Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Черешова задушница е - молим се за душите на починалите

Тази задушница се отбелязва преди началото на Петровите пости
Ключови думи: Черешова задушница, починали, гробище, реорганизация, движение, трафик, новини от бургас

Днес е Черешова задушница. Тя се отбелязва в съботата преди големия християнски празник Петдесетница. Задушница е ден, в който почитаме починалите си близки. Думата "задушница" означава "за душите".

В България "черешова" се нарича така, защото това е най-популярният плод през този период на годината и обикновено се прибавя към възпоменателните трапези. За православните християни животът след смъртта продължава. Вярва се, че душата, отделяйки се от тялото, продължава да живее. Тази задушница се отбелязва преди началото на Петровите пости.

В Бургас е въведена реорганизация на движението на автомобили в района на гробищния парк, заради традиционния наплив от граждани към парка. 

Движението за автомобили е еднопосочно, като в гробищния парк се влиза през входа, който е до кръговото движение на изхода на града в посока Слънчев бряг, а се излиза през ул. "Транспортна". 

Пътният трафик по ул. "Транспортна" се отклонява към бул. "Димитър Димов". Пропускат се само товарни автомобили и автобуси от градския и междуселищен транспорт.

Полицейските служители са в близост до пешеходните пътеки, като при необходимост временно ще спират движението за преминаване на пешеходците.

3
Коментара по темата
3.
XXX
07.06.2025 11:34:39
Това хубаво, ама до кога руски танкери ще ни отаряват душата!?
В момента два такива: Фонтана и Тигани, претоварват санкционен петрол в Бургаския залив и само тласкача Акула ги охранява!
Ще провалят сезона със смрадтта си!
Риосв, Кмета, Данс, Морска администрация няма ли да се намесят!
Отровиха ни!!!!!
Децата ни тровят!!!!
2.
4ere60va zdu6nitza stana cenova
07.06.2025 10:13:38
az kat gledam cenata i sa krastq
napravo sa zadu6avam
1.
БОГ ДА ПРОСТИ ПОЧИНАЛИТЕ
07.06.2025 08:17:25
Нека намерят мир и покой там , където са !
  Добави Коментар
Дете загина след падане от водна пързалка в чужбина Трагедия в Хърватия Шест бабини рецепти при упорита кашлица Ето лекове от народната медицина
Голям пожар в Ямболско Няма пряка опасност за местните жители Нов протест в защита на кмета на Варна, Асен Василев е в града Трилърът с кмета продължава
Елементарен трик за пестене на гориво Избягвайте ненужното ускорение и спиране Косатки потопиха плавателен съд Ето подробности
Азис сподели какви пари е дал за любима дреха Певецът показа скромност Как се дава интервю за покойник Създава се нова професия - телевизионен гост за лаици, които обикалят студията и говорят за неща, от които нищо не разбират
"Черноморец" взе важно решение за чужденците Двама от тях няма да продължат с отбора Вече не пържа тиквичките, а правя котлети от тях на фурна - любимото лятно ястие Много по-вкусни и здравословни са
Полумъртъв грък се срина пред общината в Симитли Ръцете на мъжа били вързани със сезал, реаниматорите в МБАЛ Благоевград се борят за живота му С този трик ще забравите за мръсотията по печката Ще са ви нужни само няколко съставки