Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Желязков: Ще има строг контрол, за да няма спекула с цените при преминаване към еврото

Ключови думи: росен желязков, спекула, евро, контрол, ецб

Днес България очаква решенията на Европейската централна банка и на Европейската комисия по докладите, с които ще получим оценка за готовността на страната ни да въведе еврото от 1 януари 2026 година. 

"Тази оценка е изключително важна за българското общество, защото е резултат от десетилетия усилия за това да постигнем висока степен на финансова и икономическа конвергенция с развитите европейски страни. Това е оценка за стабилността на българските финанси, за устойчивостта на българската икономика и за нейната работоспособност. Най-вече това е оценка за усилията на българското общество, което още през 90-те години заяви неотклонния път да бъде достоен член на ЕС и част от Европа", това заяви министър-председателят Росен Желязков в началото на заседанието на Министерския съвет. 

Той посочи, че ако оставят настрана политическата реторика и страсти, те, като прагматичен кабинет, имат няколко основни задачи през следващите месеци. 

"Те са да направим процеса по въвеждане на еврото плавен, предвидим и прогнозируем. Да разсеем страховете, насаждани в хората и се използват за политическа злоупотреба. И да дадем всички гаранции, че ще противодействаме на недобросъвестни търговски практики ", каза Желязков относно процеса за приемането на еврото у нас. 

6
Коментара по темата
6.
Еркеч
05.06.2025 18:43:46
Ти па къф си да контролираш бе, подлога на Прасета
5.
тралала
05.06.2025 15:10:28
То преди да се въведе еврото имаше инфлация.Хората са на минимална заплата и не могат да си позволят много неща от магазина.Пенсиите ниски.Пълно с безработни и ниска раждаемост.Защо не вдигнаха заплатите да ги направят като в другите държави.Вдига се храната да гладуват хората ,тока, водата.Неща от първа необходимост.Оставка.Измамно правителство което беше избрано фалшиво и незаконно .Подменя данните ,че имаме силна икономика и високи заплати.Хайде да заключвате парламента не може да се таксувате с богатите държави.Нагли лъжци и предатели.
4.
Hhh
04.06.2025 16:19:14
“Блажени са вярващите”..
3.
Хахахаха
04.06.2025 13:21:36
Че накъде повече?! Пуснали сте ги сега да вдигат колкото може, че да не се отчете голяма инфлация след приема еврото. Паляци жалки!
2.
Ще........
04.06.2025 12:48:12
А сега къде е контрола БЕ, мухляк?
1.
Поредният плешив о----френ
04.06.2025 11:38:48
А на опаковките ще има ли контрол,боклук плешив?
  Добави Коментар
Страшна челна катастрофа с българи в Гърция В удара са замесени три деца Не подценявайте морето днес: Очакват се вятър и големи вълни Максималните температури в България ще бъдат между 24° и 29°
Дневен хороскоп зa 25 юли 2026: Златен шанс за Близнаците, Телецът взема съдбоносни решения Денят носи шанс за професионално развитие, нови източници на доходи и романтични срещи, но изисква разум, търпение и предпазливост при важните избори САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл OFAC удължи разрешените преговори до 22 август, но окончателната продажба ще изисква отделна зелена светлина
UFC звездата Икрам Алискеров идва в Бургас за BRAVE 107 С него пристига и един от водещите треньори в легендарния Team Khabib - Еседула Емирагаев Зловещ убиец смени затвора с психиатрия - лъже ли властите? Според някои той се преструва
Майка и 15-годишната ѝ дъщеря загинаха, спасявайки малко дете от внезапен прилив Трагедията се случи за секунди Ас от Световното с двойна глупост зад волана Шофира дрогиран и с превишена скорост
Немислим кошмар: Майка загина в катастрофа, пътувайки към болницата да разпознае тялото на сина си Мъжът е починал от удавяне малко преди удара на пътя Гуардиола поиска колосална заплата, Италия е пас за Пеп - следва Англия Според авторитетен източник от Ботуша, специалистът не отстъпва от 20 милиона евро годишно възнаграждение
Полицията в Ливърпул издаде извънредна заповед! Причината стряскаща Вместо да залягат над учебниците, младежи се разхождат с мачете МЗ подкрепи обществени поръчки за лекарства и в частните болници Предложението цели еднакви цени, прозрачност и контрол върху средствата, плащани от Здравната каса