Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Кабинетът "Желязков" оцеля

"За" вота се обявиха вносителите от "Възраждане" и подрепилите ги народни представители от МЕЧ и "Величие"
Ключови думи: вот на недоверие, флагман, парламент

Кабинетът "Желязков" оцеля и след третия вот на недоверие. Той беше внесен от „Възраждане” с подписите на още две от формациите в Народното събрание - "Величие" и МЕЧ, а темата е "Провал на фискалната политика". Вотът беше отхвърлен с 54 гласа "за", 130 "против" и 0 "въздържали се".

Единствената друга парламентарна група извън властта - ПП-ДБ, заяви, че ще подкрепи вот на недоверие след 8 юли - датата, на която се очаква окончателното становище на Европа относно влизането на страната в еврозоната. Днес стана ясно, че най-вероятно такъв ще бъде иницииран през септември.

Другата седмица пък ще бъде дебатиран и гласуван четвърти вот на недоверие - внесен вчера от "Величие", с подкрепата на МЕЧ и "Възраждане". Темата е "Екология".

Кой и как гласува? 

"За" вота се обявиха вносителите от "Възраждане" и подрепилите ги народни представители от МЕЧ и "Величие". 

"Против" бяха партиите, участващи в кабинета - ГЕРБ-СДС, БСП и "Има такъв народ", както и „ДПС - Ново начало” и независимите, които в последните дни напуснаха групата на АПС.

Предходните вотове на недоверие срещу кабинета "Желязков"

На 3 април правителството на Росен Желязков оцеля след първия вот на недоверие. Той беше внесен отново от „Възраждане” и подкрепен от депутатите от „Величие” и МЕЧ. Мотивът бе системен провал на правителството във външната политика. Едва 54 народни представители гласуваха „за”, а 150 бяха „против”.

На 17 април кабинетът „Желязков” оцеля и след втория вот на недоверие. Вносителите му бяха партиите МЕЧ, „Възраждане” и „Величие”, а основен мотив беше корупцията. В първото гласуване участие взеха 202 народни представители. От тях „за” бяха 71, а „против” - 131. Стигна се и до прегласуване по искане на Хайрие Садъков. В него се включиха 202 депутати, като 72 се обявиха „за” предложението, а 130 бяха „против”. След празниците опозицията готви трети вот на недоверие.

25
Коментара по темата
25.
До 24
04.07.2025 20:10:28
Евро педал, виж си насраните гащи бе боклук, голям Европеец си, помияр, миризлив.
24.
До 23
04.07.2025 19:45:14
Руска мършо, не ми пробутвай тея номерца на всенародното недоволство.
Боли ме за игричките им.
Българина никога не е живял по добре.
Няма магазин без опашки и град без задръствания строи се като за последно.
Бъкани сме с пари.
Цяло лято сме по морета.
Европа е свобода и възможности.
България е Европа.
Заври си един фишек отзад запали го и към муцква.
Руски трол. Е.П.М. боклук.
23.
До Леонид Брежнев
04.07.2025 17:58:06
Те си гледат живота, правят си игричките, а такива глупаци и несретници като теб, им ръкопляскат, радват се как ти го набиват всеки ден с вдигани цените на всичко, и пишеш по 10 коментара, колко си щастлив, баси ахмака.
22.
P0R VDovec s golem poreЦ
04.07.2025 16:18:09
лЕЛЕ колко гербави олигорена има в коментарите :)
21.
XX
04.07.2025 16:08:57
Браво на кабинета на Борисов ! Аз гласувам винаги за него ! Браво !
20.
Правителството
04.07.2025 16:00:48
Едвам оцеляхме, на косъм беше гласуването.
130-54=76
19.
До 55
04.07.2025 15:55:39
Колко масови ще са протестите?
Колкото тези против еврото или по-масови?
18.
Леонид брежнев
04.07.2025 15:45:47
Почват ама митрофана оряза стипендиите щото костя са изложи. Няма пари за палятки и сирини.
Няма пари за омнибуси от селата.
Няма и мераклии за без пари.
Саде серсеми по двама трима.
Биля, не почват ами СВЪРШВАТ.
17.
55
04.07.2025 15:31:26
няма да е за дълго почват масови протести за свалянето му !!!
16.
Е на тва е!
04.07.2025 15:27:05
Егати тъпото заглавие "Кабинета Желязков оцеля"??? Как ОЦЕЛЯ бе Флагман, то направо си размаза опозицията. Освен платените русофилски лакеи никой друг не гласува против правителството.
15.
Лоши новини, копейки
04.07.2025 15:26:40
Българското правителство продължава да работи въпреки руските опити за саботаж.

Зам. командирът на руския флот беше взривен в курска област.

Днес зам. директорът на руската държавна нефтена компания падна от балкона си на 11ти етаж.

Иран се отказа от руските изтребители, иска китайски.

