Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Борисов: Законът за горите е лобистки - за скиорите и сноубордистите

Ключови думи: Росен Плевнелиев, вето, Закон за съдебната власт, Бойко Борисов, Закон за горите, лобистки, скиори, сноубордисти

Аз ще приветствам президента Росен Плевнелиев с две от нещата в Закона за съдебната власт – да му наложи вето и да го върне.

Това заяви премиерът Бойко Борисов, цитиран от БНР и "Фокус".

Той заяви, че не трябва в този Висш съдебен съвет да има кариерни бонуси.

Надявам се президентът някъде вторник-сряда да го върне, веднага да се започне процедура и да се прегласува, каза още премиерът.

Той отбеляза, че по принцип нито президентът, нито премиерът нямат право да коментират за ВСС, защото е независим орган.

"Аз с хилядите условности отпред взех решение и като председател на ГЕРБ, ГЕРБ не би подкрепила политически този ВСС да избира главния прокурор", заяви още Борисов.

След като му бе напомнено, че именно ГЕРБ внесоха промените в закона за съдебната власт, Борисов отговори: И ГЕРБ ще внесе да ги промени сега. На въпрос защо въобще бяха приети и трябваше ли да се стига дотук, премиерът отговори, че има много аргументи "за" и "против".

По думите на Борисов може да се каже, че депутатите не са приели нещо грешно, но лично неговите аргументи за неприемането на този текст са повече морални.

Законът за горите наистина е лобистки, но в полза на скиорите и сноубордистите

– тези, които обичат зимните спортове и искат да спортуват на нормални съоръжения и без да се избиват на пистите, каза Борисов по повод протестите срещу приетите вчера спорни промени в закона.

Премиерът посочи, че законът е лобистки и по отношение на всички тези, които искат България да се върне на мястото, което заемаше в ски спорта. По думите на Борисов по-скоро лобистки са тези интереси, които в момента говорят срещу този закон.

Премиерът даде за пример, че в Австрия 12 хил. км писти са направени именно в горите. В закона, който бе прие у нас, в ясен текст се казва, че за 30 години могат да се правият ски писти без да се променя предназначението им.

Борисов посочи, че до вчера у нас горите се сечеха безогледно, замирали са зимни курорти. В този смисъл няма нищо рисково в закона за горите, който беше приет и той няма притеснения по отношение на закона.

По този начин в България ще дойдат и много чужди туристи от съседни държави и ще спортуват у нас, вместо например в Австрия и Германия. Освен това ще се подобри и поминъка на хората от зимните ни курорти, като Банско и Вършец, например, ще дойдат и инвеститори, не само чужди, а и български.

На тези, които в момента протестират, премиерът каза, че никакви протести няма да спрат инвестирането в зимния туризъм в България, хората, които обичат зимните спортове ще могат да ги практикуват в едни нормални услови у нас с хубави влекове и съоръжения около тях, така както е навсякъде в Европа.

На въпроса защо въпреки всичко законът е бил приет чак на трето четене от депутатите, премиерът каза, че това е било по негово настояване, тъй като един от текстовете е трябвало да се промени в последния момент.

Обадила му се е Меглена Плугчиева, за да му каже, че един от текстовете в закона ще даде възможност на някой ако иска да може да си присвои ски писти, тогава именно той се е намесил и законът е бил изтеглен, а текстът е бил преправен, така че да бъде приет окончателно след това.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Фермери в Гърция протестират На Крит е напрегнато Два самолета се сблъскаха на летище В САЩ
Мистерия в Пирин! Арестуваха мъж, обявен за починал през 2013 г. Куриоз в страната Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Нападението стана в село с 800 жители
"Мелиса" отне живота на 46 души Жестоко бедствие Пребиха жестоко медицинско лице Роднини на нападателите се събраха пред Спешното отделение на болницата във Враца
Карлос Насар взима съдбоносно решение Саботират ли в България Херкулес? Президентът Радев: Задлъжняването е факт Държавният глава с тежки думи за правителството
Убийство в центъра на София, извършителят се издирва Не са ясни мотивите за фаталното деяние 8 красиви имена празнуват Има много народни вярвания
Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Обезумелият мъж искал да вземе пари от застраховка Гърми огромен скандал с двама от мъжете в "Ергенът" Здравеняк нагруби музикант