Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Рейтингът на Тръмп се вдигна. Мъск му направи услуга, като се дистанцира, смята проф. Мермерски

Проф. Мермерски коментира големият скандал на седмицата
Ключови думи: Илон Мъск, Доналд Тръмп, новини, САЩ, политика

Един от най-неочакваните политико-бизнес скандали в последните месеци разтърси американското общество — открита словесна престрелка между технологичния магнат Илон Мъск и бившия президент Доналд Тръмп. В предаването „Офанзива с Любо Огнянов“ професор Йонко Мермерски от Вашингтон подчерта, че това не е начало на политически разрив, а по-скоро „его-конфликт с кратък срок на годност“.

„Много бързо избухна и също толкова бързо ще затихне. Това е тест – кой колко влияние има. Мъск помогна за рейтингa на Тръмп, иронично“, категоричен бе проф. Мермерски.

„Скандалът не е личен — поне засега“

Проф. Мермерски подчерта, че не става дума за лична вражда между Тръмп и Мъск, а за конфликт на интереси, предизвикан от спирането на зелени субсидии, които силно засягат Tesla Energy – подразделението на Мъск, занимаващо се с енергетика, а не автомобилния бранд Tesla.

Мъск „тествал“ политическата си тежест

Мъск пусна анкета в собствената си социална мрежа с въпрос дали е нужна нова партия в САЩ. По думите на проф. Мермерски, това е било „тест за популярност“, който обаче не е дал желаните резултати.

„Рейтингът на Тръмп се вдигна. Мъск направи услуга на Тръмп, като се дистанцира“, обясни Мермерски.

Бюджетната криза и нападките за „мерзост“

Силна полемика предизвика новият бюджет, подкрепян от Тръмп, но наречен от Мъск „мерзост“. Проф. Мермерски обясни, че милиардерът има интерес да го блокира, тъй като премахва ключови субсидии, от които компаниите му печелят.

Обвиненията за досиетата Епстийн 

Мъск намекна, че Доналд Тръмп се укрива в списъка с личности, замесени в скандала с Джефри Епстийн. Според Мермерски това е поредна спекулация, целяща да отвлече вниманието, и напълно недоказуемо: „Ако ФБР имаше нещо срещу Тръмп, Байдъновата администрация отдавна щеше да го е използвала.“

Реално разделение между Тръмп и Силициевата долина?

На въпрос дали това е начало на по-дълбок конфликт между Тръмп и други големи фигури от технологичния сектор, Мермерски бе скептичен:

„Не. На Мъск му се върна рикошетът – загуби над 150 милиарда долара от пазарната стойност. Това не е устойчиво поведение“.

Геополитическият контекст: Германия, Русия и ядрената реторика

Разговорът засегна и визитата на Фридрих Мерц във Вашингтон, като Мермерски обясни, че това не означава сближаване между Германия и САЩ по темата за Украйна. Доналд Тръмп, според професора, се дистанцира от „непредвидимите действия“ на Киев, които затрудняват потенциален диалог с Русия.

„Тръмп не иска да се отъждествява с украинската капитулация. Става дума за сериозен ядрен баланс, който не търпи изненади“.

Проф. Йонко Мермерски описа ситуацията като медийно раздута и предсказа бързо нормализиране на отношенията между двамата "титани" – Мъск и Тръмп. Според него те ще се върнат към сътрудничество, защото взаимно се нуждаят един от друг – политическият и финансовият колос в американския ландшафт.

„Не може единият да унищожи другия. Това не е Facebook акаунт, който да изтриеш с едно щракване“.

 

8
Коментара по темата
8.
*********
08.06.2025 12:28:07
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
7.
сък май шпек
08.06.2025 10:52:28
тези двама куковци не си ли пиеха ракията заедно по някое време? какво стана?
6.
Tsako
08.06.2025 08:52:44
Тоз дядо не е в час. Не го слушайте. Флагман си обича да публикува олигофренски мнения.
Мъск печели от дистанцията с политиката. Айдаааа!
5.
Тъй де тъй
07.06.2025 21:24:56
Мермерски,стига глупости.Епщайн е агент на Мосад,които отдавна действат с такива приоми,а не само те.Тръмп отдавна е на хорото с тях,така че демократите няма как да си позволят да бръкнат в кацата с лайната,защото и много от техните са вътре,затова взаимно си пазят гърбове и само имитират дейност.Незабравяйте,че Тръмп е стар демократ и си знае и кътните зъби с дъртите демократи пендели и педофили,а също така и с еврейско-италианската мафия, която са облужвали,преди Сорос по давление на 300-те да ги яхне и да завият рязко на ляво.
4-ти определено е прав.Много от тези неща са циркове,за да заблудят глупаците,докато хората кешират,а и медиите какво да раздуват.Интересно как всички броят виртуалните загуби на Мъск,а никой не отчете реалния трафик на X,след началото на скандала.
4.
...
07.06.2025 20:23:24
Ебаси скандала. Като по сценарий. Карат се акциите на компаниите на Мъск падат. Изкупуват си ги те скандалните на безценица ,оправят си отношенията и акциите скачат нагоре
3.
doktor mer mer kara ski
07.06.2025 20:05:55
rak s kartofi lekuva
ama 6tot 4ete ot knigata
ni6to 4e ne e vqrno
le4enie da ima
2.
Фара
07.06.2025 19:34:03
Тоя Мермерски е пълен таша*
Цяла Америка е настръхнала в момента срещу Тръмп и предстоящия педофилски скандал .
1.
Въпрос
07.06.2025 18:04:40
Тва Мермерски дето лекуваше рак с кисело мляко или друг е ? Просто много кукумицини станаха и се бъркаме. Като стана дума Леля ни Руско Сми кво мисли по темата .
Лельо ,‘са си се оправила от онова падане с тротинетката на плажа - пише ма !
  Добави Коментар
Дете загина след падане от водна пързалка в чужбина Трагедия в Хърватия Шест бабини рецепти при упорита кашлица Ето лекове от народната медицина
Голям пожар в Ямболско Няма пряка опасност за местните жители Нов протест в защита на кмета на Варна, Асен Василев е в града Трилърът с кмета продължава
Елементарен трик за пестене на гориво Избягвайте ненужното ускорение и спиране Косатки потопиха плавателен съд Ето подробности
Азис сподели какви пари е дал за любима дреха Певецът показа скромност Как се дава интервю за покойник Създава се нова професия - телевизионен гост за лаици, които обикалят студията и говорят за неща, от които нищо не разбират
"Черноморец" взе важно решение за чужденците Двама от тях няма да продължат с отбора Вече не пържа тиквичките, а правя котлети от тях на фурна - любимото лятно ястие Много по-вкусни и здравословни са
Полумъртъв грък се срина пред общината в Симитли Ръцете на мъжа били вързани със сезал, реаниматорите в МБАЛ Благоевград се борят за живота му С този трик ще забравите за мръсотията по печката Ще са ви нужни само няколко съставки