бързи и лесни трикове Естествени начини
Няколко вида лесни и вкусни пържени картофи - стъпка по стъпка рецепти Как да приготвим перфектните пържени картофи - 3 лесни вариации Игра на Мондиал и за Левски, но животът му приключи едва на 40 Да си спомним за Джъстис Кристофър
Колко пари изкара Гришо само с 2 победи за годината? Огромна сума Стартът на сезона е колеблив за Димитров, но той остава много елитен спортист Какво се случва с Боби Михайлов? Лекарите продължават битката за живота му