Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Тодор Славков си купувал кенчета бира в село Асен, бил е там, за да си почине

Ключови думи: тодор славков, внук, тодор живков, павел баня, почивка, купувал си бира

Внукът на бившия първи Тодор Живков - Тодор Славков, на 54 години, избра близкото до Павел Баня село Асен, за да сложи вчера в него край на живота си.

Неговите близо 800 жители научиха едва след смъртта му от медиите кой е бил непознатият мъж, отседнал преди близо 2 седмици в къщата на бизнесмена Христо Крушарски в тяхното село. Поне официално, бил сам. Това не е къща за гости, както бе оповестено, а частна къща на собственика на "Локомотив" /Пловдив/, в която често идвали негови приятели. После в Асен разбраха и това, че човекът избрал за самоубийството си 21 юли - датата, на която преди 44 години загадъчно почина майка му Людмила Живкова, а преди 4 години от този свят си отиде и вуйчо му Владимир.

Това не може да е случайно, в това съдбата има пръст", смятат местните.

"Дойдох за малко тук, за да си почина", казвал Тодор Славков в местния магазин, когато идвал понякога за си купува кенчета с бира. Не уточнявал от какво точно искал да си почине. Винаги бил с шапка и тъмни очила, зад които не се виждали очите му. Веднъж на едно от селските деца не достигнали парите, за да си купи сладкиш, и Тодор му помагнал. След това почерпил с курабии и другите деца в магазина, предава dnes.bg.

"Беше възпитан човек, но някак си му личеше, че нещо му тежи", смята наблюдателната продавачка. Никога не го попитала за името му, само искала да знае дали е в Асен по работа или на почивка.

Селото няма претенции да е туристическо, в него е регистрирана официално само една къща за гости. Понякога в него спират за кратка почивка автобусите на туристите, тръгнали за съседното село Скобелево, в която са комплексът "Дамасцена" и фермата за щрауси "Четири сезона".

Христо Крушарски имал тук имот от 15-20 години, но рядко се мяркал в селото. На трупа на Славков с огнестрелна рана в главата се натъкнала жената, която поддържа имота. Тя подала сигнал на тел. 112 за починалия в 16,49 часа в понеделник.

"Не към виждал Тодор Славков при нас. Научих за трагедията едва тази сутрин, вечерта никой от разследващите не ме е търсил", каза и кметът на селото Христо Ботев. Той кара първи мандат като кмет и сподели, че никога не е виждал наживо и Христо Крушарски. "Опитах се да установя с него контакт, засега неуспешно, чрез жената, която се грижи за къщата му. Тя ми обеща да се обади, когато той е тук, но досега не го е направила. Искам да го помоля да помогне финансово, за да изградим беседка за пикници в околностите на Асен - в стара орехова гора край река Габровница. Вече сме събрали около 2 хиляди лева, но ни трябват поне още 3 хиляди", разказва кметът пред "24 часа".

И той, както и неговите съселяни, съжаляват за трагичната съдба на "Малък Тошко", както наричаха сина на Людмила Живкова и Иван Славков, но все пак за тях той си остава един непознат, макар и известен човек. Хората повече се вълнуват за съдбата на 96-годишната си съселянка баба Яна, която миналия петък в два и половина през нощта била нападната в леглото си от неизвестен до момента мъж. Той се възползвал от това, че възрастната жена, която живеела сама, забравила нея нощ да заключи и нахлул в дома й. Започнал да я души в съня й, докато тя не му дала 400 лева - всичките пари, които имала в наличност. Сега уплашената баба, която в дългия си живот погребала всичките си близки, пак е сама и в селото се притесняват насилникът да не се завърне, тъй като все още не е разкрит и задържан.

6
Коментара по темата
6.
бай Митю от махалата
22.07.2025 20:53:14
"Дойдох за малко тук, за да си почина",
От какво се умори, че да си почиваш? Нямаш един ден трудов стаж!
5.
Хм
22.07.2025 19:24:53
Е - починал е!
4.
XX
22.07.2025 19:09:05
Много добро момче беше. Винаги поздравяваше бабите.
3.
Днеско
22.07.2025 18:18:27
Обикновените хора се пенсионирват с 38-40 години трудов стаж. Някои продължават още да работят, защото не им стигат пенсиите. А това лайно без един ден трудов стаж искало да си почине. Паразит с паразит! Отървала се земята от него.
2.
г-н Мефисто
22.07.2025 16:58:32
да ва таковам в простата медия. 10 статии за някаква утайка и възхвала колко велик и неразбран бил.

Що не пишете как хвърчат тротинетки и електрически мотори в морската градина и нищо? Що не пишете как сутрин е пълно с кучешки говна навсякъде и как редовно има големи кучета в морската някой пуснати? Ама ония с по 3-4к начални заплати дето бият хора по протестите като им свърши работното време не ги занимавай? Защо не ходят да санкционират? Защо не поискате една справка от общината от началото на година колко точно санкции има наложени има на стопани на кучета?

Иначе гларусите са ви голям проблем що? Цвъкат по стъклената фасада на офиса и няма кой да го чисти ли?
1.
abigor
22.07.2025 16:53:57
е починал си е - завинаги :)
  Добави Коментар
Почина легенда на Ливърпул Този свят напусна Джоуи Джоунс Две коли станаха на пепел във Варна Няма пострадали хора
Учен предрича, че следващата пандемия ще дойде от Марс и ще е по-страшна от коронавируса Според изследователя връщането на проби от Марс на Земята е по-опасно, отколкото предполагаме Мартин Карбовски със силни думи след смъртта на Тодор Славков Ето какво твърди
78-годишен мъж се върна към живота половин час, след като го обявиха за мъртъв Невероятен случай в Италия Деси Цонева скърби за Славков Тя бе лаконична, но и много ясна в изказа си, след тъжната вест
Отчетоха 42 градуса на сянка в голям роден град Жега в Русе Дъщерята на Тодор Славков: Той заспиваше в киното Катерина бе абитуриентка тази година и спечели титла за мода за целия випуск 2025 на училището, което завърши
Певица посвети стих на Тодор Славков Йоана Захариева скърби Мъж уплаши мечка с рев Словенец се размина на косъм от физически контакт с едрото животно
Шарън Стоун загуби майка си Актрисата съобщи сама тъжната вест Христо Крушарски проговори за смъртта на Тодор Славков "Всички сме в шок", каза босът на Локо Пд