Турция се отказва от С-400, системата била ненадеждна.
14.
Леонид брежнев
04.07.2025 14:53:03
Ае яжте ми шнурааааа руски чехлииии.
Марш в муцкваааа в панелките.
Сменяй номинала за копейки и на самальота.
Тръмп е недоволен от хобита помоща за Украйна продължава и се увеличава
За хобита хормон на растежа разработен в северна корея.
13.
Пеефски
04.07.2025 14:32:22
Много хубаво правителство. Ще падне, когато аз реша, ясно ли е копейки?
Да живее евроатлантическото мнозинство, водено от мен и Борисов и подпомагано от ПП-ДБ, ИТН и БСП!
Само хубави хора сме се събрали, честни, морални и най-вече демократи!
12.
Честит 4-ти юли
04.07.2025 14:02:13
СВОБОДНИ сте да си е.п.м.! Йеееехау
ю ес ей ю ес ей ю ес е...
11.
Радев си разплете партенките от злоба
04.07.2025 14:01:57
Радев , бързо се превръща в посмешище. Цял живот на столово хранене в казармата, не е участвал във военни действия, трудоустроен пенсионер на синекурна длъжност,
10.
Леонид брежнев
04.07.2025 14:01:41
Пак провал костяяя.
Митрофана спира надбавките.
Ще има и уволнени.
Цончо сол ташак ли е или лукова глава.
Като изплува и новото гомно над водата радо шофьора на аероплан и всички ще идете под 4% руски боклуци.
9.
Парадокс
04.07.2025 13:57:19
Този парламент ще влезе в историята по най-много внесени вотове на недоверие. Дерзайте друзя, за това ви плащаме я,да клатите кораба, ама и вие ще изпадате от него..
8.
Коджакафалията.
04.07.2025 13:54:19
Ти да видиш голяма изненада!!!!МЯУ БЕ НАПРАВО ДА НЕ ПОВЯРВАШ.....
7.
Леонид брежнев
04.07.2025 13:52:22
В муцкваааа руски чехлииии.
Течев духайййй отрепко.
6.
течев
04.07.2025 13:47:39
Белене !!!
5.
Леонид брежнев
04.07.2025 13:46:47
В муцквааааа мършиии
4.
бясното куче Рашков
04.07.2025 13:43:51
Ха ха ха, курвите от ППДБ се наредиха до дерибеите на Доган!
3.
Ха ха
04.07.2025 13:43:17
Какво стана с теорията на конспирацията и контрадезинформацията?
Нали уж Борисов щеше да се самосвали от власт?
И изведнъж, о! изненада, резултатът е 130:54.
2.
Пародия
04.07.2025 13:42:48
Не вот,изриване и забрана за всички,които са били в политиката последните 35 години да бъдат депутати…едни и същи се пребоядисват през ден и сменят партиите само да са в разпределянето на порциите!
1.
Леонид брежнев
04.07.2025 13:41:16
Руските корви искат да съборят България.
Не руски парцали няма да стане като на 9ти септември. България е Европа а вие мишки си стойте в миналия век или най добре в муцква идете там гейове няма, само един двама, хем ще поизравните баланса.
В палатка 4 костя е турил климатик има и руска салата с шунка от Курск севернокорейска.
Юруш мърши.
  Добави Коментар
Нов обрат на пазара, продавачи оттеглят имотите си от пазара Не можем да говорим за признаци на охлаждане, докато банките продължават агресивно да финансират имотните сделки, казват брокери  Кризата с петрола се задълбочава, ОАЕ затвори един от големите си нефтени терминали Щетите са нанесени по хранилища в емирството Фуджейра
Почина Мари Тере от Новите съседи Актрисата, която успя да спечели сърцата на няколко поколения, почина в Мадрид на 91-годишна възраст Светът на практика е в Студена война, САЩ подготвят квантови технологии срещу Русия Днес GPS сателитните сигнали, използвани за контрол на военна техника и превозни средства, все по-често се блокират и при тези обстоятелства квантовите технологии предлагат алтернатива
Програмирайте мозъка си по този начин и ще започнете да слабеете Много хора, които искат да отслабнат, преминават от една диета към друга, подлагат се на строги тренировъчни програми и въпреки това винаги установяват, че дългосрочен успех не се наблюдава Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА Разградчани дръпнаха в резултата още през първото полувреме
„Мъртва“ жена в Индия се съживи на път за собственото си погребение Жената беше незабавно откарана в неврохирургична клиника в Пилибхит Изборът на Моджтаба Хаменей е сигнал, че режимът в Иран ще втвърди позициите си Затварянето на Ормузкия проток ще доведе до огромни печалби за Русия, смята Проф. Симеон Евстатиев
Новата формула за сметките за парно вече чака отзиви Енергийното министерство пусна за обсъждане промените за сградната инсталация  ДСБ номинира известен психиатър за кандидат-депутат в Бургас Припомняме, че листата на ПП-ДБ в Бургаска област ще се води от Мирослав Иванов, втори е Димитър Найденов
От сряда започва застудяване, ще вали дъжд и сняг В понеделник времето в страната ще бъде предимно слънчево Защо няма обвинени по файловете "Епстийн"? Обществеността има очевидна причина да бъде скептична към Министерството на правосъдието на Тръмп