Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Най-новата магнитотерапия вече е достъпна за пациентите в Бургас

МЦ „Д-р Стайков“ разполага с високоинтензивен магнит BTL с три индуктора – ново поколение апаратура за по-бързо възстановяване при ортопедични и неврологични заболявания
Ключови думи: мц стайков, магнитотерапия, btl, рехабилитация

Медицински център „Д-р Стайков“ в Бургас за пореден път доказва, че е сред водещите здравни структури, които не само поддържат високо качество на обслужване, но и непрекъснато надграждат с модерни технологии. Най-новото попълнение в апаратурата е високоинтензивен магнит BTL от последно поколение, който дори още не е в серийно производство.

„Апаратът е изключително иновативен – разполага с три индуктора, два от които са стационарни, а третият е мобилен и може да се мести според нуждите на пациента. Това дава възможност за двустранно въздействие върху патологичните зони, особено при големите периферни стави“, обяснява д-р Вергиния Цанова, мениджър на медицинския център.

„Новият апарат разполага с 52 специализирани програми, всяка насочена към конкретна анатомична област. С избора на зона върху сензорния екран автоматично се зареждат най-подходящите терапии. Това спестява време, облекчава работата на рехабилитаторите и повишава ефективността на лечението,“ добавя още д-р Цанова.

Системата позволява по-широко и фокусирано магнитно поле, благодарение на двойното едновременно приложение – при колене, тазобедрени стави, рамене и глезени. Това значително ускорява оздравителния процес, без да натоварва пациента.

От своя страна, д-р Йордан Стайков, собственик и ръководител на центъра, подчертава визията зад постоянната модернизация:

„Медицината се развива динамично и нашата отговорност е да осигурим най-доброто за пациентите. Новият BTL магнит е още една стъпка в посока иновации, които не са само технологии, а реално подобрение на качеството на здравната услуга.“

Новият BTL апарат се използва с голям успех при терапии за заболявания на опорно-двигателния апарат, гръбначния стълб – особено в лумбалния и торакалния отдел, както и при състояния, засягащи периферната нервна система.

Модерната апаратура е само част от по-голямата визия на центъра. Структурата по физикална и рехабилитационна медицина, разположена на целия втори етаж от базата, е най-голямата по обем и капацитет в град Бургас. Просторна, оборудвана с най-ново поколение апарати и уютна среда, тя посреща пациенти с различни медицински нужди и предлага широка гама от процедури – от класическа физиотерапия до модерни неинвазивни методики за облекчаване на болка и възстановяване.

„Инвестициите в апаратура вървят ръка за ръка с изграждането на цялостна лечебна среда – такава, в която пациентите се чувстват сигурни, обгрижвани и получават персонализиран подход. Това е философията на нашата работа“, подчертава д-р Цанова.

Със своите нови възможности, Медицински център „Д-р Стайков“ не просто лекува – той предлага високо ниво на комфорт, ефективност и доверие в модерната рехабилитация.

В МЦ „Д-р Стайков“, Бургас можете да си запишете час на тел.: 056 996 006 / 0892 996 006. или на регистратура. Центърът се намира на бул. Транспортна 33.

Втора среща ще се проведе между работодателите и властта Работодателите не са доволни от вдигането на данък дивидент Засякоха три дрона над АЕЦ Трилър в Белгия
Млад работник застреля трима от колеги си и се самоуби Кървав шок във фирма в Съединените американски щати 102-годишен български ветеран от ВСВ разкри тайната на дълголетието си Спокойствието и добрата храна са в основата
Мъж и жена продадоха дъщеря си, цената е шокираща Престъплението стана в Испания Облаци над Черноморието Очаква се и сериозен дъжд идната нощ
Скорпионът е в капана на спомените, а късметът се усмихва на Рака Хороскоп за деня – 10 ноември 2025, понеделник  Защо ни боли глава през нощта? Главоболието, което ни събужда посред нощ или ни измъчва в ранните часове на деня, е проблем, с който се сблъскват много хора
Страшна екокатастрофа заплашва България Според мрачен сценарий реките ще се свиват, почвите ще се изсушават, а енергийната система ще загуби естествения си буфер Притеснително: При война бункерите в Гърция ще съберат едва 2 милиона души В Гърция има 2892 убежища за цивилното население с общ капацитет почти 2 милиона души, при население малко на 10 млн. души
Убийствени цифри! Колко медала има Насар в последните 6 големи първенства и колко всички останали в тима Ако Херкулес от Червен бряг започне да се състезава за друга страна, рискуваме да изчезнем от картата на световното вдигане на тежести Никога не правете тези вредни неща преди лягане Ако имате такива навици, по-добре забравете за тях