Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Сириец с брадва рани четирима пътници във влак в Германия

Ключови думи: Южна Германия, новини, сириец, брадва

Мъж бе задържан, след като рани четирима души във високоскоростен влак в Южна Германия, заяви днес полицията, цитирана от световните агенции. Инцидентът се е разиграл на територията на община Щраскирхен в Южна Бавария, пише БТА.

Германската полиция уточни, че нападението е било извършено с брадва, предаде Асошиейтед прес. Но ДПА съобщава, че при атаката са били използвани няколко опасни предмета, като мотивите за нападението все още не са известни. Франс прес уточнява, че нападателят е носел брадва и чук. Полицията заяви, че нападателят също е бил ранен в атаката и то "по-сериозно" от останалите и му е била оказана медицинска помощ.

Според „Билд“ при днешното нападение нападателят е бил разоръжен от един от пътниците във влака, който после го е ранил с едно от неговите оръжия, като го е насочил срещу него, предаде Франс прес.

Говорителка на полицията заяви, че нападателят е мъж на 20 години, произхождащ от Сирия.

Атаката е станала във влака, свързващ Германия с австрийската столица Виена. Нападението е било извършено, докато влакът е бил в участъка между Щраубинг и Платлинг. Във влака е имало около 500 пътници. Заради нападението железопътният трафик е бил преустановен. Ранените са откарани в близки болници.

Германската железопътна компания изказа съчувствието си на засегнатите от атаката и на семействата им. "Пожелаваме на пострадалите скорошно и пълно възстановяване", каза говорител на жп компанията.

В последно време в Германия бяха извършени редица нападения. През май жена намушка с нож над дузина души на централната гара в Хамбург. През февруари мъж се вряза с колата си в демонстранти в Мюнхен и бяха убити двама души, а над 20 бяха ранени. През декември мъж уби шестима души и рани над 200 души, когато се вряза с колата си в коледен базар в Магдебург, припомня Асошиейтед прес.

3
Коментара по темата
3.
БИЛ Е
05.07.2025 05:16:20
Нидал Алгафари....дееба боклука сирийски.....
2.
Бонго Тцонго
04.07.2025 23:31:40
скоро и в България, ще ни ги пратят всички тука. В ЕС има закон, където за първи път е минал го връщат там. Познайте държавите с най-много регистрирани ИТАЛИЯ И БЪЛГАРИЯ:)
1.
Ром с новороден бебе
04.07.2025 09:46:10
А и тоя имал 1 малко брадва
  Добави Коментар
Дрехите втора употреба вече са масов избор: 58,1% са пазарували second hand за година Младите между 18 и 34 години водят тенденцията, а цената вече не е единствената причина за интереса към употребяваната мода Часове след първия курс: Новите влакове „Шкода“ осъмнаха с боклуци Снимки от една от новите композиции предизвикаха гневни реакции, а транспортният министър още при пускането им призова пътниците да пазят новото имущество
Пожар пламна край Слънчев бряг, страховитият вятър усложнява гасенето Четири противопожарни автомобила и водоноска са на терен, в близост има жилищни комплекси и складове, към момента няма пострадали Вижте къде живее „наркоманката от тавана“, използвана за примамка на убития Георги Кузев 17-годишната пристигнала с влак от Стара Загора в Пловдив и уговорила фаталната среща, а съседите ѝ твърдят: Беше добро момиче, наскоро се промени
Инфлацията пада до 4,4%, но българите продължават да усещат силно поскъпването Икономистът Юлиян Войнов посочи натрупания ценови натиск от 2025 г., банковото кредитиране и сивата икономика сред причините за разминаването Воден смерч се изви над Черно море Природното явление край Тиреболу се разсеяло над водата без пострадали и щети, а проливните дъждове създали сериозни проблеми в района на Гиресун
ChatGPT задейства тревога: OpenAI подаде сигнал до ФБР за баща, заподозрян, че планира убийството на 8-годишния си син 36-годишният фермер от Бразилия бил арестуван ден преди посочената в разговорите дата, след като информацията преминала от компанията през ФБР и бразилското Министерство на правосъдието Доли Партън е зле, отмени още една изява Певицата засега не е обявявала планове за оттегляне
Явор Дачков: Димитър Николов отишъл с 10 души за Евровизия, Васил Терзиев - само със заместника си Журналистът твърди, че екипът на Бургас бил подготвен човек по човек за конкретните теми, докато София показала самочувствие без достатъчно покритие Рачков го направи! Предложи брак на любимата си Вики Вики се развълнува, а приятелките ѝ, с които тя беше дошла да гледа спектакъла, веднага извадиха телефоните си, за да запечатат този изключителен момент. Последва изпълнено с любов "Да" на микрофона
БФС организира нов турнир 8 отбора ще спорят за новия трофей, а посещаемостта по трибуните ще определя домакините и поставянето в схемата ЦСКА се раздели с Адриан Лапеня след 49 мача за „червените“ Испанският бранител напуска по взаимно съгласие след година и половина на „Армията“, в която спечели Купата на България