Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Макрон разкри, че Франция ще признае Палестина за държава, реакциите на Израел и САЩ не закъсняха

Президентът счита, че по този начин по-бързо ще се постигне мир в Газа
Ключови думи: еманюел макрон, франция, палестина, израел, сащ, марко рубио, бенямин нетаняху

Франция ще признае Палестина за държава на Общото събрание на ООН през септември, обяви президентът Еманюел Макрон.

"Верен на историческия си ангажимент за справедлив и траен мир в Близкия изток, реших, че Франция ще признае Държавата Палестина. Ще го оповестя официално на Общото събрание на Обединените нации през септември", написа държавният глава в съобщение.

СЗО предупреждава за масов глад в Газа, причинен от човешка дейност

"Неотложно е да се спре войната в Газа и цивилното население да бъде спасено", сподели френският президент.

Понастоящем 142 държави признават съществуването на палестинска държава. Сред тях е и България. Съединените американски щати и Израел са твърдо против признаването на Палестина за държава, предава БТА.

Премиерът на Израел Бенямин Нетаняху реагира веднага и заяви, че това решение "награждава терора" и представлява екзистенциална заплаха, като предоставя "трамплин за унищожаване" на Израел. "Нека бъдем ясни: палестинците не се стремят да създадат държава редом с Израел, а да създадат държава на мястото на Израел", смята той.

"Това безразсъдно решение само служи на пропагандата на "Хамас" и забавя постигането на мир", заяви пък американският държавен секретар Марко Рубио.

8
Коментара по темата
8.
до 2
25.07.2025 13:33:23
Дело срещу журналистката Кандис Оуенс, която твърди, че френската първа дама Бриджит Макрон „всъщност е мъж“, беше заведено в американския щат Делауеър от френския лидер Еманюел Макрон и съпругата му, съобщава Financial Times.
Но май Макроновци са закъснели... За да се докаже клевета, Бриджит, според американските закони на Тръмп, които не признават трансджендъри, трябва да бъде прегледана от независима медицинска комисия и резултатите да бъдат обявени в съда.
Наистина ли Макрон ще се съгласи на това?
Да споменем, че Парижкият апелативен съд оправда Наташа Рей, журналистка, осъждана преди това за разпространение на неоснователни твърдения за пола на съпругата на френския президент Еманюел Макрон, Бриджит Макрон, съобщи адвокатът на журналистката Франсоа Данглеан.
След оправдателната присъда, г-жа Рей планира да заведе дело за измама срещу г-жа Макрон.
Съдът оправда и Амандин Рой (Делфин Джегусе), в чийто YouTube канал г-жа Рей се появи.
7.
Станчев
25.07.2025 12:44:00
Някъде да научавате,че Франция се тресе,пред излизане е от ЕС и НАТО,има подмяна на французи с мигранти,има големи градове където полицията е безсилна,за квартали да не говорим, отдавна са отписани ... Опомнете се какво ни втълпяват !!!
6.
оффф...
25.07.2025 10:58:42
САЩ винаги признават малки държави по света, които се отцепват - Косово, Южна Осетия, обаче ако става въпрос за враг на любимият им Израел - абсурд
5.
Марк Твен
25.07.2025 10:47:26
Излагат се! Днес ще признаят Палестина. Утре ще признаят Крим за руски.
Не си играй с огъня и не си играй с ционистите.
4.
ХХ
25.07.2025 10:11:12
Днешен израел не заслужава да съществува като държава.
3.
Истината
25.07.2025 09:34:41
ООН: Над 1000 палестинци са убити от Израел, докато са търсели храна
Службата на ООН по правата на човека уточни,
че броят на смъртните случаи, който обхваща престъпления,
извършени от май до днес, се състои предимно от хора, които са търсили храна в обекти,
управлявани от базираната в САЩ Хуманитарна фондация за Газа.
2.
до 1
25.07.2025 08:18:33
Абе тя и майка ти е мъж, ама чудно ти как си се пръкнал!
: D
1.
ТрансЗисторс
25.07.2025 08:13:37
Бриджит Макрон е мъж!
  Добави Коментар
Властта докладва пред депутатите какво предприема във връзка с петролния шок Зам.-министър Михайлов: Има записи от горива за повече от 90 дни, не се очакват затруднения "Рибата на Страшния съд" изплува в Мексико Защо я смятат за лоша поличба?
Заслужи ли Бабинова победата си в последния епизод на „Като две капки вода“ Въпреки положителните оценки от журито, резултатът отключи активна дискусия сред зрителите и в социалните мрежи Хърватия върна казармата след 19 години пауза 800 наборници вече започнаха обучение, а властите планират по 4000 души годишно да преминават през армията
Най-бедните пенсионери с по 50 евро за Великден, кои ще получат по 20 евро? Утре предложението ще се разгледа от правителството Бейби бум в зоопарка в Бургас Това е знак, че обитателите се чувстват спокойни и добре в средата, в която живеят
МОСВ създаде нов щаб за Черно море, тръгват проверки на терен Новото звено ще събира данни за състоянието на морската среда и ще координира държавата, учените и контролните органи Експерти: Инфлацията в Европа е напълно сигурна заради Ормузкия пролив Въпросът е не дали, а с какъв темп и за колко дълго ще продължи кризата
Ученичката Калина съградила чешма в Родопите, когато я избрали за Елица във „Време разделно“ Това е единствената роля в живота ѝ, която остава емблематична за българското кино Румен Радев: Ще участвам в листите. Не съм се крил. Ще бъда в парламента, а не от дивана Правителството трябва да си извади главата от пясъка и откровено да признае, че ни очакват нелеки изпитания, посочи лидерът на формацията „Прогресивна България“
Баща нападна 15-годишно момче Българските самолети F-16 прелетяха над София, каква е мисията? Изтребителите са провели учебно-тренировъчни полети